Par ceļmalu noliešanu ar indīgu vielu aizturētais ir apcietināts 7

Vīrietis, kurš maija beigās ir aizturēts par ceļmalu apliešanu ar indīgu vielu, ir apcietināts,  informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.
Vīrietis aizturēts Bauskas novadā, un vēlāk tiesa piemērojusi viņam drošības līdzekli apcietinājumu.

Pašlaik policija krimināllietā turpina procesuālās darbības, apkopojot Valsts vides dienesta (VVD) un zemju īpašnieku sniegto informāciju par indīgās vielas skartajiem īpašumiem. Tāpat tiek gaidīti ekspertīzes, lai noteiktu indīgo vielu, rezultāti. Policija arī pārbauda juridisko personu saistību ar nodarījumu.

Plašāku informāciju policija nesniedz.

Jau vēstīts, ka maija beigās VVD inspektori un policijas darbinieki aizturējuši vides piesārņotāju, kurš Zemgalē ceļmalas nolējis ar indīgu šķidrumu. Pēc divu dienu novērošanas, VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde kopīgi ar VP darbiniekiem aizturēja vides piesārņotāju, kas no automašīnas ar indīgām ķīmiskām vielām bija nolaistījis ceļmalas Jelgavas un Bauskas novadā vairāku kilometru garumā. Par konstatēto pārkāpumu ir sākts kriminālprocess.

VVD maijā saņēma vairākas sūdzības no iedzīvotājiem par nezināma šķidruma nonākšanu vidē. Veicot pārbaudes, inspektori konstatēja, ka nezināmas izcelsmes šķidrums ar ķīmiskām vielām raksturīgu smaku nonācis vidē Rundāles novada Viesturu pagastā, Bauskas novada Mežotnes pagastā, Ozolnieku novada Salgales pagastā, Jelgavas novada Jaunsvirlaukas un Vircavas pagastos un Tērvetes novada Augstkalnes pagastā.

Ar šķidrumu bija nolaistītas autoceļu malas, tai skaitā, vairākās vietās arī autoceļiem pieguļošās teritorijas, skaidroja iestādē.

Pēc VVD speciālistu sākotnējā vērtējuma, izlietais šķidrums satur cianīdjonus un tā izcelsme ir Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars". Pirmās testēšanas rezultāti uzrāda ļoti augstu ķīmiskā skābekļa patēriņu, kas pārsniedz normu 350 reizes.

Trešdien, reaģējot uz notikušo, VVD ir izdevis lēmumu - brīdinājumu par AS "Olaines ķīmiskās rūpnīcas "Biolars"" darbības iespējamo daļēju apturēšanu - porofora ražošanas pārtraukšanu.

Atbilstoši likumdošanai, brīdinājums ir pirmais solis, lai rosinātu uzņēmuma darbības apturēšanu. VVD inspektori pārbaužu laikā atklājuši būtiskus pārkāpumus bīstamo atkritumu - dažādu ķīmisko vielu atlikumu, kas satur aceton-cianhidrīna izmantotās izejvielas sastāvdaļas, apsaimniekošanā. Tie uzņēmumā pieļauti ilgstoši.

"Brīdinājuma mērķis nav apturēt uzņēmuma darbību, bet dot skaidru signālu, ka tā darbībā vajadzīgas būtiskas izmaiņas. Uzņēmuma darbības analīze un pārbaudēs konstatētais norāda uz to, ka "Biolars" vides aizsardzības prasības ilgstoši nav ievērotas. Vienlaicīgi uzglabājamo bīstamo atkritumu apjoms ir pārsniegts 40 reizes un tie tiek uzglabāti neatbilstošā veidā," norādīja VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne - Ansberga.

Pārkāpumu novēršanai VVD ir devis "Biolars" termiņu līdz septembra sākumam. Visā šajā laikā VVD inspektori pastiprināti uzraudzīs uzņēmuma darbību, lai netiktu pieļauts apdraudējums apkārtējai videi un Olaines iedzīvotāju veselībai.

Uzņēmumam ir uzdots iesniegt VVD akceptēšanai detalizētu pasākumu plānu pārkāpumu novēršanai. To izvērtējot, VVD var lemt par termiņa pagarināšanu līdz deviņiem mēnešiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Biolars" 2017.gadā strādāja ar 15,333 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,072 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir tā akcionārs Pāvels Daņilko.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Tautai varoņi jāzina

Tā runā, ka aizturētais ar saknēm no Rundāles, speciālists augsnes indēšanā, senāk gan tikai ar dīzeli.

pirms gada, 2019.06.06 17:06

chiriks

Dzirdēju, ka jau pagāšgad arī laistīja un mašīna ar mucu pagalmā arī nestāv......

pirms gada, 2019.06.07 12:59

dumiķīt

Tu taču neesi nekādā studijā!

pirms gada, 2019.06.06 19:50

Hmmm

Īsti nesaprotu, ko šī viela var nodarīt apkārtējajiem, un kāds īsti bija mērķis šim.cilvēkam

pirms gada, 2019.06.06 20:53

LL

Nu nevajag lielīties ar savu aprobežotību! Blondīne, Ja?

pirms gada, 2019.06.07 10:39

ABREZINS

Uzvārdus studijā.....Bauskas dzīve mēslu avīžele ar cenzūru.

pirms gada, 2019.06.08 22:04

Vietējās ziņas