Parādu segšanai Iecavas pašvaldība ieguldīs 95 000 eiro «Dzīvokļu komunālajā saimniecībā» 6

Lai nodrošinātu pakalpojumu sniegšanu un finanšu saistību izpildi, Iecavas novada pašvaldība ieguldīs kapitālsabiedrībā SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) 95 000 eiro, tā nolēmusi novada dome.

Kā «Bauskas Dzīve» jau ziņojusi, 2. jūlijā komunālā uzņēmuma valdes loceklis Renārs Vabals, kurš amatā stājies vien jūnija sākumā, atkāpies. Uz amata vietu ir izsludināta vakance, kurai pieteikties var līdz 19.jūlijam.

Pašlaik valdes locekļa pienākumus uzņēmumā pilda pašvaldības izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers, kuram deputāti lēma atļaut savienot pašvaldības izpilddirektora vietnieka amatu ar SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes locekļa amatu. Saskaņā ar viņa sniegto informāciju, DzKS nav pietiekams apgrozāmo līdzekļu apjoms. Klientu maksājumu disciplīna pēdējos piecos mēnešos ir 82%, minētajā periodā nav saņemti vairāk nekā 97 000 eiro. Šī iemesla dēļ DzKS trūkst līdzekļu īstermiņa finanšu saistību izpildei un savlaicīgai nodokļu nomaksai.

«Iepriekšējā ilgstošā DzKS valdes locekļa [Jāņa Feldmaņa] darbības laikā tika pieļautas daudzas kļūdas, kas uzņēmumam būtiski samazināja peļņu. Parādu summa par sniegtajiem pakalpojumiem ir milzīga - tie ir 460 000 eiro. Tuvākajā laikā tiks sāktas tiesvedības pret nemaksātājiem. Protams, ir cilvēki, kuri samaksāt nespēj, taču ir arī tādi, kas vienkārši izvēlas to nedarīt,» skaidroja domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK).

Pašlaik DzKS īsteno projekta "Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Iecavā" otro kārtu. Tā turpmākai realizācijai nepieciešams apgūt līdzekļus no Valsts kases, arī tādēļ nepieciešams veikt nodokļu nomaksu. Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā informācija liecina, ka uz 7. jūliju uzņēmuma nenokārtotās saistības pret valsti bijušas 54 807 eiro.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu komunālo pakalpojumu sniegšanu DzKS apkalpes zonā esošajām fiziskajām un juridiskajām personām, deputāti lēma ieguldīt 95 000 eiro DzKS pamatkapitālā.

Uzņēmums pērn apgrozījis 1,161 miljonus eiro, kas ir par 38% procentiem mazāk nekā 20117.gadā, liecina "Firmas.lv" dati. Savukārt zaudējumi pagājušajā gadā sasnieguši 147 725 eiro.

Iepriekš, lai optimizētu tirgus darbu, deputāti atbalstījuši lēmumu sākt DzKS un citas pašvaldības kapitālsabiedrības - SIA "Iecavas tirgus" - reorganizācijas procesu apvienošanās ceļā.

Kopš 2018.gada aprīļa beigām abu pašvaldības kapitālsabiedrību valdes locekļa pienākumus bijis uzdots pildīt J. Feldmanim, taču viņš janvārī amatus atstājis. Vēlāk uz laiku amatā iecelts Vilnis Millers, bet pēc konkursa rīkošanas amatā apstiprināts Vabals.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Iekava

Atmazgās 95 000, un ierēdņiem radīsies nezināmas izcelsmes līdzekļi.

pirms gada, 2019.07.16 12:23

janka

Un iepriekšējais- Jānis Feldmanis netik sodīts??? Arī par savām 2 uzceltajām mājam un nepārtrauktajiem ārzemju ceļijumiem??????? Kur tad viņš ņēma naudu, ja ne "strādādams" Iecavas DzKS?

pirms gada, 2019.07.16 14:15

Homofobs

Lauciniek Maček, kad Iecava kļūs par pilsētu ?

pirms gada, 2019.07.17 09:31

Iedzīvotājs

Nesatraucies, drīz, drīz.

pirms gada, 2019.07.17 10:16

iedzīvotāj,

tad tev ir cerība maukt tāpat kā līdz šim mauca pilsētas Rīgas domē?

pirms gada, 2019.07.17 15:30

reforma?

Iecavas domē ir palicis kaut viens opozīcijas deputāts vispār? 95 tūkstoši! Tie ir 11 tūkstoši no KATRA Iecavas iedzīvotāja maka! Kur skatījās dome, kad visus šos gadus bija jāuzrauga SAVAS kapitālsabiedrības finansiālais stāvoklis? Parādi ar domes ziņu tika audzēti katru gadu un tikai tagad kāds pamodās. Kur pēkšņi domei brīvi 95 tūkstoši radās? Kurš iesāktais projekts vēl netiks īstenots dēļ šīs maksātnespējīgās kapitālsabiedrības “glābšanas” – skola pārbūvēta netiks, slavinātais deviņstāveņu teritorijas labiekārtošanas projekts palika atvilktnē, Zemgales iela laikam gadiem tagad stāvēs pusizrakta. Tajā pašā laikā, pietiek nodokļu maksātāju nauda, kuru notriekt kārtējai jaunajai mašīnai, ar kuru kāds, kuram vēl nācās braukt ar savējo varēs braukt no darba uz mājām un uz copi un nesaimnieciskas darbības rezultātā nogrimušās un izzagtās dzks glābšanai. Un Mačeks draud ar tiesu darbiem pret nemaksātājiem! HA! Varbūt tomēr vajadzētu sākt ar kārtīgu auditu par to, kur palika to 82% iedzīvotāju samaksātie līdzekļi? Laikam jau dažu valdes locekļu un uzraudzītāju kabatās, ja jau vadība neķeras pie problēmas cēloņa, bet gan pie sekām…
Šis izskatās pēc Ušakova un Rīgas Satiksmes piemēra!!!!!
Bauska! Glāb Iecavu! Reformu ar steigu!

pirms gada, 2019.07.19 09:19

Vietējās ziņas