Par lielgabarīta atkritumu izvešanu Bauskas novadā būs jāmaksā 21

Lielās talkas laikā, kas šogad notiks 27. aprīlī, SIA «Vides serviss» rīko lielgabarīta un dažādu citu atkritumu izvešanu. Šogad šādus atkritumus par bez maksas neizvedīs.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina informēja, ka arī šogad SIA «Vides serviss» rīkos lielgabarīta atkritumu izvešanas akciju, bet šoreiz tas būs nevis par velti, bet gan par samazinātu maksu. Visas atkritumu izvešanas adreses jāpiesaka uzņēmumam. «Nedrīkst atkritumus mest stihiski, kur pagadās!» brīdina I. Šomina. Tiem, kas pieteiks adresi, no kuras atkritumus savākt, būs 50 procentu cenas atlaide. Savukārt iedzīvotājiem, kas paši atvedīs uz šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu Biržu ielā 8b, piemēros 70 procentu atlaidi. Lielgabarīta atkritumu izvešana sāksies jau ar 23. aprīli Gailīšu pagastā un noslēgsies 3. maijā Īslīces pagastā.

Savukārt talka notiks vairākās vietās Bauskas novadā, un talkas koordinatore ir Bauskas novada saimnieciskās nodaļas darbiniece Agita Eglinska. Viņa informē, ka Lielās talkas atkritumu maisi šogad būs baltā un zilā krāsā un talcinieki tos bez maksas varēs saņemt 27. aprīlī ikvienā talkas norises vietā visā Latvijā. «Atkritumu vākšana notiek tikai šajos maisos!» uzsver A. Eglinska.  Piepildītos maisus jāatstāj tikai reģistrētā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas atbildīgo.

Bauskas novadā fiksētas 15 Lielās talkas vietas un informācija par tām, kā arī koordinatoru tālruņi, tie atrodami bauska.lv mājaslapā. Brunavas pagastā talkas rīkos Ērgļos, Grenctālē un Budbergas parkā. Ceraukstes pagastā aktivitātes notiks Bangu dīķī, Mūsas ciemā un ceļa posmā Ceraukste – Skultēni. Šeit aktivitātes rīko Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, Mūsas ciema iedzīvotāji un Ceraukstes mednieku kolektīvs. Codes pagastā plāno sakopt Codes evaņģēliski luteriskās baznīcas apkārtni, savukārt Dāviņu pagastā visi gaidīti ciema sporta laukumā. Īslīces pagastā plānota gravas tīrīšana no Rītausmu parka līdz pagastmājai, bet Gailīšu pagastā – Mežāžu peldvietas sakopšana. Mežotnes pagastā talkos divās vietās – Mežotnē, gravā pie pagastmājas, un Mežotnes pils teritorijā. Vecsaules pagastā tie būs Teivēnu kapi – teritorija un apkārtne. Savukārt Bauskā talcinieki darbosies Rūpniecības ielā 9 blakus sociālajam dienestam, kā arī Ķirbaksalā.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

kas šeit lieks

Šogad šādus atkritumus par bez maksas neizvedīs.

pirms gada, 2019.04.18 10:02

ct

domāji, ka tev jāpiemaksā? nevis jāpiemaksā, bet jāmaksā

pirms gada, 2019.04.19 02:47

tc

nu tavs komentārs nav, pat par matu, latviski pareizāks, jo doma jau palikā tā pati: "Ka vides servisam par visu jāpiemaksā vai jāmaksā"

pirms gada, 2019.04.19 11:41

??

No kādas summas būs tā 50% vai 70% atlaide?To kāds zin?

pirms gada, 2019.04.18 19:16

Raimonds

Ogrē dara tā-
Makulatūras, stikla iepakojuma un sadzīves elektrotehnikas savākšana un izvešana notiks bez maksas

pirms gada, 2019.04.18 22:02

P

Tāpēc esmu pret novadu pievienošanu Bauskai;būsim pakaļā galīgā.

pirms gada, 2019.04.22 09:45

Lory

Tik ļoti gaidīju šo talkas dienu, lai tiktu no lielajiem krāmiem vaļā, bet še tev - šogad jāmaksā! Vai par to nebija jābrīdina gadu iepriekš? Būtu izmetuši obligāti pagājšgad. Tagad gandrīz vieglāk izmest mežā (joks, protams, bet fakts), nekā maksāt naudu. Kā lai zina, cik būs jāmaksā?! Cilvēki, baidoties no lielām summām, tiem, kam nav sirdsapziņas, tik tiešām izmetīs labāk ceļmalās vai mežos. Talcinieki vienā Latvijas stūrī talkos, kamēr citi citos stūros gružos ar lielgabarīta atkritumiem. Tā jau ir pietiekoši liels cilvēku skaits, kuri dzīvo "no rokas mutē", bet vēl izdomā šitādu stulbumu. Cik saprotu, tā nav visLatvijā pieņemta norma, bet tikai tur, kur nav žēl sava novada iedzīvotāju. Skumji...

