Pārbūvē Liepu un Lauku ielas Īslīcē 4

Jau divarpus mēnešus Īslīces pagasta Rītausmu ciemā SIA «Viona» veic Liepu un Lauku ielas pārbūvi. Uzņēmuma būvdarbu vadītāja palīgs Stasis Jakštis vērtē, ka šogad ceļu pārbūvē strādās, kamēr sals neuznāks, bet jaunu asfaltu uzklās tikai pavasarī.

Pagājušajā gadā Latvijas valdība pārsteidza visas Latvijas pašvaldības, pēkšņi ieviešot fiskālo disciplīnu un atsakot aizdevumus projektiem, kas nav saistīti ar Eiropas Savienības fondiem. Tādējādi Bauskā apstājās būve Pilskalna ielā, kā arī vairāki citi projekti. Tomēr šovasar valdība izlēma piešķirt aizdevumus, pamatojot to ar atbalstu «Covid-19» pandēmijas laikā būvniecības nozarei, un Bauskas novads saņēma aizdevumu gan Pilskalna ielas būvei, gan Rītausmas ciema Liepu un Lauku ielai, jo pēdējām bija gatavs projekts.

Pašlaik darbi ar lielāku jaudu sākušies Lauku ielas posmā. Kā atzīst S. Jakštis, Liepu ielā ir izdarīts gandrīz viss, ko varēja rudenī paveikt. Izbūvēta kanalizācija, ietves, uzbērts šķembu segums, atliek tikai uzliet asfaltu.

Tomēr visvairāk vietējie iedzīvotāji gaidīja asfaltu tieši Lauku ielas posmā, kur asfalta segums bija ļoti slikts, turklāt arī gājēju ietves nebija. «Lauku ielā būs asfalts, divi paplašinājumi stāvvietām, izbūvēta lietusūdens kanalizācija un jauns ūdensvada posms,» stāsta S. Jakštis. Kamēr ziema nav uznākusi, ir mērķis ierakt ūdensvadu un, ja laiks ļaus, – sagatavot visu tik tālu, lai nākamgad atliek tikai uzliet asfaltu. Speciālists vērtē, ka pa ziemu ar mašīnām segumu papildus pieblietēs, būs tikai labāk.

Bauskas novada saimnieciskās nodaļas projektu vadītāja inženierbūvēs Laima Berga stāsta, ka sākumā bijusi problēma ar kokiem. Liepu ielā bija plānots nozāģēt vītolus, lai atrastu vietu autostāvvietām, bet beigās tās pārceltas uz ielas otru pusi, lai pasargātu kokus. Lauku ielā nesen pie plānotās stāvvietas iestādītas liepiņas – tās pārstādīšot tālāk. Tiesa, ielas otrā galā pie lielā ceļa dažus kokus tomēr nāksies nozāģēt.

Agita Eglinska no Rītausmām, kas pati dzīvo ciemā un apsaimnieko arī ēkas, atzīst, ka jaunās stāvvietas ļoti palīdzēs mājas iedzīvotājiem, – līdz šim vienmēr bija problēmas auto kaut kur novietot. Tagad to atrisinās. Viņa arī pozitīvi vērtē, ka ietves savienosies ar gājēju un velosipēdistu celiņu, kas savieno ciemu ar Bauskas pilsētu.

Ciema iedzīvotājus tomēr uztrauc fakts, ka ziemas periodā abas brauktuves paliks ar grants segumu. Viņi pārmet pašvaldībai, ka pārbūve sākta tikai gada otrajā pusē, bet šoreiz novada vadība nebūs pie vainas – kad naudu iedeva, ar to brīdi arī darbus varēja sākt. Tā kā šāda ideja Latvijas valdībai radās vasarā, tad arī projekta realizāciju varēja sākt tikai gada otrajā pusē. Rezultātā iedzīvotājiem jārēķinās ar šķembu segumu uz ielām ziemas periodā un to, ka visu varēs pabeigt tikai nākamā gada pavasarī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

CSDD

Kā pēc Jūsu projekta nepārkājot CSSN izdarīt labo pagriezienu braucot uz Līduma kluba pusi pagriezties uz Liepu ielu . Neiebraucot pretējā joslā ???

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 19:19

Vietējās ziņas