Parakstu vākšana noris neaktīvi

Vēl tikai līdz 14. februārim notiks parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem «Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā» un «Grozījums likumā «Par pašvaldībām»». Aktivitāte mūspuses novados, tāpat kā visā valstī, – zema.

Līdz 4. februārim par grozījumu Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā nodošanu tautas nobalsošanai visā Latvijā parakstījušies 3522 vēlētāji, bet par grozījumiem likumā «Par pašvaldībām» – 3520 pilsoņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija. Atgādinām, ka tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešami vismaz 154 868 vēlētāju paraksti.

Bauskas novada teritorijā izveidotas divas parakstu vākšanas vietas, abas pilsētā – Bauskas 2. vidusskolā Dārza ielā 9 un Bauskas pašvaldības administrācijas ēkā Uzvaras ielā 6. Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Gailis informē, ka līdz 5. februārim savāktais parakstu skaits bija 41.

Vecumnieku novadā par pašvaldību vēlēšanu regulējuma referenduma ierosināšanu saskaņā ar apturētajiem likumu grozījumiem balsstiesīgo aktivitāte ir ļoti zema. No 16. janvāra līdz 4. februārim sešās parakstu vākšanas vietās tautas nobalsošanas ierosinājumu atbalstījuši vien septiņi vēlētāji.

Māris Plēsnieks, novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, informē, ka Bārbeles pagasta pārvaldē parakstījušies trīs interesenti, Stelpē – divi, Vallē un Vecumniekos – pa vienam, bet Kurmenes pagasta pārvaldē un Skaistkalnes tautas namā 20 dienu laikā tā arī nav sagaidīts neviens vēlētājs.

«Iedzīvotājiem trūkst informācijas, un viņiem tas nav svarīgi. Šie likumu grozījumi aktualizējas tikai saistībā ar Rīgas domes atlaišanu,» pauda Māris Plēsnieks.

Iecavas novadā pašvaldība ir noteikusi vienu vietu parakstu vākšanai, tā atrodas Edvarda Virzas ielā 21a, SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» pirmā stāva vestibila telpās. Pēc Tālrīta Krastiņa, Iecavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja, sniegtās informācijas, vēlētāju aktivitāte ir neliela, līdz 3. februāra vakaram neatbalstīt likumu grozījumus bija atnācis 21 pilsonis.

T. Krastiņš «Bauskas Dzīvei» pauž savu viedokli: «Kā jau iepriekš paredzēju, vēlētāju aktivitāte ir neliela. Kopumā šo parakstu vākšanu par likuma grozījumu nepieņemšanu vērtēju kā tipisku parlamentā pārstāvēto opozīcijas partiju – «Saskaņas» un ZZS, kā arī daļas «KPV LV» – deputātu obstrukcijas* piemēru. Labi zinot, ka viņu priekšlikumiem neatbalstīt likuma grozījumus atbalsta pie vēlētājiem nebūs, tādā veidā uz nodokļu maksātāju rēķina tika novilcināta šo likumu grozījumu pieņemšana. Un tagad jau ziņās dzirdu, ka «Saskaņas» deputāti sola vēlreiz šo obstrukcijas soli piemērot, lai novilcinātu Rīgas domes atlaišanu. Tad arī būs iespēja vēlētājiem ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā, tajā skaitā arī Rēzeknes, Ciblas vai citā novadā, izteikt atbalstu šim deputātu solim uz pārējo nodokļu maksātāju rēķina.»


*Obstrukcija – ‘demonstratīvs protesta veids, cīņas paņēmiens (galvenokārt parlamentos) kādas norises, pasākuma traucēšanai, kavēšanai’.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas