Par Bauskas pilsētas teritorijas paplašināšanu jaunajā plānojumā lems deputāti 39

Ap 30 interesentu pulcējās Bauskas kultūras centrā, kur Bauskas novada domes pārstāvji sniedza skaidrojumu par Bauskas novada teritorijas plānojuma otro redakciju. Priekšlikumus par izmaiņām teritorijas plānojumā var iesniegt līdz 10. martam.

Teritorijas plānojuma pirmās redakcijas apspriešana notika pagastu teritorijās, bet, lemjot par otro redakciju, deputāti piekrita rīkot vienu kopēju sapulci, kas notika 27. februārī. Tiesa, apspriešanas jēga kaut kur palika aiz emocionālu sadursmju fona starp Bauskas novada domes administrācijas pārstāvjiem un nokaitinātiem ciemu iedzīvotājiem. Galvenās iedzīvotāju pretenzijas bija par ideju paplašināt Bauskas pilsētas robežas.

Teritorijas plānojumu izstrādā SIA «Reģionālais projekts». Uzņēmuma teritorijas plānotāja Sandra Pētersone pastāstīja par pašreizējo situāciju. Par plānojumu ir saņemti 18 institūciju paziņojumi, astoņi no tiem ar precizējumiem. Izmaiņas, piemēram, skāra Vecsaules silu, kur Aizsardzības ministrija plāno veidot bāzi zemessargiem.

Kopā saņemts 21 priekšlikums. Seši ņemti vērā, pieci – daļēji, desmit nav ņemti vērā. Pēdējie pārsvarā saistīti ar Bauskas pilsētas paplašināšanās plānu. Tāpēc, ka Bauskas novada deputāti izlēma apstiprināt teritoriālā plānojuma redakciju ar paplašināto pilsētu, šos ierosinājumus neņēma vērā.

Jaunajā Bauskas novada teritorijas plānojumā paredzēta viena pilsēta un 33 ciemi, kā arī precizētas robežas vairākiem ciemiem – Ērgļi, Mežotne, Jumprava, Ceplis un Glāznieki.

Tomēr vislielākās iedzīvotāju pretenzijas saistītas ar Bauskas pilsētas teritorijas paplašināšanu, kas reizē arī likvidēs četrus ciemus – Jauncodi, Elektriķus, Janeikas un Bērzkalnus, kā arī pievienos daļu no Mūsas ciema. Tiesa, abpusējās diskusijas starp novada vadību un iedzīvotājiem notika emocionālā gaisotnē, bez skaidriem argumentiem. Pārmetumus viens otram veltīja par nodokļu maksāšanu, nemaksāšanu, reizē arī nespējot pamatot nedz to, kāpēc pilsētu vajadzētu paplašināt, nedz to, kāpēc tas būtu slikti, ja ciemus iekļautu pilsētā.

Ciemu iedzīvotāji pauda viedokli, ka savulaik speciāli izvēlējušies dzīvot ārpus pilsētas, lauku teritorijā. «Vienmēr esmu lepojusies ar Bausku, cik viss šeit ir sakārtots, bet gribu palikt laukos, nevis pilsētā,» tā skanēja viedoklis no zāles. «Ja es dzīvoju lauku mājās «Lazdas», tad es arī gribu nomirt «Lazdās»,» tā skanēja cita versija.

Novada administrācijas pārstāvji norādīja, ka tās ir blīvi apbūvētas teritorijas, kuru iedzīvotāji aktīvi izmanto pilsētas pakalpojumus un kas infrastruktūrā cieši saplūdušas ar pilsētu – šajā situācijā runāt par laukiem iznāk diezgan dīvaini. Tiesa, faktos balstīti argumenti nebija arī domes pārstāvjiem.

Iedzīvotāji uzsvēra, ka nevēlas pievienoties arī tāpēc, ka neapmierina novada vadības paveiktais jau pašreizējā ciema teritorijā un Bauskas pilsētas robežās neko labāku negaidot.