pirms gada, 2019.04.19 08:24

sorry Lory

Nu nevajadzēja takš gadiem krāt, lai šogad sanāk vesela krava, Ko vari padarīt šodien, to neatliec uz rītu- sens, bet pamācošs sakāmvārds. Tā sanāk, kad ilgi gaida,Lory.

pirms gada, 2019.04.19 11:11

Līva

Labaka talkas vieta - Ceraukstes pagastā aktivitātes notiks Bangu dīķi

pirms gada, 2019.04.19 12:02

Ir risinājums

Visus savus būvgružus , lielgabarīta atkritumus , uc. - raitā solī pa logu ārā , vai mežā iekšā. Ja jau talka , tad jau savāks par velti .

pirms gada, 2019.04.19 16:12

to risinājums

Mežs nav vainīgs pie nepārdomātas ierēdņu rīcības.Tāpēc tā darīt nedrīkst.Pietiek jau idiotu,kuri dedzinot kūlu,nodedzina arī mežus ar visu dzīvo radību.Kāpēc pie mums Bauskā ir citādāk nekā citur Latvijā.Būtu labāk,saprastu,bet šeit otrādi.

pirms gada, 2019.04.20 20:07

?

Kāpēc par atkritumiem jāmaksā,bet talkot par velti.Neies cauri.

pirms gada, 2019.04.19 19:09

Zirgs

Varbūt kādus pāris pie pakaļas pieaugušus ķebļišus domes administrācija beidzot nolikvidējam? Paliks nauda atliektiem galiem liegabarita hlamu savākšnai reizi gadā! Kaut kā tie vietvalži labi zin ,ka spēļu zāles nevar pilnigi likvidēt,jo būs nelegālas vietā. Bet te nez kāpec cietpauriem škiet,ka tauta mums kļuvusi ļoti apzinīga! Ta ari bus ,ka vares lielu daļu ta visa mežos atrast...Un tas notiek novadā,kur mērs ir zaļaiš zemnieks pēc politiskās ticības! Apsmiekls!

pirms gada, 2019.04.20 16:15

Strādnieks

Gadus 30 Iecava nebija Latvijā( toreiz3jo municipālu secinājums)- tagad redzi,kā arī Bauska nav Latvijā...

pirms gada, 2019.04.21 09:28

P

50,70% atlaide no mājas numura? Ar vai bez PVN?Sab. att.spec.,kad jūs beigsiet *** pa tukšo un pazudīsiet?Esmu naivs,jo zinu,ka nekad,atšķirībā no bijušajiem kom. part. sekretāriem.

pirms gada, 2019.04.22 09:41

tomēr

Vides servisa apsaimniekotajām mājām lielgabarīta atkritumu izvešana ir iekļauta mājas apsaimniekošanas tāmē, un viņi par to maksā visu gadu, bet citi jau grib visu par velti un tādēļ krāj visu gadu.

pirms gada, 2019.04.22 10:10

vides servisa apsaimniekotāja māja

Tā tāme jau panes visu.Neko mēs visu gadu nemaksājam.Mēs maksājam par pārvaldīšanas darbu organizēšanu,pārvaldnieka administratīvie izdevumi (kas tie tādi-nezinām)pārvaldnieks redzēts vienreiz gadā.Ko tur organizē,kas tie par administratīvajiem izdevumiem-to tik dievs tas kungs zin.Mēs tik maksājam-par ko,tā arī nezinām un nekad nezināsim.

pirms gada, 2019.04.22 18:17

to vides servisa aps.m.

Nestrīdies, ja tev nav sajēgas, tu redzi tikai to, kas ir tavs ikmēneša maksājums, bet ,ko maksā tālāk VS no tām savāktajām naudām , tu taču neredzi, tas parādās pie izlietotajām naudām,apsaimniekošanas gadu noslēdzot. Skaties iepriekšējā gada tāmi par naudas izlietojumu.

pirms gada, 2019.04.24 15:59

Sony

Vai ir ispējams televizorus jaukt ārā videsservisā, protams, tikai dēļ skaļruņiem, un kā arī pēctam televizoru salikt atpakal

pirms gada, 2019.04.23 18:27

Sony trinitron kv 29 ls 60e

Jā vot es ar gribētu zināt vai ir iespējams skrūvēt vaļā lielos crt tv videsservisa teritorijā (sākot no 29") tikai dēļ skaļruņiem, protams tos TV saskrūvējot atpakaļ.

pirms gada, 2019.04.23 23:23

Vietējās ziņas