Par Bauskas novada Gada uzņēmumu pēc iedzīvotāju balsojuma kļūst SIA «Kronis» 13

Bauskas pilī notika sarīkojums «Bauskas novada uzņēmēju Gada balva 2019», kurā piedalījās gan balvām nominēto uzņēmumu pārstāvji, viņu atbalstītāji, gan Bauskas novada pašvaldības darbinieki un domnieki.

Pasākumu, kas notika 13. decembra vakarā, vadīja radio un televīzijas personība Valdis Melderis,  muzikālo priekšnesumu nodrošināja grupa «My Radiant You». Par balvas ieguvušajiem uzņēmējiem vairāk pastāstīja Mārča Pļaviņa videoieraksts, kurā ekspertu lomās pie uzņēmējiem iejutās sākumskolas  meitenes Lote Skuja un Roberta Stīrija.

Uzņēmēju godināšana Bauskas pilī notiek jau piekto gadu, pauda Bauskas novada Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Svarenieks. Viņš uzsvēra, ka tagad gan Latvija, gan Bauskas novads ir pārmaiņu priekšā.

«Izmaiņas valstī un novadā radījušas daudzus jautājumus. Arī to – vai uzņēmēju interesēs būs tas, ka novads kļūs lielāks?» retoriski vaicāja A. Svarenieks. Viņš atzīmēja, ka aizvadītā gada lielākais darījums novadā bija SIA «Bauskas alus» pārdošana. Kā panākums tika minēta «Rožmalu» iegūtā kultūras zīme «Latviskais mantojums», tika slavēti lauku uzņēmumi, kas piedalījās garšu festivālos un konkursos. Atzīmēja zemnieku saimniecības (z/s) «Eriņi» ieguldījumu novada popularizēšanā un tūrisma jomā, Bauskas novadā organizējot Traktordienu.

Uzņēmējiem pateicās arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks: «Uzņēmēji ir novada «asinsrite», kas ražo, apstrādā un pārdod. Esam priecīgi, ka jūs šeit esat tik daudz.»

Pirmo balvu pasniedza nominācijā «Novada lauksaimnieks», un šogad uzvarētāja ir SIA «Uzvara–lauks». Par šī gada «Jauno uzņēmēju» atzīts SIA «Auda Fiber», kas nodarbojas ar auto un laivu detaļu ražošanu un remontu, īpašnieks Toms Smilškalns.

Pirmo reizi vienā no nominācijām uzvarēja veterinārā aptieka – titulu «Gada tirgotājs – pakalpojuma sniedzējs» ieguva SIA «Līga-vet», ko vada Līga Truntika no Rundāles novada. Jāatzīmē, ka šai nominācijai sekoja visilgākie un skaļākie aplausi.

Par Bauskas novada mājražotāju atzina SIA «Kugrēnu vīna darītava». Par Gada skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) atzina Bauskas sākumskolas SMU «PaMa», kas konkurēja ar Bauskas Valsts ģimnāzijas uzņēmumu «Bella». Uzņēmumā darbojas Patrīcija un Marta Rimševicas, uzņēmuma konsultante ir skolotāja Agita Barkova. 


Nominācijā «Novada izaugsme» šogad uzvarēja SIA «Kvēle». Bauskas novada iedzīvotāji par uzņēmējiem bija aicināti balsot šī gada oktobrī. Balsošana bija atvērta sešās nominācijās, katrā no tām – pieci uzņēmēji, kurus kopīgiem spēkiem izvēlējās iedzīvotāji un konkursa žūrija. To uzņēmumu, par kuru bija saņemts visvairāk balsu, godināja īpaši. «Bauskas novada Gada uzņēmējs» pēc saņemtajām iedzīvotāju balsīm, Bauskas novada tēla popularizētājs, kā arī balvu saņēmējs no dažādiem uzņēmumiem un organizācijām bija SIA «Kronis».