Zālē sēdošie vēstīja, ka pašlaik piedzīvotais liecinot par sliktu saimniekošanu un tāpēc nevēloties pievienoties pilsētai. Tiesa, ņemot vērā, ka pilsētu un pagastus pārvalda novada dome, nav īsti skaidrs, kāds tam sakars ar pievienošanu pilsētas teritorijai, jo pārvaldītājs nemainīsies.

Par teritoriālā plānojuma otro redakciju deputāti visdrīzāk lems 26. marta sēdē un jautājums par iedzīvotāju viedokli noteikti būs starp svarīgākajiem šī teritoriālā plānojuma otrās redakcijas pieņemšanai.

Rakstiskus priekšlikumus iedzīvotāji var iesniegt līdz 10. martam Bauskas novada administrācijā  Bauskā Uzvaras ielā 1.

Pievieno komentāru

Komentāri 39

nu nē

no tik garda kumosa, kā pilsētas teritorijai piemērojamais NĪN apmērs, deputāti nekādi nevarēs atteikties, varbūt no šīs prognozētās naudiņas arī stadiona pagrabus varēs labiekārtot, šahistiem, dambretistiem un novusistiem pavisam cita spēle būs šajās armētajās betona telpās.

pirms gada, 2020.02.29 12:17

vārds

tās telpas nav prioritāte, kādi laukos ceļi? šausmas.

pirms gada, 2020.02.29 12:50

vārdam

Tev ar joku sapratni tā pagrūti, vai ne? Bet Jauno Vasjuku šaha čempionāts armētajos pagrabos patiešām izklausās lieliski.

pirms gada, 2020.03.01 01:21

Kretīns

Ābelnieka ,Jātnieka un Kaļinkas kompānija tā izsaimniekojusi novadu , ka vienīga iespēja aizlāpīt caurumu budžetā ir uz pensionāru rēķina paceļot zemes nodokli.
Labi palielinām Bausku, bet līdz R+R benzīntankam iekļaujot Jātnieka saimniecību Bauskā, palielinām līdz Janeikām iekļaujot Lielzeltiņus. Tas būtu godīgi , jo Rail Baltik ies tieši garām šiem objektiem.
Un vēl, sakārtojiet 2020.gadā infrastruktūru pievienotajās teritorijās , jo daudzviet nav nekā , ne ielu apgaismojuma , ne ūdensvada , kanalizācijas un beigu beigās normāla asfalta. Pateikšu priekšā, nekas netiks sakārtots , jo valsts kase nedod aizņēmumu Jātnieka/Ābelnieka/Kaļinkas izsaimniekotajai Bauskai un par to prasītos kriminālatbildība...

P.S. Bez tam domes "ūdensgalvas" , nav tāda Janeiku ciema!!!

pirms gada, 2020.02.29 17:07

fedja

Viss pārējais -- tā neko, bet


Klasifikatora kods
Tips
Adrese
100449511 Iela vēsture Aveņu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100428377 Iela vēsture Cerību iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449624 Iela vēsture Dīķa iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449536 Iela vēsture Ievu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449585 Iela vēsture Klinšu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449593 Iela vēsture Ķiršu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449608 Iela vēsture Lakstīgalu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449552 Iela vēsture Pļavu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449544 Iela vēsture Puķu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449577 Iela vēsture Rožu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449616 Iela vēsture Strauta iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449560 Iela vēsture Torņa iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449528 Iela vēsture Zemeņu iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov. -
100449503 Iela vēsture Zemgales iela, Janeikas, Ceraukstes pag., Bauskas nov.

pirms gada, 2020.02.29 17:44

faktus

Izsaimniekot- piesavināties un iztērēt uzticētās vērtības saviem mērķiem. Tev ir kādi pierādījumi? Konkrēti cik katrs un ko?

pirms gada, 2020.02.29 18:50

Kretīns to faktus

Pierādījumi tie, ka valsts kase nedod vairs aizdevumu Bauskas novadam, tie arī visi fakti. Kad iepriekšējā izpilddirektore atdeva novadu Ābelniekam , bija uzkrājums pusotrs miljons eur. Ābelnieka/Jātnieka/Kaļinkas banda visu izsaimniekoja līdz pēdējam. Kāda ir Pilskalna iela, kas notiek ar sporta halli u.t.t.
Sen šiem šeftmaņiem būtu jāsēd cietumā...

