Pārmet iedzīvotājiem neieinteresētību 12

Bauskas Domes vides un attīstības komitejas sēdē 11. jūnijā deputāti atbalstīja pilsētas teritorijas plānojuma grozījumu Nr. 2. galīgo redakciju. Pilsētas Domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Daina Nikolajeva deputātus informēja, ka sabiedriskās apspriešanas laikā saņemts viens juridiskās personas iesniegums. 19. maijā uz grozījumu apspriešanas sapulci nebija ieradies neviens interesents.D. Nikolajeva ziņoja, ka par izmaiņām teritorijas plānojumā saņemti atzinumi no lielākās daļas valsts institūciju. Tajos izteiktie aizrādījumi ņemti vērā, priekšlikumi iestrādāti grozījumu galīgajā redakcijā.Vides un attīstības komitejas vadītājs Ģirts Karpovičs ierosināja grozījumu redakciju atzīt par galīgo un nodot šo jautājumu izskatīšanai Domes sēdē 19. jūnijā. Vienlaikus Ģ. Karpovičs pauda neapmierinātību, ka iedzīvotāji nav izrādījuši interesi par iespējamām izmaiņām teritorijas plānojumā, nav iepazinušies ar projektu un nav izteikuši nedz iebildumus, nedz kādas citas atziņas: «Šeit būtībā tiek iezīmēta pilsētas nākotne. Ja intereses nav, tas nozīmē, ka šie cilvēki pilnīgi paļaujas uz mums un arī uzticas.»

Pievieno komentāru

Komentāri 12

pāķis

Aizbrauciet taču uz to apspriešanu un uzrakstiet savu iesniegumu ar vienu teikumu, proti, "Esmu pret šāda HES būvniecību". Pretējā gadījumā tāda tukša muldēšana vien sanāks, bet hes visu sačakarēs

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 16:44

Bigi

pie tam bija gadījums, kad šis pats HES ūdens pārpilnības laikā, parāva slūžas vaļā un pat nepabrīdināja lejtecē esošos saimniecību īpašniekus. sekas-applūda zemes, ēkas, dīķi, ražas gāja postā. bet galvenais HES palika. a pārējiem ko tur, kaut kādas simboliskas kompensācijas izmaksāja un viss. citreiz, ja ūdens maz nogriež ūdeni tā, ka nav pat kur pasmelt ūdeni ko lopus padzirdīt un atkal visi zemtecē esošie saimniekotāji cieš - bet-galvenais lai HES būtu ūdens uzkrāts. minimālie caurplūdumi ar smieklīgi ar zaļajiem saskaņoti-5 litri sekundē !!! upei!!! pat strautiem lielāks caurplūdums.

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 12:29

Bigi

PAR HES. no reālas dzīves: Liepājas rajona Lažas pagasta Apriķos uz ļoti skaistas greznas un ar dzīvību bagātas upes Alokste uzcēla jaunu HES, upes lejasdaļu izbagarēja, vienkārši iznīcinot visu dzīvo pat retās sugas, kas tur bija. tagad upe ir mirusi. ūdeni, ja grib palaiž, ja nē tad tur ir slapšs dubļu grāvis. zivju tur nav, nemaz nerunājot par gliemežiem, vēžiem u.t.t. pirms izbūves arī solīja būvnieki visu sakārtot, atbalstīt pagasta aktivitātes vides sakārtošanas jautājumos, kas skars viņu sabojāto vidi, bet pēc būvniecības čuš vien bija. appludināja daudzas zemes, bet saskaņoti ar īpašniekiem. daudzi īpašumi pakārtoti cieta, jo piem. meliorāc grāvji bija applūduši, meži appurvojās. kas būs vēl pēc gadiem var tikai minēt. daba ir cietusi pamatīgi. arī mūžīgā dūkoņa un sīcošā skaņa no HES nerada patīkamu sajūtu pie upes vai tuvumā esošo īpašumu apsaimniekotājiem. lai kā stāstītu, ka nekāds skaņas piesārņojums nebūs-būs!!!. kaut vai uz darbību laiku, bet tas darbības laiks ir stipri lielāks nekā dokumentos norāda. postaža liela. zivis nav, ainava sabojāta-bet uzņēmējam jau labi, nauda nāk, bet pašam jau tur nav jādzīvo. nu ko Bauska-ja gribat redzēt savu upi nākotnē-aizbrauciet uz Apriķiem, parunājiet ar tuvējiem zemju īpašniekiem. ja gribat vidi saglābāt skaistu-tad nevajag celt, bet ja galvenais nauda (vismaz solījumos)-tad uz priekšu.

