Par Likvertenu sila labiekārtošanu spriedīs 1

Bauskas pilsētai tuvākā plašākā zaļā zona ir Vecsaulē esošais Likvertenu sils. Baušķenieks Juris Krūmiņš atminas, ka savulaik, diskutējot par pilsētas attīstības plānu, bijušas ieceres, ka šajā zaļajā rotā varētu iekārtot pastaigu takas, atpūtas vietas un labierīcības, paredzot arī citas iespējas. Ļoti trūkst veloceliņa līdz mežam. Uz Īslīci tas izveidots, bet šī puse palikusi novārtā, teic J. Krūmiņš.

«Ja šis īpašums pieder «Latvijas Valsts mežiem», kālab nevar izveidot ko līdzīgu Tērvetes dabas parkam? Ar ko šī vieta sliktāka? Kāpēc te nevar ierīkot gaisa pastaigu trases, kādas ir Tērvetē? Plaša rekreācijas zona sniegtu ieguvumu visai sabiedrībai. Vai «Latvijas Valsts mežu» speciālistiem interesē tikai izstrāde? Vai kāds var raksturot tuvākās piecgades plānu šim objektam?» interesējas J. Krūmiņš.
A/s «Latvijas Valsts meži» Vidusdaugavas reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Belickis uzsvēra, ka Likvertenu silu vietējie iedzīvotāji izmanto aktīvajai atpūtai, pastaigām un nūjošanai, ziemā – arī slēpošanai. J. Belickis stāsta, ka iepriekšējā periodā visas darbības, kas notikušas šajā teritorijā, saskaņotas ar Bauskas novadu, veidojot šai teritorijai individuālu plānojumu. Veikti dažādi meža apsaimniekošanas darbi, vecas brauktuves vietā izbūvēts ceļš, stādīti un kopti koki. Atbilstīgi vietējās sabiedrības ierosinājumam uzņēmums izveidojis un uztur atpūtas mājiņu ar ugunskura vietu un informatīvu stendu, izveidotas trīs dažāda garuma takas, kur pērn divreiz pļauta zāle. Šogad paredzēts takas paplašināt un pļaut koku un krūmu atvases. Viena no šīs teritorijas problēmām, ko risina «Latvijas Valsts meži» un pašvaldība, ir atkritumi, kas tiek izmesti mežā.

«Likvertenu mežs aptver lielāku teritoriju, ne visu apsaimnieko «Latvijas Valsts meži». Paldies par jautājuma uzdevēja ierosinājumiem! Tie būs noderīgi, kad šogad kopā ar pašvaldību un citiem interesentiem tiks aktualizēts Likvertenu teritorijas apsaimniekošanas plāns. Spriedīsim arī par labiekārtošanu un transporta plūsmas organizēšanu,» sacīja J. Belickis.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe paskaidroja, ka rekreācijas zonu pašvaldība var izveidot tikai savā īpašumā, un Likvertenu mežs tāds nav. «Pašvaldībai jāveic ieguldījumi arī Bauskas pilskalnā un plānotajā Zaļajā parkā, kura attīstība atkarīga no finansējuma pieejamības. Veloceliņa izveide iekļauta Investīciju plānā. Šogad iecerēts izbūvēt tā posmu pa Mēmeles ielu,» atklāj A. Dulbe.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tētis

Pašvaldība varētu izveidot Tarzānu trases bērniem vairākos līmeņos atbilstoši vecumam, būtu nodarbināti bērni, būtu ienākumi utt.

pirms gada, 2019.03.13 08:43

Vietējās ziņas