Par pusotru miljonu eiro pārbūvē Bauskas Valsts ģimnāzijas iekštelpas 9

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem un pedagogiem atkal sagaidāmi divi sarežģīta darba gadi – plānoto skolas remontdarbu īstenošana notiks pakāpeniski, kas nozīmē nepārtrauktu darba zonu mainību un attiecīgi arī mācību kabinetu pieejamības maiņu. Turklāt jārēķinās ar remonta radītajiem trokšņiem.

Remontdarbi ir daļa no projekta «Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi». Šajā projektā jau īstenota Bauskas 2. vidusskolas stadiona rekonstrukcija un Bauskas Valsts

ģimnāzijai atjaunots inventārs mācību priekšmetam «Sports» un uzstādīts āra vingrošanas komplekss. Tagad modernizē Bauskas Valsts ģimnāzijas iekštelpas.

Pašlaik darbu veikšanai skolā ir slēgta viena kāpņu telpa un darbi notiek ceturtā stāva vienā pusē un pagrabstāva vienā pusē. Darbus veic pamatīgi – telpās demontē arī veco apmetumu, atklājot ķieģeļu sienu.

SIA «Kvintets M» darbu vadītājs Juris Šaicāns stāsta, ka pamazām tā pa etapiem arī strādās – pārbūvēs vienu daļu un tad ies uz nākamo. Ne visās klašu telpās ir plānota pilnīga renovācija. Pagrabtelpās grīdas jau ir izbūvētas, citur citi telpu elementi.

Ainārs Marinsks, SIA «Kvintets M» valdes loceklis, stāsta, ka ļoti liela uzmanība tagad ir jāpievērš ugunsdrošības noteikumiem – speciālu durvju ierīkošanai, griestu apšūšanai ar ugunsdrošu reģipsi un citiem pasākumiem. Arī darbu veikšana notiek ar neierastiem drošības pasākumiem – telpas ir norobežotas, lai skolēni nevarētu iekļūt, savukārt visiem, kas apmeklē būvdarbu teritoriju, ir jābūt elektroniski reģistrētiem. J. Šaicāns atzīst, ka viņam kā darbu vadītājam tas atvieglo darbinieku kontrolēšanu, bet uzņēmumam gan tas ir papildu darbs.

«Darbi ir tik apjomīgi, ka tos nav iespējams paveikt laikā, kad izglītības iestādē nenotiek mācību process. Ideāls risinājums šādos gadījumos būtu mācību procesa pārcelšana uz citām telpām, bet, tā kā šādas iespējas nav, ir nopietni domāts par to, lai remontdarbi iespējami mazāk traucētu izglītības iestādes ikdienas dzīves ritmam,» informē Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.

Skolas vadība vērtē, ka ar šādu darbu kārtību izdosies tikt galā. «Divu plūsmu mācības skolā nav plānotas. Aprēķinājām, ka varam atbrīvot sešas klašu telpas, un šajās telpās arī notiek darbs. Protams, ka tas apgrūtina skolotāju un audzēkņu ikdienu, bet ar to ir jārēķinās. Fizikas stundas pašlaik notiek dabasmācības kabinetā, bet skolotājs teic, ka tas viņu apmierina. Būs neērtības, bet mācību procesu īstenosim. Plānots, ka decembrī varēs atgriezties iepriekšējā kabinetā,» stāsta Bauskas Valsts ģimnāzijas direktora vietas izpildītāja Linuta Ģerģe.

L. Ģerģe uzsver, ka jau tagad ir ļoti daudz izdarīts, lai klases iekārtotu atbilstīgi mūsdienu prasībām. Visās klasēs ir videoprojektori, lielākajā daļā – dokumentu kameras. Tāpēc arī citu priekšmetu kabinetus var pielāgot apmācībai. «Ja ejam uz matemātikas zinātņu un tehnoloģiju virzienu, tad vajag atbilstīgu aprīkojumu,» uzsver L. Ģerģe.

Projektā ir paredzēti ne tikai remontdarbi, bet arī daudz citu ieguvumu. Ergonomiskas mēbeles, kurām jābūt viegli pārvietojamām, lai var mainīt klases iekārtojumu darbam lielākās un mazākās grupās. Bauskas sākumskolas saimnieks Jānis Laicāns skaidro, ka plānoti jauni datori pedagogu kabinetos, jauns apgaismojums un sakārtots sakaru kabeļu tīkls izglītības iestādē. Lielu uzmanību vēlas pievērst bibliotēkai, kuru plāno pilnveidot kā reģionālo metodisko centru.

«Galvenais, lai visi darbi iekļaujas grafikā,» stingri vērtē L. Ģerģe. Katrā remontdarbu posmā lielu plānošanas darbu iegulda izglītības iestādes speciālisti, tāpēc vien ir svarīgi visu īstenot tā, kā paredzēts. Pārplānot visu nav vienkārši. Tomēr lielākie darbi paredzēti nākamā gada vasaras laikā – jāveic virtuves bloka remonts, gaiteņu remonts, vestibila pārbūve, kāpņu telpu remonts – tas viss, ko nevar paveikt mācību laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Pilsonis pilsētnieks

Apzināta, mērķtiecīga laucinieku kaitniecība un 350 000 nozagšana.

pirms gada, 2019.11.17 10:15

vai ne

Kam būs ,kam nē

pirms gada, 2019.11.18 11:11

y

Un kāda diagnoze Tavai dumjajai galvai?

pirms gada, 2019.11.18 17:29

Taviši

Būvē skolas bet stulbeņu Latvijā arvien vairāk. Ir ko padomāt

pirms gada, 2019.11.18 11:34

Novadnieks

Nekas,pēc Pūces reformas maksāsim visi!!!

pirms gada, 2019.11.18 17:53

Raimonds

Rīgā ir Rīgas Satiksme , Brīvosta utt., mums arī ir BŪVNIECĪBA , labi , ka nav jāceļ kāda JAUNA skola , cok tas maksātu ??? 40 000 000 - 100 000 000

pirms gada, 2019.11.18 20:02

Vietējās ziņas