Papildināts: Vecsaulē mājas virtuvē deg ledusskapis

Papildināts ar 4. un 5. rindkopu.

Vakar, 28. oktobrī, plkst. 12.22 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Bauskas novada Vecsaules pagastā dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva virtuvē deg ledusskapis, siena un starpstāvu pārsegums 30 m2 platībā. Dzēšanas darbos piedalījās pieci Bauskas daļas ugunsdzēsēji-glābēji ar divām autocisternām, darbi noslēdzās plkst. 14.03.

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 28. oktobra plkst. 6.30 līdz 29. oktobra plkst. 6.30, VUGD Zemgales reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

«Bauskas Dzīve» lūdza komentāru par ledusskapju ekspluatāciju un iespējamo bojāšanos, aizdegšanos ilggadējam sadzīves tehnikas remontētājam Bauskā. Vecākie ledusskapji, kam jau ap 15 gadu, bijuši vienkāršāki, pašlaik ledusskapja saldēšanas sistēma «ielieta» putās – nevar piekļūt detaļām. «Pirms 20 gadiem mainījās koncepcija ledusskapju ražošanā – izdomāja, ka freons ir kaitīgs, kompresors patērē daudz elektrības, sāka lietot izobutānu, kas būtībā ir tā pati gāze, kas balonā, tikai attīrīta. Ja ledusskapis aizdegas, tad visbiežāk deg vai nu termoregulators, kas ledusskapī iekšā kopā ar apgaismojumu, vai nu kompresora palaišanas relejs, kas atrodas ledusskapja aizmugurē,» skaidro meistars.

Problēma esot, ka vairums cilvēku nelasa instrukcijas, tālab arī tās neievēro. Problēmas ir, ja ledusskapis «aizaudzis». Lai ledusskapis labi darbotos, jāskatās, vai tas nav aizsalis, vai darbojas drenāžas caurums ledusskapī, vai ir blīvas durvju gumijas, proti, nelaiž iekšā siltumu. To varot itin vienkārši pārbaudīt – ledusskapī jāieliek ieslēgts kabatas lukturītis, jāizslēdz elektrība telpā un jālūko, vai kaut kas spīd no ledusskapja caur durvīm. «Ja kaut kas nav lāgā, tad ledusskapis ilgi neslēdzas ārā. Var ielikt tajā termometru un pārbaudīt, cik grādu ir ledusskapī (nevis saldētavā!). Tur būtu jābūt ap +8, +10 C. Ja vairāk grādu, tad nesaldē. Jālūko, vai ledusskapja aizmugurē kaut kas nav aizkritis, padomus dod sadzīves tehnikas remonta speciālists.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas