Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par vienu miljonu latu plāno remontēt Rīgas ielu 14

Bauskas novada domes 15. oktobra ārkārtas sēdē deputāti nobalsoja par atbalstu projektam «Rīgas ielas posma rekonstrukcija uzņēmējdarbības attīstībai».

Deputāti nobalsoja par atbalstu 975 760 latu vērtam projektam. No tā 51 procents būs Eiropas Savienības līdzfinansējums, valsts segs 2,25 procentus, pašvaldībai būs jāiegulda 46,75 procenti jeb 456 168 lati. Remonts paredzēts posmā no Pasta ielas līdz dzīvojamai mājai Rīgas ielā 60.

Pirms balojuma diskusijas izvērtās par to, vai projekts jāatbalsta tādā steigā. Deputāts Aleksandrs Novickis vaicāja, kāpēc nav iespējas detalizēti uzzināt par ielas remonta iecerēm, ko konkrēti paredzēts veikt. Arī deputāts Juris Landorfs vēlējās saprast, kas īsti par nepilnu miljonu latu Rīgas ielā tiks paveikts. Deputāte Vera Grigorjeva aicināja kolēģus atbalstīt šo ieceri, jo Rīgas ielas remonta pabeigšanu gaida visi vecpilsētas iedzīvotāji.

Pašvaldības speciāliste Daina Nikolājeva skaidroja, ka kilometru garajā ielas posmā tiks ieklāts bruģis, izveidots trotuārs, ievietotas nepieciešamās komunikācijas. Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone aicināja deputātus ar projekta atbalstu nekavēties: «Projekta iesniegšanas galatermiņš ir nākamā gada februāris. Ja mēs līdz tam laikam gaidīsim, tad remontus Rīgas ielā varētu sākt, labākajā gadījumā, septembrī. Tādēļ vēlams projektu iesniegt ātrāk.»

 I. Tijone piebilda, ka no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) tiek nemitīgi vaicāts, kā Bauskā top Rīgas ielas rekonstrukcijas projekta izstrāde. Netieši tas ļauj saprast, ja projekta iesniegšana tiks kavēta, var zust iespēja saņemt valsts un ES finansējumu.

Balsojumā šo ieceri atbalstīja 14 klātesošie deputāti. Pret bija A. Novickis. Ja projekta atbalsts ritēs raiti uz priekšu arī VARAM, tad reālie remontdarbi Rīgas ielā varētu sākties nākamvasar.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

LGP

Ne tikai pirti! Par miljonu ieklas tikai 1km bruga. Vareni vares rocinas pasildit Vecpilsetas komiteja vai ka tur sauc to kartejo "Ragu un nagu" kantori.

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 10:26

no malas

Viss jau labi, Rīgas iela tiešām ir baisā stāvoklī, komunikācijas vajag, tas ar skaidrs, BET šoreiz tiešām jāpiekrīt A.Novickim - kādēļ atkal tāda steiga? Vai mums nav pietiekami daudz paraugu sasteigtai, līdz galai nepārdomātai rīcībai un tās likumsakarīgajām sekām? Vienīgais, ko varu iedomāties - kāds projektu konkurss "deg", tad to vēl varētu kaut kā attaisnot. Taču kopumā tā ir tendence, kāda pašvaldībā attiecībā uz dažādiem ieguldījumiem ir jau labu laiku, un tā nav laba tendence!

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 11:16

baušķinieks

šoreiz taisnība ir Novickim, kaut kā ļoti lieli izdevumi, nevajag sasteigt, jāizvērtē, jo izskatās ka kāds grib labi nopelnīt. Vajag izlikt izdevuma tāmes publiskai apspriešani, lai Bauskas novada izdzīvotāji varētu iepazīties un izteikt savus priekšlikumus par Rīgas ielas remontu, jo šo ceļa posmu varētu sakārtot ar mazākiem līdzekļiem.

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 12:36

ome

Izdevumu tāmju publiskošana bez Tehniskā Projekta ir tikai populisms, jo arī speciālists nevarēs izvērtēt pozīciju nepieciešamību nezinot, kas ir izprojektēts.

