Par grozījumiem Satversmē savākts ļoti maz parakstu 6

Parakstīties par grozījumiem Satversmē, lai nostiprinātu latviešu valodu, būs iespējams vēl tikai nedēļu. Par grozījumiem sociālās jomas likumos attieksmi pilsoņi varēs paust līdz 16. jūnijam. Centrālā vēlēšanu komisija informē, ka trijās nedēļās par grozījumu ierosināšanu Satversmē valstī parakstījušies 31 116 pilsoņu. Parakstu vākšanai noslēdzoties, likumprojekts tiks iesniegts Saeimā, ja to atbalstīs vismaz 153 232 vēlētāji. Bauskas novadā nedēļas laikā parakstījušies 140 cilvēku, Iecavas - 82, Rundāles - 26, Vecumnieku - 82. Kopā mūsu četros novados trijās nedēļas atbalstu Satversmes grozījumiem pauduši 743 pilsoņi. Tikpat neaktīvi pilsoņi parakstās par grozījumiem trijos sociālās jomas likumos. Bauskas novadā divās nedēļās parakstījušies 234, Iecavas - 47, Rundāles - 40 un Vecumnieku novadā - 89 vēlētāji. Šī parakstu vākšanas kampaņa ilgs līdz 16. jūnijam. Valstī kopumā divās nedēļās savu nostāju pauduši nedaudz vairāk kā 14 tūkstoši iedzīvotāju. Parakstu vācēja Skaistkalnē Elga Kaļķe stāsta, ka dienā atnākot vidēji pieci cilvēki: «Varbūt pēdējā nedēļā ļaudis sasparosies, bet lielu iedzīvotāju pieplūdumu es neprognozēju. Cilvēki aizņemti ar savām problēmām, šis jautājums acīmredzot viņiem nav tik aktuāls.» Gita Eriņa no Vecumnieku novada Valles pagasta teic, ka daudz parakstījušies brīvdienās. Pilsoņu vidū bijuši daudzi iebraucēji. «Parakstīties nāk gan veci, gan jaunāki cilvēki. Dienā ap desmit vēlētāju ierodas. Nedomāju, ka atlikušajā laikā vēlētāju aktivitāte varētu ļoti palielināties,» stāsta G. Eriņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

tas ir noticis

tauta ir apātiska, depresīva un degradēta. Pie tā tika strādāts gadiem, nu tas ir sasniegts. Tagad var pieņemt jebkādus lēmumus, rīkot referendumus.Iznākums būs iepriekš zināms un mafijai izdevīgs.....

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 08:34

ooo

Uzvaras 6-tā ir pilsētas vai novada domes maja??? :))

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 11:07

jorenam

Vai tad grūti internetā atrast adreses?
Nu labi - Bauskā to var izdarīt Uzvaras ielā 6, visas parakstu vākšanas vietas Latvijā es te negribētu uzskaitīt. :)

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 10:02

Palīdzi Dievs!

Diemžēl lielai daļai latviešu pat nav loģiska un sakarīga atbilde uz jautājumu kāpēc nevajag parakstīties. Pašiem padomāt un izprast lietas būtību sagādā lielas grūtības. "Tādiem vienalga kas tos baro, ka tikai sile pilnāka un tiem nav nekādas vēlmes pat padomāt par to, ka viņus kāds baro, lai nokautu!"

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 08:41

jorens

kur var iet nobalsot???
vajadzeja norādīt adreses,nevis runāt par to,ka nav parakstu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 23:17

Vietējās ziņas