Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildināts: «Via Stella» iegūst Pasaules koru olimpiādes zelta medaļu 13

Papildinātas pirmās divas rindkopas.

Vecumnieku novada jauniešu koris «Via Stella», diriģente Liene Batņa, ieguvis zelta medaļu Pasaules koru olimpiādes (PKO) sakrālās mūzikas konkursā, informē PKO preses centrs.

Lienes  Batņas vadītais Franču liceja jauniešu koris «Mēs lidosim» novērtēts ar sudraba medaļu skatuviskās tautas mūzikas konkursā. Pirmā apbalvošanas ceremonija Pasaules koru olimpiādē notika sestdienas, 12. jūlija vakarā arēnā «Rīga».

Vecumnieku novada jauniešu kora «Via Stella» uzstāšanos Pasaules koru olimpiādes konkursā 11. jūlijā klausītāji novērtēja ar ovācijām.

Sakrālās mūzikas izpildītāju konkurss noritēja Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Līdzīgi kā citās konkursu norises vietās, klausītāju rindās brīvu vietu atrast bija ļoti grūti.

Vienā grupā ar «Via Stella» startēja Rīgas Mateja draudzes kamerkoris un dziedātāji no ASV, Itālijas, Ekvadoras, Horvātijas, Taivānas, Singapūras, Dienvidāfrikas. Konkurence bija sīva.

No «Via Stella» konkursam sagatavotajiem skaņdarbiem divu autores ir kora dalībnieces – Madara Pētersone sarakstījusi «Libera nos», Ieva Alenčika sacerējusi «Kaljana», klasiku pārstāvēja Sergeja Rahmaņinova kompozīcijas «Bogorodjitse Djevo» un «Angel».

Vecumnieku novada jaunietes žūrijas priekšā stājās sestās, un it kā piešķīra dzirkstelīti līdz šim dzirdētajam. Niansēti bagātais dziedājums nezaudēja kvalitāti, dziesmas laikā pārgrupējoties un kustoties, tas ieinteresēja un iepatikās klausītājiem.

Diriģente Liene Batņa atzīst, ka priekšnesuma laikā bijis ļoti patīkami just, ka pārpildītajā dievnamā valda pārsteidzošs, uzmanības pilns klusums. Tas burtiski pārplīsa aplausos un ovācijās, sveicot dziedātājas pēc Ievas Alenčikas «Kaljanas», ar ko «Via Stella» noslēdza uzstāšanos.

Uzstāšanos konkursā Rīgas Sv. Pētera baznīcā klausījās arī Vecumnieku novada pārstāvji. Koristes un diriģenti sveica Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis un Mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča.

Pasaules koru olimpiāde Rīgā sākās 9. jūlijā un turpināsies līdz 19. jūlijam. Koru «kari» notiek 29 kategorijās čempionu un atklātajā konkursā.

Vairāk par «Via Stella» uzstāšanos un iespaidiem Pasaules koru olimpiādē Rīgā lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Ieva Alenčika

Paldies par atbalstu un skaistiem vārdiem! Varam ziņot svaigu vēsti, ka esam kļuvušas pasaules koru olimpiādes labāko koru pieciniekā savā kategorijā ar ļoti augstu novērtējumu - zelta medaļa un 91.63 punkti. Esam priecīgas, ka esam līdzvērtīgas pasaules labāko koru konkurencē.

pirms 6 gadiem, 2014.07.12 23:59

Apsveicu

Izklausās gandrīz neticami - kaut kādi Vecumnieki dabū zeltu, atstājot tālākās vietās pasaules slavenus koris. Labais!

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 11:18

bitīt matos

Super! Malacis- Liene, ka aizgāji! Česis aiz skaudības zaļš.

pirms 6 gadiem, 2014.07.14 10:59

surkijs

Bet cenšās jau Česīts visādi taisīt sev karjeru-tik pa direktoru krēsliem, ierēdņu amatiem utt.

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 10:31

ČV

Prieks un lepnums par jebkuru mūsējo... Malacītesssss!

pirms 6 gadiem, 2014.07.14 19:02

Vietējās ziņas