Par ieguldījumu Bauskas novada labā piešķir pašvaldības godarakstus 12

Bauskas novada domes deputāti sēdē 25. aprīlī nolēma piešķirt divus pašvaldības godarakstus – vidējās paaudzes deju kolektīvam (VPDK) «Līdums» un Bauskas novada sociālā dienesta darbiniecei Baibai Dēliņai.

Apbalvojums Īslīces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam «Līdums» par ieguldījumu tautas dejas tradīciju kopšanā, labiem rezultātiem skatēs, Bauskas novada vārda popularizēšanu un sakarā ar 45 gadu jubileju.

Apbalvojuma priekšlikuma pieteikumā Īslīces pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Ķisele uzsvērusi nozīmīgāko veikumu deju kolektīva 45 gadu vēstures periodā. Par deju kopas dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1973. gada 3. novembris, kad Ļeņina vārdā nosauktajā kolhozā tika atklāts «Priekšzīmes» klubs – kantoris. Tur arī sācis darboties jauniešu deju kolektīvs, kas vēlāk kļuva par Ļeņina kolhoza vidējās paaudzes deju grupu. 45 gadu laikā kolektīvu vadījušas Velta Ločmele, Leonija Vītola, Gunta Putāne, Biruta Hegenbarte, Baiba Vanaga, Aiva Skaldere. Bet kopš 2014. gada deju kopu vada deju pedagogs un horeogrāfs Arvils Noviks, un koncertmeistare kopš 2015. gada ir Aina Grīnberga.

Pašlaik VPDK «Līdums» ir 26 dejotāji. Kopš nodibināšanas kolektīvs ir piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. VPDK «Līdums» ir uzstājies starptautiskajos deju festivālos Slovākijā, Ungārijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī dažādos vidējās paaudzes deju svētkos Latvijas pilsētās un pagastos. Regulāri kolektīvs uzstājas Īslīces kultūras nama un novada koncertos. Pēdējo piecu gadu laikā deju kolektīvu skatēs «Līdums» nemainīgi ieguvis tikai augstākās pakāpes diplomus.

Pašvaldības godaraksts piešķirts Bauskas novada sociālā dienesta darbiniecei Baibai Dēliņai par ilggadēju personīgu ieguldījumu profesionāla sociālā darba attīstībā Bauskas novadā. Sociālā darba nozarē dažādos amatos B. Dēliņa strādā jau 22 gadus, pirms tam bijusi darbiniece arī pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā. Strādājot nozarē, vienlaikus studējusi sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā «Attīstība» un ieguvusi diplomu par augstāko profesionālo izglītību ar sociālā darbinieka kvalifikāciju.

Kolēģi sociālajā dienestā Baibas Dēliņas apbalvošanas priekšlikumu sāk ar vārdiem: «Ja gribi pazīt cilvēku – skaties, kā viņš uzvedas un strādā!» Visu karjeras laiku sociālajā darbā speciālistes pienākums bijis sniegt profesionālu palīdzību cilvēkiem, kuri paši saviem spēkiem nav varējuši pārvarēt dzīves grūtības: palikuši vieni, slimi, nespējīgi par sevi gādāt un kuriem nepieciešama aprūpe. Kolēģi Baibu raksturo kā komandas cilvēku, kas labi sadarbojas ar citiem speciālistiem, atbalsta ar padomu; kolektīvā ir cienīta par godīgumu un taisnīgumu, labu humora izjūtu un drosmi pateikt un pamatot savas domas, nevienu personīgi neaizskarot.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Sporta meistars

Bauska man ir parādā dzīvokli,nu jau pagājuši 32.gadi bey dzīvokli tā arī neesmu saņēmis.

pirms gada, 2019.04.25 20:23

nu

no kura laika kādam pienākas dzīvoklis? Es arī gribētu pieteikties!

pirms gada, 2019.04.26 15:08

pilsonis

re cik forši paši dejo paši sev piešķir..domes ierēdņi

pirms gada, 2019.04.26 11:15

To pisonim

Pamēģini pats padejot,varbūt ka sanāks....

pirms gada, 2019.04.27 08:56

Ineta Niedra

Visu cienu tiesam profesionalam socialajam darbiniekam Baibai Delinai, manai bijusajai kolegei! Patiess piemers citiem socialajiem darbiniekiem! Apsveicu, Baiba!

pirms gada, 2019.04.28 17:02

prōfesōrs

Visu cienu tiesam tev ar, bijusajai un esosajai, kolegei un tiesam.

pirms gada, 2019.04.28 21:40

īslīciete

Man prieks par "Līduma"deju kopu, jo patiešām brīnišķīgi dejo. Un prieks, ka pagasta pārvaldniece viņus iesaka apbalvojumam; vairāk tādu pārvaldnieku, kas par savu iedzīvotāju celšanu saulītē rūpētos. Neieteiks pārvaldnieks, neviens cits par to arī neiedomāsies, tā tas bijis un ir. Cik feinus cilvēkus apbalvojumam ieteicis ir ' pilsonis'?

pirms gada, 2019.04.30 21:02

Stulbi

Kas ir 22 gadi,Bauskā ir desmitiem Bauskas iedzīvotāju,kas vienā darba vietā nostrādājuši 30,40 gadus,bet par tiem ne vārda,jo nav kafijas dzeršanas un klačošanās biedrenes Domē. Ko tādu varenu Dēliņa ir paveikusi,ka pēc 22 gadu darba stāža viņa ir jāapsveic ar pašvaldības goda rakstu? 22 gadus ieradusies darbā par ko saņem algu?

pirms gada, 2019.05.01 00:22

P

Un tas par 22.g.?Uz maizes neuzsmērēt,attiecīgā vietā uz nagliņas nepakārt-par biezu.

pirms gada, 2019.05.01 09:26

Tam, kam stulbi

nevajag sūkstīties. Tev taču ir visas iespējas uzrakstīt iesniegumu par šiem 30 un 40 gadus nostrādājušajiem vienā darba vietā. Izcel viņus saulītē, kā te raksta.

pirms gada, 2019.05.01 11:08

dīvaini, bet?

par deju kolektīvu viss būtu saprotams, bet vai Dēliņa ir kāda māte Terēza, kura bez atlīdzības veica savu darbu? Šeit sociālā darbiniece veica algotu darbu un ne labāk, ne sliktāk kā tūkstošiem algota darba veicēju, kas te būtu izceļams?

pirms gada, 2019.05.02 16:07

Vietējās ziņas