Parakstu vācēji strādā ar dubultu jaudu 8

No šodienas, 18. maija, pilsoņi atkal tiek gaidīti pašvaldību noteiktajās parakstu vākšanas vietās. Centrālā vēlēšanu komisija informē, ka līdz 16. jūnijam notiks parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem sociālās jomas likumiem. Tādējādi katrā parakstu vākšanas vietā katru dienu četras stundas strādās divi darbinieki. Līdz 9. jūnijam viens no viņiem turpinās pieņemt parakstus par ierosinājumu labot Satversmi, nosakot obligāto izglītību valsts valodā. Otrs darbinieks piedāvās parakstīties vienā, divās vai visās trijās veidlapās par grozījumiem likumos. Ja pasē jau būs iespiests spiedogs, tad tam tiks apvilkti burti B, C vai D. Ja pilsonis nebūs parakstījies par iecerētajiem Satversmes grozījumiem, tad pasē iespiedīs spiedogu un attiecīgi apvilks burtus tajā. Šodien sāktajā parakstu vākšanā pilsoņiem ir tiesības paust viedokli par trim likumiem. Viens no tiem ir grozījumi likumā «Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam». Otra parakstīšanās ir par grozījumu likumā «Par maternitātes un slimības apdrošināšanu», trešā par grozījumiem likumā «Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam». Paužot savu attieksmi ar parakstu, pilsoņi panāks apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai. Grozījumu būtība ir pretēji pašreizējai iecerei panākt, lai visi trīs likumi darbotos līdz 2014. gadam. Tādējādi iedzīvotājiem dažādas sociālās garantijas atbilstīgi likumam būtu pieejamas vēl divus gadus. Parakstu vācēja Codes pamatskolā Aija Vītoliņa uzskata, ka iedzīvotāju aktivitāte varētu pieaugt, kad varēs parakstīties abās akcijās: «Daudzi cilvēki man ir teikuši, ka nāks un parakstīsies, kad par visām likuma izmaiņām to varēs darīt vienlaikus.» Līdz otrdienai, 17. maijam, par labojumiem Satversmē Codē bija parakstījušies pieci pilsoņi.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

to: ??

Vai tad tas ir normāli, ka Latvijas darba tirgū tiek prasītas krievu valodas zināšanas? Tāpēc jau jāiet un jāparakstās, jo mēs neesam nekāda Krievijas guberņa!

pirms 9 gadiem, 2011.05.20 09:47

??

Kāda jēga tiem parakstiem. Tērē budžetu. Krievvalodīgie bērni iemācīsies latviešu valodu,bet latviešu bērni tā ar paliks ar vienu valodu,bet LV lai varētu strādāt nepieciešamas abas valodas. Latvijai vairāk jādomā par darba vietu radīšanu, citādi latviešu skolās nebūs latviešu bērnu. Tie mācīsies ārpus Latvijas.

pirms 9 gadiem, 2011.05.20 09:31

PAR latviešu valodu

http://www.youtube.com/watch?v=dCxUi6wh2YM

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 07:58

Nāc un paraksties!

Tiem, kas paši internetā neprot atrast parakstīšanās vietas - te būs visa Bauskas novada parakstu vākšanas vietas un darbalaiki:

http://bauska.lv/i.php?id=&news=1231

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 00:07

KAS TAS IR?

VAI KĀDS NORMĀLI VAR PATEIKT, KUR UN KAD VAR PARAKSTĪTIES BAUSKAS CENTRA TUVĀKAJĀ VIETĀ?
Latvieši nekad nav mācējuši taisīt reklāmu, kas nostrādātu saprotami.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 22:28

paraksts

es parakstīšos te fgbhwtefgbhgdvjhygfgjshytsfghjkhgf g afytghtajfujsdhxbsjhsgkjdcghkjsfhdgkyudlukoilkjhgdh asfjdgujgk fhdjdhjkryjrkljuhgd hbkugpouh agtrstjrgfhbjdfhyujsfxdfzdfath wbsrdjfmgjsf cfkjuxdgcjmhjk,dj 27477545 fbshteyrfvncjhgkdoitujhgfdasgbauntoim,utfadsefbg hxchfb vnmdgjvbmujdcvkmnc xnbmjhrfsmkhjfgszhg gudy y sfaf

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 21:41

Vietējās ziņas