pirms gada, 2020.02.29 21:16

Reiz

Cik skaisti ielu nosaukumi minēti komentārā. Varbūt ar visu reformu var pārsaukt dažas Bauskas centra ielas šādos variantos.

pirms gada, 2020.02.29 21:58

to Kretīns to faktus

Patin atpakaļ to filmu. 1) tas pusotrs miljons tika iekrāts Veipa laikā ar konkrētu mērķi - peldbaseina celtniecībai. 2) Ābelnieka laikā tas tika izlietots tam, kam paredzēts - peldbaseina celtniecībai. Baseins ir uzcelts, varam to visi izmantot. Paldies deputātiem, ka izlēma to beidzot uzcelt un to arī izdarīja! Starp citu, baseinu celt taisījās gan Iecavā, gan Elejā, vismaz šo novadu vadība to solīja izdarīt. Kur ir?

pirms gada, 2020.03.01 19:02

kam paldies?

varbūt paldies jāsaka tiem novada iedzīvotājiem par kuru nodokļiem peldbaseins uzcelts, arī to daudzo tūkstošu, kuri never šīs iestādes durvis. Ja atceramies, tad deputātu iecere bija celt atpūtas kompleksu ar visu kafejnīcu, labi ka Valsts kase aizņēmumu nedeva un nācās baseinu "pabāzt" zem sporta skolas. Bet kā ir ar tiem novadiem, kur šādus baseinus pie skolām cēla par ES līdzekļiem, neiegrūžot novada iedzīvotājus miljoniem lielos parādos?

pirms gada, 2020.03.02 11:07

šausmas

Kretīn- tie gan nopietni apvainojumi, ja tie ir dokumentāli pamatoti un pierādāmi, tad tas ir nopietni? Vsiem nosauktajiem cilvēkiem būtu jāreaģē uz šo komentāru, jo tas ir cieņas un goda jautājums. Tā uzdrīkstas publiski zākāties, balstoties uz saviem paranoiskiem pieņēmumiem tikai viens cilvēks novadā, kura paša sirdsapziņa nav tīrāka par notekreni.

pirms gada, 2020.03.05 06:31

xxx

Vienkārši nekaunīgi deputāti
alaktīgi
viņiem vienalga, ko te runā apkārtējo ciematu iedzīvotāji
nezin kāpēc vienkāršajiem mirstīgajiem jāsamierinās ar to naudu, ko atmet darba devēji un pensionāriem- valsts, bet Bauskas novada domei ir tiesības pievienot Bauskai visas apbūvētās teritorijas, lai tikai dabūtu naudu no iedzīvotājiem
nu nav nekādu privilēģiju, vai nez kādu labumu Bauskā dzīvojot
ja izmantojam Bauskas teritorijā esošo iestāžu pakalpojumus, tad arī par tiem maksājam pēc pilnas programmas un nekādu labumu šeit nav un arī nebūs
naudas vienmēr būs par maz, plāni vienmēr augs, tātad - kā jau pieņemta prakse - meklējam, ko vēl nosūkt
labi, ka Bauskas pašvaldības darboņi nevar pieņemt vēl kādu nodokļa likumu- nu par to paldies vismaz, citādi būtu vēl kādas idejas, kur tik nosūkt naudiņu

pirms gada, 2020.02.29 18:58

Az

Juridiskie analfabēti. Ir Bauskas novads un viss, pilsētas sen jau nav. Pilsēta ir apdzīvota vieta ar savu valdi(domi), pilsētas mēru, zīmogu, ģerboni un karogu, Bauskai nekā vairs nav. Sādža ar baznīcām

pirms gada, 2020.02.29 19:31

Ok

Diemžēl neviens neteica ka ñems iedzīvotāju viedokli vērā , tieši otrādi pateica ka iedzīvotāju viedoklis neko nenozīmējot. Tāpēc ierosinu ja mūsu viedokli neñems vērā , tad uzñēmējiem un iedzīvotājiem pārdeklarēties uz citiem novadiem pie radiem draugiem ,tas radīs lielu robu pilsētas budžetā.

pirms gada, 2020.02.29 19:46

Saimnieks

Tadus saimniekus jadzen ar sudaino slotu ,saimnkieki ????‍♂️

pirms gada, 2020.02.29 21:38

.....

Kāda jēga rīkot apspriešanu, ja tāpat iedzīvotāju viedoklis netiek ņemts vērā? Ķeksīša pēc?
Šī sasaukuma deputātiem jau laikam nogurums iestājies...Nu nekas - nākamās pašvaldību vēlēšanas nedaudz vairāk kā pēc gada - gan jau vēlētāji ņems vērā sadarīto un nesadarīto.

pirms gada, 2020.02.29 23:06

Ne tikai ķeksīša

Ar pamatojumu, ka "jātaisa publiska apspriešana" varēja no budžeta šo to samaksāt par šī pasākuma organizēšanu/vadīšanu utt.
Kamēr nav reforma vēl bijusi, jātērē budžets kā vien var.

pirms gada, 2020.03.02 12:31

Uzvards

Kāpēc visi runā manā vietā? Es gan gribu, lai mani pievieno pilsētai. Sakārtos ceļu uz Janeikam, pievilkšu pilsētas ūdeni...... Pēc tam dārgāk īpašumu pardot varēšu

pirms gada, 2020.03.01 00:08

kā tur bija

cerība- muļķa mierinājums, jeb kaut kā tā?

pirms gada, 2020.03.01 10:10

Ielāps

Ceļa problēma ir. Bedre pie bedres, ielāps pie ielāpa un ar elektrisko skūteri braucot var palikt bez zobiem. Bet šis dabai draudzīgais braucamrīks būtu jāatbalsta, lai vismaz uz kapiņiem var lētāk nokļūt.

pirms gada, 2020.03.01 16:15

neko

jau tas salabotais ceļš vien nedos, lai pārdotu tur dārgi savu dzīvokli. Nekā tur nav, pat apkure katram sava un apkārt mājām vien vistu fermas. Pie upes īsti nevar tikt un kur var tikt, tur pat kārtīga peldvieta nav - dubļu bedre, kur lien gan suņi, gan cilvēki. Daži savus dārzus ierīkojuši līdz māju logiem un nevarēdami izravēt sagrābto zemes platību, laiž tik ķīmiju virsū.

pirms gada, 2020.03.02 10:07

Uzvārdam

"Pēc tam dārgāk īpašumu pardot varēšu" - nu cenu varēsi mēģināt likt lielāku, bet pārdot dārgāk.. nu kā lai pasaka saprotamāk - hahahahaha!

pirms gada, 2020.03.02 12:33

ghostbuster

Bauskas iedzīvotāji ir cietēji, cietēji un vēlreiz ārkārtīgi pazemoti, paverdzināti cietēji. Kas ievēlēja šeit minētos izsaimniekotājus, kas ievēlēja lielprihvatizatoru Teikmani ar bandu, nomenklaturščiku blici ar Gaili priekšgalā, baušķenieki teiksiet, ha, nē, ne tuvu tam!!! Eināra piektās marsiāņu kolonnas zaļie cilvēciņi, maskējušies pelēkos vadmalas svārkos, lūk kuru balsīm pateicoties šie kadri tika pie vietvaras.Kas tagad atliek, protams, bērt sev pelnus uz galvas un nepieļaut nākošajās vēlēšanās iejaukšanos no malas, jau laikus atklāt ārpus galaktikas ļaundaru nodomus un iebalsot savus, vienīgi pareizos, viedos, nesavtīgos cilvēkus Bauskas domē.

pirms gada, 2020.03.01 01:26

★★★★★

Ūsaino vajag patriekt atpakaļ uz laukiem. Viņš neattīstās un bremzē pārējo laucinieku evolūciju pilsētā.

pirms gada, 2020.03.01 10:30

!!!

tieši tā- lai saimnieko savaa fazendā!!!