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 17:31

ome

51 procents būs Eiropas Savienības līdzfinansējums, valsts segs 2,25 procentus, pašvaldībai būs jāiegulda 46,75 procenti jeb 456 168 lati.
Teju 0.5 mlj. Ls no baušķinieku kabatām visai paliela summa.

Jautājums attīstības nodaļai: kādus mērķus plānots sasniegt realizējot šo projektu?

Kādas darbības notiek industriālā parka projektā? Kādēļ tur joprojām nav izbūvēti ceļi un komunikācijas? Tad būs uzņēmēji, būs darba vietas un nauda arī pašvaldībai.

Šī projekta bīdīšana no malas izskatās pēc atsevišķu nekustamo īpašumu objektu īpašnieku (lai arī kā nosaukta organizācija) interešu realizācijas uz visu Bauskas novada iedzīvotāju rēķina.

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 13:10

būsim aplaimoto sarakstā

izskatās ka "vietējie tautpartijieši" vēl vēlas apgūt kādu neapgūtu ERAF summiņu. Jautājums attīstības nodaļas Tijonei vai šis "projektinš" tiks izvērtēts jau pirms iesniegšanas galatermiņa?!

pirms 6 gadiem, 2013.10.20 15:08

ATBALSTU

Steiga tāpēc, ka beidzas Eiropas strukturālo fondu piecu gadu saplānotais periods. Droši vien, ka vien, ka ministrijai ( VARAM) ir palikusi vēl neapgūta kāda ERAF summiņa. Dažas pilsētu pašvaldības ( no aplaimoto Tautas partijas 17 pilsētu saraksta, kurā nav Bauskas) nespēj pat sev iedalīto naudiņu apgūt, tāpēc atlec arī tiem, kuri spēj ātri sagatavot atbilstošu projektu un iesniegt.
Lai veicas! Nedrīkst kavēties, jo Rīgas ielas stāvoklis ir īsts kauna traips Bauskai! Nākamā perioda nauda nebūs pieejama ātrāk kā 2015.gadā. Un tad jau būs arī citas vajadzības.

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 14:02

ome

Jā, Rīgas ielas segums ir katastrofāls. Tomēr jāņem vērā, ka sarežģīto ielas un inženierkomunikāciju projektu izstrādes steiga regulāri noved pie projekta nepilnībām, kā rezultātā pašai pašvaldībai radīsies problēmas ar attiecināmo izmaksu Eiropas līdzfinansējuma daļas saņemšanu.
Un vēl. sauklis - Nedrīkst kavēties, jāpērk tūlīt - atgādina neseno nekustamo īpašumu burbuļa pūšanu, rezultāts galu galā arī bija bēdīgs.

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 15:15

qwerks

Ir vēl daudz citu ielu, kuras varētu uzskatīt par Bauskas kauna traipu, piem., Salātu, Slimnīcas utt., un kurās ir arī lielāka satiksme nekā Rīgas ielā, turklāt minētajā Rīgas ielas posmā ir tik daudz nožēlojamu māju. Tiešām nav skaidrs, kādēļ šis Rīgas ielas posms ir prioritārs.

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 15:59

zinātājs

skaidrs kāpēc šis Rīgas ielas posms ir prioritārs - tur atrodas "Bauskas dzīves" mafija- Ābelnieka galvenais atbalstītāju bastions.

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 21:12

kika

oi tāds posms par tādu summu tiks remontēts?tad jau kādam deputātam vēl tiks arī savai sētai!

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 07:04

b.i.

Pilskalna iela ar intensivo satiksmi brēktin brēc pēc trotuāriem un veloceliņa, bet lielākajai daļai novada domes deputātiem citas prioritātes- joprojām, Rīgas ielai, cik zināms, trotuāri tajā posmā jau no laika gala...

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 10:13

abc

nu pa to naudu var visu bausku savest kārtībā

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 20:03

Vietējās ziņas