Par Iecavas vidusskolas direktoru izraudzīts «Iespējamās misijas» vadītājs 5

Šodien, 30.jūnijā, ārkārtas sēdē Iecavas novada domes deputāti vienbalsīgi par Iecavas vidusskolas direktoru apstiprinājuši Kārli Kravi, portālu informēja pašvaldībā.

Izsludinātajā konkursā uz Iecavas vidusskolas direktora amatu tika saņemti septiņi pieteikumi. Noteiktajā termiņā no 2. līdz 22. jūnijam iesniegumi nākuši ne tikai no iecavniekiem,  bet arī no amata kandidātiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Bauskā, Rīgā, Ludzā.

Pašvaldības portāls iecava.lv vēsta, ka konkursa komisijas pārrunas ar pretendentiem norisinājās 29. jūnijā. Izvērtējot iesniegtos dokumentus un kandidātu pausto redzējumu par Iecavas vidusskolas turpmāko attīstību, komisija kā perspektīvāko pretendentu pašvaldības izglītības iestādes vadīšanai izraudzījās Kārli Kravi un ieteica domei apstiprināt viņu vakantajā amatā.

Domes sēdē, izklāstot savu redzējumu, pretendents uzsvēra trīs svarīgākos aspektus: «Skolai jābūt kā mācīšanās organizācijai gan skolēnu, gan skolotāju vidū. Ļoti jāspēcina tas, ka skolotāji mācās cits no cita, nepietiek tikai ar kursiem ārpus skolas. Tā ir viena no jaunās kompetenču izglītības pamatlietām. Jāspēcina arī attālinātā mācīšana un mācīšanās. Skolas vadībai un skolotājiem jābūt kompetencei kvalitatīvi vadīt mācību procesu arī attālināti, lai bērni saņemtu atgriezenisko saiti un dienas beigās vecākiem varētu pateikt, ko ir iemācījušies.

Otrs lielais aspekts ir iekļaujošā izglītība, proti, katrs skolēns skolā ir gaidīts: vai viņam ir fiziskas vajadzības vai īpašas vajadzības mācīties līmeni augstāk. Redzu, ka nākotnē Iecavā varētu būt viena izglītības iestāde, kas spēj strādāt ar katru bērnu, bet tad ir jāspēcina skolotāju profesionalitāte un atbalsts, lai viņi varētu diferencēt mācību procesu.

Trešā lieta, kas izriet no pirmajām divām, - Iecavas vidusskola nākotnē būtu kā piemērs citām skolām Bauskas novadā. Esmu domājis un runājis par iespējamo sadarbību ar uzņēmumu «Printful», daudz ko varētu aizgūt no viņu sekmīgās pieredzes. Sava novietojuma dēļ nākotnē Iecavas vidusskola varētu būt iestāde, kurā paliktu mācīties arī Bauskas pilsētas un apkārtnes bērni, nevis brauktu tālāk uz Rīgas ģimnāzijām, tādējādi šeit augtu tieši vidusskolas vecuma posms.»

K. Kravis pēc izglītības ir ģeogrāfijas bakalaurs, kurš ieguvis arī fizikas skolotāja profesionālo kvalifikāciju. Šajā rudenī viņš plānojot uzsākt maģistra studijas. Astoņus gadus strādājis skolā, bet pēdējos trīs gadus līdz šī gada maijam vadījis nodibinājumu «Iespējamā misija». Tas nozīmē, ka bijusi laba sadarbība ar universitātēm un savā ziņā prioritāra piekļuve jaunajiem pedagogiem, kas katrai skolai ir būtiska profesionāļu piesaistē. Tāpat izveidojušies kontakti ar citu skolu spēcīgiem direktoriem, kam droši var jautāt padomu.

Būdams Baldones iedzīvotājs, K. Kravis daudz ko par Iecavas vidusskolu vēl nezina, taču pēc amata konkursa izsludināšanas ar velosipēdu atbraucis uz Iecavu, apbraucis ap vidusskolu un bijis patīkami pārsteigts par skaisto sporta stadionu. Atzinīgi viņš novērtēja arī Iecavas vidusskolas līdzšinējās aktivitātes projektu jomā un starptautiskajā sadarbībā, ko noteikti vajadzētu turpināt.

Jaunajā amatā K. Kravis strādās no 9. augusta. Līdz tam iestādes direktora amata pienākumus pildīs pašreizējā skolas direktora vietniece saimnieciskajā darbā Daiga Skuja.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

A

No viena grāvja ārā, otrā iekšā. No nekā nedarītājas, uz teorētiķi. Skaidrs, ka darītāji būs tie paši, kas līdz šim. Tāds trekns punkts domei. Nožēlojami.

pirms mēneša, 2021.06.30 23:07

to A

Labāk pats savu mazumu svēris un aizvēris muti ciet.

pirms mēneša, 2021.07.01 09:51

koļa

Būs jautri. Vīzija un misija ir, bet kāds būs izpildījums? Neapskaužu šī brīža direktora vietnieces, sirsnīga līdzjūtība.

pirms mēneša, 2021.07.02 10:14

Vietējās ziņas