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 12:23

Siena

bet no otras puses, padomājiet.. Tas nav tik traki!! Un labāk jau ir par aizaugušo upi!

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 22:42

ph

Jā, par to HESu uz Mūsas tiešām vajadzētu satraukties..

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 22:08

fak

Runāties jau portālos visi var, bet reāli aizbraukt uz apspriešanu un izsvilpt tos pretīgos HES būvniekus neviens neuzdrošinās. Labāk sagaidīt mirušu Mūsu un Lielupi, tad tik būs jautri

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 21:36

XxX

Ne par velti vairums tūristu nepriecājās par Bausku kā par sakoptu pilsētu. Nav jau jēgas par kaut ko cīnīties.

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 15:31

Es

Ne nu uzticas, ne paļaujas. Pret DUS Bauskas centrā iedzīvotāji protestēja, bet Dome to neņēma vērā, kādēļ lai tagad tērētu savu laiku un nervus, ja viss tā pat ir jau nolemts. Nu nebūs mums Bauska kā pilsēta iedzīvotājiem, tā ir DUS pilsēta, tranzīta pilsēta un viens liels loģistikas parks.
Iedzīvotāji ir bezspēcīgi pret to, kā Bauska tiek izkropļota, tad tur DUS, tad tur autostāvlaukums...
Arī paši deputāti un viņu bērni dzīvo Bauskā, lai tad paši arī elpo rūpnīcu smārdu, priecājās par lielveikalu kastēm, tukšiem stāvlaukumiem un DUS.

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:49

ehhh

Ļoti svarīgi atsaukties visiem, kas var!!!

"Taisās Būvēt HES uz Mūsas upes" Sabiedriskā apspriešana paredzēta 13.jūnijā. Lūk šādu ziņu izlasīju Bauskas Dzīvē. Lūgums visiem, kas var aibraukt uz to sabiedrisko apspriešanu, jo pretājā gadījumā mirusi jau būs ne tikai Mūsas upe, bet arī Lielupes augštece līdz Staļģenes tiltam noteikti būs mirusī zona. Jau tagad vasarā šis posms ir pilnībā aizaudzis, bet kas būs pēc HES būvniecības. Negribētos, lai ietu secen labās vimbu makšķerēšanas vietas Mūsā un Lielupē.
Lūdzu painformējiet visus makšķerniekus, kas dzīvo Bauskas apkārtnē, lai brauc protestēt! Arī Rīgas makšķernieki varētu atbraukt...

Starp citu, šādas apspriešanas parasti tiek rīkotas pirms Jāņiem, jo cilvēkiem šajā laikā vismazākā vēlme pret kaut ko protestēt, kaut vai Loskutova noņemšana būs tūlīt, tūlīt :)


ziņa "Spriedīs par Mūsas HES būvēšanu

Bauskas dzīve

11. jūnijs (2008)
08:30

Piedalīties diskusijā par šo rakstu (5)

Ikviens aicināts piedalīties Mūsas HES celtniecības sabiedriskajā apspriešanā. Tā notiks 13. jūnijā plkst. 18 Gailīšu pagasta padomes zālē. Šis datums izraudzīts jau februārī, bet nesen uzzināts, ka tieši šajā laikā Uzvaras vidusskola rīko 9. klašu izlaidumu, skaidro pašvaldības priekšsēdētāja palīdze Dzintra Boča.

--------------------------------------------------------------------------------

Mazās hidroelektrostacijas uzcelšana uz Mūsas pie Gailīšiem var negatīvi ietekmēt gan dabu, gan upes krastā esošās apdzīvotās vietas. Tādu brīdinājumu, zvanot uz "Bauskas Dzīvi", izteica Gailīšu pagasta iedzīvotāja N. B. Viņa uzskata, ka piedalīšanās apspriešanā ir ļoti svarīga, lai uzklausītu būvētāju priekšlikumus un iztaujātu par sekām. Zvanītāja uzskata, ka elektroenerģijas ražošanai ūdens tiks uzplūdināts, kas varētu apdraudēt mazdārziņu izmantotājus. Jāņem vērā, ka Mūsa ir lēna, aizaugusi un sekla upe. Savācot ūdeni pie dambja, Bauskas teritorijā upes vietā būs vien peļķe. "

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:27

iedzīvotājs

nevis uzticas, bet nav jēgas to darīt tāpat nekas nemainīsies kā gribēs tā darīs.

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 13:54

Krese

Tas viens iesniegums gadījumā nebija no paša Karpoviča firmas iesniegts???

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 13:48

Vietējās ziņas