Paraksta sadraudzības līgumu starp Bausku un Hašuri 7

Parakstīts sadraudzības līgums starp Bauskas un Gruzijas pilsētas Hašuri pašvaldību, informē Bauskas novada pašvaldības administrācijas speciāliste Ieva Šomina. Dokumenta parakstīšana notika 24. septembrī. Reizē ar Bausku līdzīgu sadraudzības līgumu ar Hašuri pašvaldību parakstīja arī Baltkrievijas pilsētas Gorku un Tarnovas pašvaldības (Polija) pārstāvji. Dokuments paredz oficiālo delegāciju, sabiedrisko organizāciju, dažādu nozaru speciālistu, amatierkopu un sportistu apmaiņu. Iecerēts organizēt informācijas apmaiņu par dzīvi pašvaldībās, iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem, paveikto teritorijas labiekārtošanā, vides aizsardzībā, izglītībā, kultūrā, sportā, sociālajā drošībā. Līguma parakstīšana notika Etnogrāfiskās mākslas muzejā. «Ļoti pagodinoši bija dzirdēt gruzīnus dziedam latviski. Hašuri skolēni bija sagatavojuši priekšnesumus mūsu valsts valodā, tika dziedāta arī Latvijas valsts himna,» stāsta delegācijas vadītājs, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips. Hašuri pilsētā turpmāk būs norāde uz Bausku, jo svētkos svinīgi atklāja ceļa rādītāju, kurš norāda virzienus uz visām sadraudzības pilsētām.Esot Gruzijā, baušķeniekus patīkami pārsteidza infrastruktūras atjaunošanas un uzlabošanas darbi. Tiek būvētas sabiedriskās ēkas, sakārtoti autoceļi. Mūsu pārstāvjus sajūsmināja arī gruzīnu dejas. Ir cerība, ka ar laiku izveidosies veiksmīga sadarbība starp abu pašvaldību kultūras darbiniekiem un amatierkopām. Iespējams, nākamajos novada svētkos Bauskā varētu uzstāties arī viesi no Gruzijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Cienījamā tauta, vēl jau ir projektu iespējas... projektu līdzekļi... bet jums jau tas droši vien pie d.... , ka tik kādu nolikt!

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 20:31

Cienījamā tauta, vēl jau ir projektu iespējas... projektu līdzekļi... bet jums jau tas droši vien pie d.... , ka tik kādu nolikt!

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 20:30

grizuns

Vai jums skauz, ka kads lidos uz Gruziniju, man neeeeee! Mes ar Tevi, priekssedetaj-vadoni!!! Neklausies tajos muldetajos, tie nezina Tava darba svarigumu Bauskas un pat visas Latvijas laba! Turies un brauc pa visu pasauli, un mekle sadraudzibas pilsetas, no ta mes iegusim. Bauskas novada laudis- esiet musu Vadona atbalstitaji. LAI SLAVA TAM!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 10:31

daina

Bur mani buris,
Skauž mani skauģis,
Nevar mani izpostīt,
Dieviņš taisa zelta sētu
Apkārt manu augumiņu!

Un tiem ļaunajiem un indes pilnajiem, varu ieteikt ņemiet smilgu, ejiet uz mežu un kļūstiet par vilkačiem, rakstos var atrast, kur līdzīgi domājošie senie latvieši to smilgu bāza!

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 10:23

suns bosis

jā jauz turieni liela blicelidos, izmaksas būs ne pa jokam. bet vai tad Veips uz to daudz skatīies. tāpat jau to naudiņu kautkur norakstīs.jāņem vērā jau vēl viena lieta. tie gruzīņi jau kautkad braus uz šejieni, attiecīgi šie būs jāmielo, jāpadzirda. pie viņiem ta šmiga pa lēto, apie mums ar visu pvn, labi salasīsies, pie sevis jau uz Uzvru nevedīs, ceļš ta brūk kopā, apie šiem tak visu būvē pa jaunam. tākā atkal būs tēriņi, viesnīcā būs jāgulda. tākā godātie novada ļaudis, savelciet vien siksnas ciešāk, valdība gribēs 100 miljonus nākamgad konsolidēt, un mūsu bāleliņi ar savu roku te pieliks.

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 07:53

loham

Kas tagad pašvaldībai fraktēs lidmašīnu,lai vienreiz gadā aizlidotu tās amatirkopas,nozaru speciālisti,koristi,sportisti uz Grūziju. Tātad vienas lidmašīnas fraktēšana izmaksātu tikpat cik visu šeit pieminēto teātru un citu kopu gada izmaksas budžetā!!! Veip,atpūties tur un paklusējis būtu,bet ne te melojis,ka tagad visi novada labākie lidos uz Grūziju...stāsti pasakas labāk saviem bērniem. :)))

pirms 9 gadiem, 2011.10.03 23:05

Vietējās ziņas