Papildināts: Robeža Grenctālē atvērta visiem automobiļiem; šoferiem tiek mērīta temperatūra 2

Pievienota pēdējā rindkopa. Piektdien, 15. maijā , robežpārejas punktā Grenctālē Baltijas valstu robežas atvēršana ļoti zīmīgi neizpaudās, jo šī bijusi arī visu ārkārtējās situācijas laiku vienīgā vieta, kur varēja iekļūt Lietuvā.

Atšķirība, ka tagad drīkst robežu šķērsot arī vieglie automobiļi, un mūsu iedzīvotāji brīvi var doties caur Grenctāli uz Lietuvu vai lietuvieši – uz Latviju iepirkties, apmeklēt radus vai kādus dabas objektus, apliecināja Lietuvas robežsargi.

Tomēr pie robežas veidojas automobiļu rinda, jo katra mašīna tiek apstādināta, Lietuvas robežsargi pārbauda autovadītāju dokumentus, kā arī mēra ķermeņa temperatūru. Nepieskaroties šoferiem, no atstatuma ķermeņa temperatūra tiek noteikta ar infrasarkano staru termometru.
 
Kā novēroja „Bauskas Dzīve”, temperatūras mērīšanai un dokumentu aplūkošanai vidēji uz katru automašīnu tiek tērētas 4 – 5 sekundes. Lietuvas robežsargi strādā grupās, saskaņoti un raiti, ik pa laikam mainoties. Tiek veidotas atsevišķi rindas kravas automobiļiem un vieglajiem, tās virzās ātri. Mašīnu plūsmā Lietuvas virzienā laikā no plkst. 14.30 līdz 15 ne minūti nebija pārtraukuma.

Akcentējam, ka Ārlietu ministrija nav ziņojusi par citu robežšķērsošanas vietu atvēršanu Bauskas, Rundāles, Vecumnieku novadā. Tātad vēl nav ļauts iebraukt kaimiņvalstī, piemēram, no Skaistkalnes, Ādžūniem un citām apdzīvotām vietām.

Uz maģistrāles A7 pierobežā – pie Grenctāles – ceturtdien, 14.maijā, izbraukušais automašīnu skaits, pēc "Latvijas Valsts ceļu" datiem,  bija 2687; no tām 90,3 % kravas auto. Savukārt jau 15.maijā , kad robeža atvērta arī vieglajam autotransportam, te izbraukušas 3312 mašīnas, no kurām 65,8% kravas automobiļu. Šonedēļ un šomēnes šī ir pagaidām lielākā fiksētā transporta plūsma pie Grenctāles, turklāt procentuāli mazākais kravas mašīnu īpatsvars, tātad pakāpeniski pieaug braucēju skaits ar vieglajiem auto.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ješka

Kāda drīkst būt temperatūra,lai var šķērsot robežu?

pirms gada, 2020.05.16 18:18

Vietējās ziņas