Par dokumentu neiesniegšanu VID soda trīs mūspuses amatpersonas 4

Valsts ieņēmumu dienests piespriež sodus par valsts amatpersonu ienākumu deklarāciju neiesniegšanu vai neprecīzu aizpildīšanu, kā arī par nepieciešamo valsts amatpersonu sarakstu neiesniegšanu. Pagājušajā gadā šajā sarakstā bija arī trīs mūsu novadu amatpersonas.
Valsts amatpersonas darbībā konstatētie likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» pārkāpumi, kas fiksēti 2018. gadā, publicēti Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā. Saraksts ir ļoti garš, un lielākā daļa sodu piespriesta par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktajā termiņā, kā arī par neprecizitātēm iesniegtajos datos. Reizēm naudas sodu nepiespriež, izsakot brīdinājumu, reizēm piespriež.

Naudas sods par laikus neiesniegtu deklarāciju piemērots Guntai Šurnai, Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības vadītājai, kā arī bijušajai Vecumnieku novada domes deputātei Lienei Batņai par tādu pašu kavēšanos. Abos gadījumos deklarācijas iesniegtas aprīļa sākumā, pirmajā gadījumā sods bija 50 eiro, otrajā 30 eiro. Lēmumi pieņemti augustā un oktobrī.

Par valsts amatpersonu sarakstu un to grozījumu neiesniegšanu noteiktā kārtībā, kas notika aizvadītā gada 11. aprīlī, 35 eiro naudas sods piespriests Vecumnieku novada domes priekšsēdētājam Guntim Kalniņam. Lēmums pieņemts aizvadītā gada septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vecumnieki

atkaļ izceļas Vecumnieki! Sakiet vēl, ka mazie novadiņi ir vajadzīgi. Jurists jurista galā un nav, kas atgādina priekšnieciņam, kas jādara.

pirms gada, 2019.04.18 18:20

lasītāja

Tas nu galīgi nav jurista darbs- priekšnieciņam pašam likumi jāzin, ja jau ir priekšnieciņš

pirms gada, 2019.04.19 07:48

Ziņa

Vai tiešām šī bija tik svarīga ziņa?Un vēl no pagājušā gada?

pirms gada, 2019.04.18 21:37

??

Un kur te personas datu aizsardzība? Tas nu ir tāāāāds noziegums, ka visai Latvijai jāzina. Kāpēc nepublicē to ļautiņu uzvārdus, kuri patiesi piebāž pilnas kabatas?!

pirms gada, 2019.04.19 08:21

Vietējās ziņas