Par vīrieša saduršanu Vecumnieku pagastā aiztur iespējamo vainīgo

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa amatpersonas aizdomās par tīšu smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, aizturēja vīrieti, kuram 3. septembrī Zemgales rajona tiesa piemēroja apcietinājumu, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Šī gada 30. martā Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā tika atrasts 1971. gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – divām durtām brūcēm kreisās kājas augšstilbā. Viens no dūrieniem bija skāris artēriju un līdz ar to izraisīja noasiņošanu.
Saistībā ar notikušo policijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas par tīšu smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Sadarbībā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa darbiniekiem, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, 2. septembrī Aizkrauklē aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu tika aizturēts 1961. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir bijis sodīts par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem.

Jau nākamajā dienā – 3. septembrī – Zemgales rajona tiesa minētajam vīrietim piemēroja apcietinājumu.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka starp vīriešiem izcēlās sadzīviska rakstura konflikts, kura laikā viens no vīriešiem ar nazi divreiz iedūra otram, kas no gūtajiem ievainojumiem mira notikuma vietā.

Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez tās konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, skaidro D. Kalniņa.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas