Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārmaiņas Bauskas novadā vēl turpināsies 26

Pusotru gadu pēc novadu izveides Bauskā joprojām turpinās optimālākā administrācijas darbības modeļa meklējumi. Februāra domes sēdē deputāti atbalstīja pašvaldības institucionālās sistēmas pilnveidošanas plānu.Novada domes izpilddirektore Dagnija Ludrika uzsver, pārmaiņu mērķis ir optimizēt darbu, taupīt līdzekļus, vienlaikus neradot neērtības pakalpojumu saņemšanā iedzīvotājiem. Pārmaiņas galvenokārt skar pagastu, arī pilsētas pārvaldi. Sarunā izpilddirektore atklāj, ka citādāks novada administrācijas modelis bija jāveido jau 2009. gada vasarā uzreiz pēc vēlēšanām. Diemžēl tad deputātus nomāca citi darbi, arī novada lielā teritorija apgrūtināja operatīvi veikt būtiskas pārmaiņas. Tāpēc tas tiek darīts tagad. Pagastu pārvaldes no iestādēm nākamgad pārtaps par novada administrācijas atsevišķām struktūrvienībām. Jau tagad pagastos tiek likvidētas grāmatvežu amata vietas. Novada administrācijā izveidota centralizētās grāmatvedības nodaļa ar 25 darbiniekiem. Tajā vieta atrastos arī pašreizējiem pagastu grāmatvežiem. D. Ludrika uzsver, tas tiek darīts, lai grāmatvežu darbs būtu caurspīdīgāks, lai viņi būtu noslogoti pilnu darba laiku. Izpilddirektore tikai daļēji piekrīt apgalvojumam, ka tādējādi laukos samazināsies darba vietas. Darbs cilvēkiem būs, viņiem tikai vajadzēs līdz tam nokļūt, skaidro D. Ludrika.Īsti šīm viedoklim nepiekrīt pašreiz pagastos strādājošie. Kāda grāmatvede, kura nevēlējās publiski atklāt savu uzvārdu, skaidroja, ka turpmāk uz darbu Bauskā līdz ar vīru būs jābrauc arī pašai. «Mani neviens nepārliecinās, ka šī reforma veicina lauku attīstību,» tā kāda pagasta pagasta pārvaldē šobrīd vēl strādājoša speciāliste. Plašāk par šo tēmu lasiet trešdienas, 9.marta, laikrakstā «Bauskas Dzīve».

Pievieno komentāru

Komentāri 26

kaimiņu novadam

Priecājamies par jums. Mūsu 17 "galviņām"vajadzēja 1.5 gadus, lai sabīdītu krēslus pareizajās vietās. Tāpēc mēs esam, kur esam. Nožēlojami, bet paši vainīgi, tādus ievēlējām.

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 10:56

Kaimiņu novads

Bet visam noteicēji taču ir 17 gudrās galvas. Kas tad ietilpa darba grupā. Paši ievēlējāt tādus. Pārējos novados reforma notika vienu reizi, nevis kā Bauskas novadā kur nezin ko vēl noņemt no budžeta. Budžets jāpārtaisa katru nedēļu, kamēr paliks plika "" 0"".
Un strādājam priekš cilvēkiem? Lai deputāti sasauc vienreiz darbiniekus un paskaidro kur tā ekonomija radīsies. Viss notiek slepeni vai ?

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 10:45

B.

Ludrikas "astoņkājis" šķiet iestiepjas arī dažos deputātos:)

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 21:32

B.

Ludrikas "astoņkājis" šķiet iestiepjas arī dažos deputātos:)

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 21:32

vēlētājs

Izskatās, ka Ludrika ir visuvarena, pati izdomā reformas, pati tās īsteno, bet deputāti no malas tik rokas noplāta... Vai varbūt deputāti tomēr nolemj un viņa vienkārši izpilda tos nepopulāros lēmumus?! Kurš kaut ko sajēdz no pašvaldību darba tas te muļķības neraksta...

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 21:15

hehe

Bet Ludrikas labās rokas ekonomistei S.....i arī pietiek laika komentārus rakstīt:)

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 20:10

jā, pārvaldēs visu laiku dzirdam, ka mēs neko nedarām, neko neprotam, lai gan darbi ir divkāršjušies. pa šo laiku esam tikai slikti strādājuši, neviena uzslava nekad nav izskanējusi. vai tad tas ir darbs, tikai vergošana. Nu tad paliekam bez darba...

