Papildināts: Vecumnieku un Bauskas novadā veic peldūdens analīzes 4

Papildināta 3. rindkopa.

Lai pārliecinātos par peldvietu kvalitāti, Vecumnieku un Bauskas novada peldvietās par pašvaldības līdzekļiem tiek veiktas ūdens kvalitātes analīzes. To šosezon nedara vienīgi Iecavas pašvaldība.

Bauskas novada domes saimnieciskās nodaļas pārstāvis Voldemārs Čačs paskaidroja, ka analīzes Bauskā veiktas divās peldvietās – Mūsā, lejā pie stadiona, un Mēmelē, aiz gājēju tiltiņa. Pārbaudes plānotas reizi mēnesī, pirmoreiz paraugi ņemti 2. jūlijā. «Agrāk veikt analīzes nevajadzēja. Bija auksti, un peldētāju praktiski nebija,» teic Voldemārs Čačs. Abu minēto peldvietu ūdens pārbaude izmaksā 56 eiro par reizi. Līdz 7. jūlija pēcpusdienai analīžu rezultāti vēl nebija pieejami, kā «Bauskas Dzīvei» paskaidroja pašvaldības saimnieciskās nodaļas vadītājs Mārtiņš Vilciņš, tie būšot šonedēļ.

Trešdienas, 8. jūlija, pēcpusdienā M. Vilciņš informēja portālu, ka peldūdens analīžu rezultāti saņemti un ar ūdens tīrību peldvietās Mūsā un Mēmelē Bauskā viss esot kārtībā. Nekādas novirzes no normas ūdenim laboratorijā nav atrastas.

Bauskas pašvaldība peldūdens laboratoriskos izmeklējumus apmaksā pirmo sezonu, turpretī Vecumnieku novada pašvaldība šādu monitoringu finansē jau daudzus gadus. Vecumnieku novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš paskaidroja, ka analīzes Vecumnieku novadā peldūdenim tiek veiktas divas reizes mēnesī trijās vietās – Valles dīķī, Vecumnieku Jaunajā un Vecajā ezerā. «Pirmās pārbaudes peldvietās veicām pirms Jāņiem, pēdējās – jūlija sākumā. Rezultāti vēl nav zināmi, tos atsūtīs šonedēļ,» skaidro Guntis Kalniņš. Vecumnieku novada domei trīs peldvietu pārbaude izmaksā aptuveni 40 eiro par reizi.

Bauskas un Vecumnieku novadā peldūdens pārbaudes veikšot līdz septembra sākumam. Iecavas novada pašvaldība publiskās atpūtas vietas «Spirtnieki» peldūdens monitoringu neveic, apliecināja sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva.

Peldūdens kvalitātes noteikšanas pakalpojumu piedāvā pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts «BIOR». Analīzēs nosaka zarnu enterokoku skaitu, kuri liecina par iespējamu fekālo notekūdeņu klātbūtni, un koliformu baktērijas (E. coli), kā arī veic peldvietu ūdens vizuālos novērojumus. Ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski, gan vizuāli novērtējot peldvietu, īpašu uzmanību pievēršot netipiskai ūdens krāsai, virsmas aktīvajām vielām (noturīgas putas), peldošiem un citiem atkritumiem ūdenī; naftas produktiem un fitoplanktona aļģu (zilaļģu vai zaļaļģu) masveida savairošanos, liecina meteo.lv pieejamā informācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

analīzes rezultāts

Jūsu govs sirgsta ar diabētu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 15:54

Edgars

Rezultātus arī gribam zināt, atcerieties to ..

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 20:59

Ļoti operatīvi :)

Pirms Jāņiem paraugi, a rezultātu nav joprojām...
Tad kāda suņa pēc vispār kaut kas jāmēra? Lai uzzinātu, ka pirms mēneša, ziniet, upē bija koli baktērijas!?

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 22:40

labāk nezināt

vai Mežotne neskaitās Bauskas novdā, vai šī pagasta iedzīvotājiem labāk nezināt, kas darās zem Bauskas attīrīšanas stacijas ūdeņu ieplūdes vietas?

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 15:32

Vietējās ziņas