Parakstoties kaunina Saeimas deputātus 2

Rundālē par grozījumiem Satversmē var parakstīties pagastmājas pirmajā stāvā. Šī ir vienīgā parakstīšanās vieta pagastā. Pirmajā dienā parakstījušies divi, bet 13. martā pusstundas laikā - 12 cilvēku, un aktivitāte aug. Vēlēšanu komisijas locekle Silvija Pavlova uzsver, ka viņa nedrīkst ieteikt vai aicināt parakstīties. Vien atgādina, ka līdz 10. aprīlim to varēs darīt katru dienu, arī brīvdienās. Pat Lieldienās ciemos atbraukušos var ņemt līdzi, ja vien pase nav aizmirsta mājās. Divreiz savu gribu izteikt gan nevarēs, jo pasē par to tiek veikta atzīme - spiedogs. Rundāles katlumājas speciālists Vilnis Klīve vārdus īpaši neizvēlas, runājot par 9. Saeimas deputātiem: «Tajā pašā «Panorāmā» (LTV ziņu pārraide - I. M.) klausos un nesaprotu - vai Saeimā sēdētāji ir no kādas citas planētas atlidojuši? Tālāk par Rīgu un savu degunu viņi neredz un arī nedomā. Lai satiksmes ministrs Šlesers izbraukā mūsu rajona ceļus! Lai nevis no Rīgas pa gludu asfaltu, bet no Bauskas aizbrauc uz Bārbeli, Vecumniekiem, Skaistkalni, lai ripina tālāk par Rundāles pili līdz Svitenei! Citādi nezina, kādi ir tie ceļi, kur mēs katru dienu mašīnas laužam. Klausījos, kā cienījamais komponists Raimonds Pauls teica - esot vairāk jāstrādā. Paldies par norādījumu, manai diennaktij trūkst stundu, lai strādātu vēl vairāk. Toties dzirdēju, ka Saeimā viņiem tās sēdes ilgst tikai pa stundai un tad vēl reizi nedēļā. Turklāt par kādu algu! Tādi lēmēji tautai nav vajadzīgi.» Rundāles pagasta deputāte Inese Ceplīte atzīst, ka viņa uzticas vienīgi partijas «Jaunais laiks» deputātiem, piemēram, Solvitai Āboltiņai. Inese Ceplīte atzīst, ka arvien grūtāk būt zemkopim - resursu cenas aug, bet par pienu maksā arvien mazāk vai vispār nepārskaita naudu. Tā noticis ar uzņēmumu "Bauskas piens".Tālivaldis Leitlants uz parakstīšanos atbraucis kopā ar kaimiņiem: «Ko citu, ja reiz tautai ir dota iespēja izteikt savu nostāju, tad tas ir jādara. No tiem, kas Saeimā, man kaut cik ticība ir tikai Sandrai Kalnietei un Ģirtam Kristovskim. Pārāk daudz godīgu cilvēku tur nemana. Citādi taču viņi nelemtu tā, ka cilvēkiem Latvijā dzīve kļūst arvien smagāka.» Latvijā izveidotas 620 parakstu vākšanas vietu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija. 40 parakstu vākšanas vietas ir Latvijas Republikas vēstniecībās, ģenerālkonsulātos un konsulātos, kopā 33 ārvalstīs.Parakstu vākšanas vietas Latvijā ir noteikušas pašvaldības, un tās ir izveidotas ar aprēķinu, lai katrā pašvaldībā būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

patriots

Jā, jāiet parakstīties. Tikai nesaprotu kāds Jaunajam laikam ar to visu sakars. Jau sešus gadus viņi bļāva, ka jāatlaiž Saeima, bet lietas labā tāpat neko nedarīja. Kad Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienība savāc nepieciešamos 10000 parakstus - tad pēkšņi uzrodas JL un uzmetas gandrīz vai par idejas autoru. Kā jau vienmēr... Tieši šīs partijas nekaunīgā rīcība man pat vienu mirkli sāka likt pārdomāt. Bet tāpat iešu parakstīties, jo tā vien šķiet, ka savā populismā JL vēl nav sapratis - ARĪ VIŅUS ATLAIDĪS, ja turpinās tikai muldēt, nevis normāli strādāt.

pirms 12 gadiem, 2008.03.15 09:28

pilsonis

K. Ulmanis savā laikā redzot Saeimas deputātu dīgdienību, bezkaunību un veikalus - palaida uz mājām. Lai maizīti pelna paši. Ar otro dienu valstī sākās paties darbs valsts un tautas labā. Valstī sākās uzplaukums.
Žēl vienīgi, ka pakāpeniski neatjaunoja demokrātiju. tas ļāva sarkanajiem dīgdieņiem sagraut valsti.
Tautai ir jātur žagars nevis uz krāsns bet rokā - kā nestrādā tautas labā - tā jādot pēriens.
Tāpēc jāieņem pilsoniska pozīcija un japarakstās.

pirms 12 gadiem, 2008.03.15 08:37

Vietējās ziņas