Nominētie uzņēmumi:

novada lauksaimnieks – SIA «Mālnieki», SIA «PS Līdums», SIA «Uzvara–lauks», z/s «Mežmārtiņi», SIA «Lielmežotne»;

novada tēla popularizētājs – SIA «GEKA», SIA «Kronis», SIA «Lielzeltiņi», SIA «Mālnieki», Solveigas Ikertes IU «Novads»;

novada izaugsme – SIA «Kronis», SIA «AVU Logi», SIA «LRS Mūsa», SIA «Uzvara–lauks», SIA «Kvēle»;

novada jaunais uzņēmējs – SIA «Auda Fiber», SIA «Zemgales smēde», SIA «Tiks Tev un man», SIA «MAASA», SIA «Kugrēnu vīna darītava»;

gada tirgotājs/ pakalpojumu sniedzējs – SIA «Līga-vet», SIA «Foodhouse», SIA «Falkors», SIA «Enzik»,
z/s «Aveņi»;

novada mājražotājs/ amatnieks – SIA «Bauskas bekons», SIA «Kugrēnu vīna darītava», SIA «Tiks Tev un Man», Inta Vītoliņa, pašnodarbināta persona, Līva Kalniņa, pašnodarbināta persona.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

?

Kam nauda tas pasūta muziku

pirms gada, 2019.12.25 15:31

Viedoklis

Nez vai vērtējums atsevišķās kategorijās un speciālbalvu piešķiršanā ir objektīvs un pamatots, jo komisijā sēž ieinteresētas personas. Piemēram, atzinība par latviskās dzīves ziņas realizēšanu tiek piešķirta ko ierasts, tanī pat laikā novadā ir pietiekami daudz cilvēku, kas nodarbojas ar šo latvisko mantojuma saglabāšanu un ieviešanu dzīvē. Ir tikai jāatrod cilvēki, kas sevi neslavina, bet dara. Lai vērtētu bija jāmeklē un jāatrod.

pirms gada, 2019.12.18 14:15

Ak!

Tik prestižā pasākumā un vēl pilī, vienam otram sveicējam prasās iegādāties melnu apavu smēri, jo izskatās kā no dziļiem dubļiem izkāpts. Fui! Nav glīti!

pirms gada, 2019.12.18 15:37

dzīves ziņas speciālistiem

Pēdējais laiks domē pieņemt lietiškās etiķetes speciālistu,lai paseko līdzi pirms pasākumiem un pabaksta arī ikdienā .... pie esošā "bada" vismaz kādu lekciju kursu,jo tiešām dažreiz kauns skatīties.....
par tiem apaviem vienkārši "šausmas",vai tiešām ar to saprašanu pašvaki?

pirms gada, 2019.12.19 11:48

Pušķāne

Tajā komisija Svarinskis Latviskais vīriņš ,tikai izejvielas neiepērk no vietējiem ražotājiem,bet dzen no polijas,un tik fasē uz vietas .kārtīgs Latvietis zupu vāra pats nevis pērk veikalā.

pirms gada, 2019.12.25 15:35

Zuze

Novada uzņēmēji, ir tikai tie kurus atpazīst novada somiņa, lauksaimnieki vieni un tie paši balva kā ceļojošais kauss, ik pēc 4 gadiem savam uzņēmējam. Pasākums kārtējo reizi ķeksīša pēc.

pirms gada, 2019.12.22 21:54

Astrīda

Tie kas tiešām saglabā Latvisko savos audeklo,kur bez zināšanām vēl jāiegulda fiziskais spēks,jāpiedalās izstādēs jāmāk paskaidrot savu auduma rasktu nozīmi.Bet komisijā cilvēki kuri aužamās stelles pat redzējuši nau ,tas pats ar rokdarbniekiem kuri meklē ,zīmē izgatavo to Latvisko lai tā māksla neizud.
Bet pie mums vīna glāze tuvāk pie sirds kā nekā Latviskā mucā raudzēta.Tad uz priekšu komisijas darboņi.

pirms gada, 2019.12.25 15:29

ingrīda

Bet Tijones kudze tajā komisijā vai viņa maz saprot kā uzmest audeklu kā to ievilkt stellēs ,iekārtot un vel uzaust diez vai>varbū vajadzēja komisijā Dauru kura no tām lietām saprot.

pirms gada, 2019.12.25 15:38

Ingrīdai un Astrīdai

Latviskais ir arī pareiza latviešu valoda.

pirms gada, 2020.01.09 20:03

x

ko tā sieviete kas sveic uznēmējus tāda sašviepusies? Bail dāvanu no tādas ņemt.

pirms gada, 2020.01.10 21:46

Serjoža

Pofig visa balvas gada civēki uzņēmēji,Latvieši nelatvieši ,kroņi un visi pārējie.Galvenais uz haļavu norīties
lūk kādēļ vajag censties.

pirms gada, 2020.01.12 13:26

Vietējās ziņas