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 20:07

ekonomistei

Interesanti kādu amatu pati ieņem. Var redzēt ka nadraudzējies ar galvu. Cik zinu, tad nemaz tik satraukušās viņas nemaz nav, bet lai novērtētu otra darba apjomus ir pašam no grāmatvedības nedaudz jāsaprot. Grāmatveža pienākumi: algu aprēķini, pārkati VID, VK, statistikai, budžeta plānošana, banku operācijas, pamatlīdzekļu un inventāra uzskaite, visu finansu dokumentu apstrāde (grāmatošanas utt.). Un nevien pārvaldes grāmatvedība, bet arī iestāžu grāmatvedība. Vienīgi atliek cerēt, ka strādājot centralizēti būs vieglāk. Beidzot grāmatveži kā visi normāli cilvēki varēs aiziet uz mēnesi atvaļinājumā. Veiksmi Jums meitenes!

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 19:16

ekonomiste

Var redzēt, ka pagastu grāmatvedes satraukušās ne pa jokam - beidzot būs tā kārtīgi jāpastrādā! :))
Kas te rakstīja par katra papīrīša vešanu uz Bausku? Vai tiešām pagastu pārvaldēs internets nav pieejams?
Lai rakstītu komentārus darba laikā - tam laika pietiek. Redzu, cik noslogotas ir tās pagastu grāmatvedes! :)))

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 18:46

Uzskatu, ka tas, kas tagad notiek ar pagastu reformu, ir darīts speciāli, lai varētu piesegt lielākus izšķērdēšanas darbus, jo lielāks katls, jo mazāk var pārskatīt un saliet lielākas duļķes. Kā saka, visi gali ūdenī.
Tādus deputātus ievēlējām, paši esam vainīgi.
Zivs pūst no galvas.
Gribetos redzēt vienu vienīgu ekonomisko pamatojumu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 17:36

Ekonomija?

Cienījamā Ludrikas kundze tiešām nepārzina situāciju pagastos. Grāmatveži strādā vakaros un brīvdienās, lai varētu izdarīt savus tiešos darba pienākumus. Beidzot maksāsiet par virsstundām un tā būs ekonomija? Grāmatveža darbs pilnā mērā saistīts ar pārvaldes darbu un dzenoties uz Bausku ar katru papīru būs līdzekļu ekonomija???

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 17:18

!

Tas ārprāts laikam nekad nebeigsies! Padomājiet, kāda situācija mūsu valstī. Pensijas jāsamazina, nodokļi, gāze, elektrība maksājumi jāpaceļ. Autobusiem dotācijas jāsamazina, līdz ar to reisi uz Bausku samazināsies uz pusi, kā tad tas grāmatvedis vai vides servisa strādnieks tiks uz darba vietu, kura tagad būs Bauskā. Vai tā nav atklāta, piedodiet Bauskas iedzīvotāju "lobēšana"? Pagastu strādniekam vieta bezdarbnieku rindās.......

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 16:48

B.

Viss būs kārtībā, Ludrikai rads kā šoferis būs noslogots , vedīs grāmatvežus uz darbu no laukiem uz Bausku. Visiem būs ko darīt , caurspīdīgums garantēts.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 13:06

?

Cik strādā dzimtsarakstu nodaļā, kāda tur slodze?

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 13:00

???

Ja *** komentētājs darba laikā nerakstītu tik izsmeļošus komentārus šajā mājas lapā, tad varbūt varētu arī atskaites sagatavot laicīgi, nevis čīkstēt, ka darba laikā to nevar izdarīt...

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 12:55

!!!

Grāmatvežiem bija jāpaliek uz vietas, bet pārvalžu vadītāji var veikt papildus lietveža pienākumus. Lūk jau būs ekonomija. Arī var paskatīties cik lietderīgi tiek izmantots dienesta auto. Rakstā ir minēts " darbs būs, atliek tikai nokļūt līdz darba vietai ". Par nokļūšanu jau darbiniekiem būs jāsedz domājams no sava maka. Tad varbūt visus dienesta auto vakarā atstājam pie pārvaldēm un no rīta tikai paņemam, jo tagad jau sanāk ka novads sponsorē ceļa izdevumus uz un no darba tiem darboņiem kuriem ir dienesta auto.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 12:49

:)

Kam pakļauta ir Ludrika? Veipam? Nu tad tas lai noliek pie vietas!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 12:30

stulbums

Tiešām, tā ir ņirgāšanās par grāmatvežiem. Katru nedēļu JAUNS BUDŽETS! To jau laikam var stādī un pārstādī tikai aiz "bezdarbības". Ja jau grāmatveži tik nenoslogoti, pietiektu ar kādiem 12, pārējiem būs jāpapildina bezdarbnieku rindas, un pabalstu saņēmēju rindas. Tā tik turpiniet " gudrās galvas"!

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 12:23

Vietējās ziņas