pirms gada, 2020.03.01 16:32

tas ūsainas

tiešām bremzē" evolūciju" novada domē, to "evolūciju" kas bija panākta Ābelnieka laikā, kad katrs domes sīkākais gariņš varēja šiverēt pēc savas patikas, izskatās, ūsainais vismaz piebremzējis šo visatļautību

pirms gada, 2020.03.02 10:59

sapņu kalns

Šie sīkākie gariņi tagad šiverē ūsainā paģērētā virzienā

pirms gada, 2020.03.02 16:01

Līkais

Laukos ceļi pipec,skolas viena otra vispār pipec.
Visu slēdz,kur te demokrātija?Bauskas pašvaldība izputina laukus.

pirms gada, 2020.03.01 20:05

Pēcis

Lūdzu sakārtojiet Pārupes ielu! Cik var solīt!

pirms gada, 2020.03.01 21:14

Abs

Naivi esiet pilsētā nevar ielas sataisīt , ceriet ka jums ciemos sataisīs ? Pilskalna iela ir sataisīta ?

pirms gada, 2020.03.01 23:19

Pilskalns

Vai tad ir sliktāka, kā bija? Saprotu, ka gala remonts ir iesaldēts, taču trotuāri feini un satiksme, kaut ierobežota, taču notiek. Vismaz mierīgāka dzīve Pilskalna ielas apdzīvotājiem. Pagaidām.

pirms gada, 2020.03.02 00:31

Pilskalns2

Nu par mierīgāku dzīvi nepiekrītu, cik novērots brauc tur visi zem zīmes, arī tādi, kuri tur nedzīvo un nepieved preci (jeb tie kas varētu braukt arī šīs zīmes gadījumā) un lido tā, ka maz neliekas.

pirms gada, 2020.03.02 12:35

pilskalns 3

šeit, Pilskalna ielā skaidri redzama valsts policijas kā arī pašvaldībnieku attieksme pret uzticēto pienākumu. Ja jau zīmei vien tāda vērtība, ka tai kakā virsū ne tikai putni, tad kādēļ bija jātērē tūkstoši pašvaldības naudas šo vairāku desmitu aizliedzošo zīmju uzstādīšanai?

pirms gada, 2020.03.02 14:42

Pilskalns-N

Pilnīgi pievienojos Pilskalnam 3, varēja jau policija pakontrolēt to, kas tur darās. Zīme ir uzlikta, tātad braukt nevar (ar p-kalns2 minētajiem izņēmumiem).

pirms gada, 2020.03.03 09:25

zemeņu iela

Kāda Janeikās ir blīvi apbūvēta teritorija ar infrastruktūru....Varbūt jaunas brilles vajag iegādāties,lai ieraudzītu visu blīvo struktūru.

pirms gada, 2020.03.02 00:36

fedja

klasifikatora kodā uzrādītās ielas nav Janeiku ciemā. Tās ir Ceraukstes pagasta zemes mazdārziņi, kurus
pārsvarā izmanto pensionāri, lai turētos pie veselības, lai izaudzētu savam patēriņam dārzeņus, ogas. Un dara to tāpēc, lai mazāk būtu jāapgrūtina ārsti un lai nevajadzētu lūgt palīdzību pašvaldībai.
Un ja kāds tur ceļ lielu māju, tad lai arī maksā lielo NĪN. Un ja mēs nevarēsim samaksāt to lielo nodokli, tad kāds naudīgais jau savāks to zemes gabalu un uzraus māju upes malā. Tāds idiotisms, parastam cilvēkam nav nekāda teikšana, ne vērtība mūsu valstī.

pirms gada, 2020.03.02 09:59

!!!!!!!!

Ir jābūt ķertam,lai apbūvētu Janeikās mazdārziņus.Tur visu vasaru smird pēc putnu kombikormas.

pirms gada, 2020.03.02 11:06

Teātris

Kāds neizdevies teātris...afišās kas bija izkarinātas pa pilsētu un ciemiem uzreiz vajadzēja uzrakstīt ,ka iedzīvotāju viedoklis, šajā un vispār citos lēmumos ko taisās pieņemt Bauskas valdnieki, netiks ņemts vērā!Cirkam ar trupu ko vada Jātnieks neinteresē ko pīkst vienkāršie skatītāji galvenais lai ieripo kasē no kuras var smelt jaunām izklaidēm!

pirms gada, 2020.03.04 20:15

Vietējās ziņas