Paplašinās Iecavas vidusskolas starptautiskā sadarbība

Iecavas vidusskolas vairāku gadu starptautiskā sadarbība projektā «Eiropas jauniešu konference» pāraugusi ciešos kontaktos ar citu dalībvalstu skolām.

«Esam nodibinājuši sadarbību ar skolām Dānijā un Vācijā, turp šogad dosies mācīties divi mūsu audzēkņi,» portālam stāsta Iecavas vidusskolas direktores vietniece, projektu vadītāja Solvita Dārziņa.

Verners Jānis Trokšs martā dosies mācīties uz Dāniju, Krista Dārziņa jūnijā mācīsies Vācijā. Abi iecavnieki ārvalstu skolās pavadīs divas nedēļas, pēc individuāla mācību plāna apgūstot valodas un priekšmetus, ko Eiropas skolās māca angliski.

«Tā nav atsevišķa maksas programma, bet mūsu līdzšinējās sadarbības nākamais solis,» skaidro pedagoģe, «jauniešus uzņems vietējās ģimenes, mums jāsamaksā tikai par ceļu uz mācību vietu un atpakaļ.»

Tiešās sadarbības iniciatīva nākusi no ārvalstu partneriem, un S. Dārziņa par to ir gandarīta: «Gan Vācijā, gan Dānijā ir ļoti attīstīta izglītības sistēma. Domāju, jaunieši daudz iegūs ne tikai zināšanu, bet arī sabiedriskās pieredzes ziņā. Iespējams, tuvākajā nākotnē uzņemsim citus valstu skolēnus Iecavā. Tiešo sadarbību plānots attīstīt, un tā būs lieliska iespēja Iecavas vidusskolas jauniešiem gūt jaunu pieredzi.»

Jau vēstīts, ka pērn rudenī Iecavas vidusskolas audzēkņi un pedagoģes piedalījās Eiropas jauniešu konferencē Itālijā, kur prezentēja mūsu valsti un savu novadu, apsprieda tūrisma nozares ilgtspēju. Kopumā starptautiskais projekts ilgst septiņus gadus, tā gaitā iecavnieki sadarbojās arī ar Polijas, Ungārijas, Krievijas, Lielbritānijas, Francijas, Īrijas skolām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas