Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārskata lēmumu par ĢMO aizliegšanu Bauskas novadā 8

Bauskas novada domes vides un attīstības komitejas pirmajā sēdē ceturtdien, 11. jūlijā, darba kārtībā iekļauts lēmuma projekts par publiskās apspriešanas rīkošanu. Tās mērķis noskaidrot iedzīvotāju viedokli par ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) izmantošanu kultūraugu audzēšanā Bauskas novadā.

Vēlmi pārskatīt savulaik domes pieņemto lēmumu atbalstīt ĢMO izmantošanu kultūraugu audzēšanā pauduši deputāti Aija Spriņķe un Aleksandrs Novickis. Viņi pamato, ka savulaik organizētajā iedzīvotāju aptaujā izteikts nepārprotams noliegums ĢMO izmantošanai. Neraugoties uz to, deputāti  2010. gada 28. oktobra sēdē nobalsoja pret aizliegumu izmantot ģenētiski modificētos organismus kultūraugu audzēšanā. Visaktīvāk ieceri izmantot ĢMO atbalstīja toreizējais deputāts, lauksaimnieks Gintauts Tarvids.

«Tumsonība, uz priekšu! Lieciet sārtā tos, kas progresīvi domā!» tāda bija deputāta pārliecība par tiem, kas vēlas aizliegt ģenētiski modificētu organismu izmantošanu kultūraugu audzēšanā. Pret aizliegumu toreiz balsoja arī pašreizējais novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis.

Biedrība «Tīru vidi nākotnē» 2012. gada maijā novada domē iesniedza aicinājumu  pārskatīt 2010. gada 28. oktobra lēmumu. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips «Bauskas Dzīvei» toreiz paskaidroja, ka biedrības iesniegums saņemts un izsūtīts deputātiem. Par to plānots runāt darba sanāksmē, iespējams, gatavos lēmuma projektu, kuru izvērtēs komiteju sēdēs. Šis solījums toreiz tā arī palika ieceres līmenī.

Šoreiz juridiskās nodaļas vadītāja Modra Mākulēna sagatavotajā lēmuma projektā ierakstīts izsludināt publisko apspriešanu par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizlieguma noteikšanu visā Bauskas novada administratīvajā teritorijā. To paredzēts sākt 1. augustā.
Šo lēmuma projektu skatīs vides un attīstības komitejas sēdē, galīgais balsojums paredzēts 25. jūlija domes sēdē.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka Vecumnieku, Rundāles un Iecavas novadā savulaik deputāti nobalsoja par aizliegumu izmantot ĢMO kultūraugu audzēšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nnnnn

cakane ko tagad darisi kura puse bus tev izdevigi nostaties vai atkal neko nesapratisi vai nezinasi

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 12:38

Nu

tad vienreiz pārskatīs to stulbo lēmumu!!!
Vispār jau daudz stulbu lēmumu vajadzētu pārskatīt.
Iepriekšējie deputāti jau ar galvu nedraudzējās!

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 14:33

Auzānam!

2010. gada 28. oktobra sēdē nobalsoja pret aizliegumu izmantot ģenētiski modificētos organismus kultūraugu audzēšanā.
!!!!Pārskata lēmumu par ĢMO aizliegšanu Bauskas novadā!!!! Lēmums gan bija pret ĢMO aizliegšanu, nevis par ĢMO aizliegšanu, vajag gan rūpīgāk lasīt, citādāk iznāk, ka tagad gribētu lemt atļaut audzēt ĢMO, un tā jau iznāk maldināšana...

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 18:17

Kāpēc

Kāpēc tiek dzēsti komentāri,kuri ir pret Vienotības cūkopēju,kurš cīnījās,lai būtu atļauts audzēt GMO? Bauskas dzīve jau laikam saņem no partijām naudu,ja jau dzēš ārĀ KOMENTĀRUS. Rozentāles kundze,kur ir demokrātija?

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 20:17

mmmmmm

daudzi bijusie deputati ir atkal .......ne jau cukkopejs viens visus lemumus pienema ,bet bija domubiedru atbalstits ,,,,,,,,,,,,tagad bijusie un tagadejie deputati kazoku griezis uz otru pusi

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 20:59

No 2010.gada protokola

Dome, atklāti balsojot, ar 4 balsīm „par aizliegšanu” (J.Cielavs, J.Feldmanis, J.Rumba, V.Veips), „pret aizliegšanu” 4
(A.Feldmanis, Ā.Gaile, E.Millers, G.Tarvids), „atturas” 7
(R.Čakāne, I.Dombrovska,
V.Grigorjeva, J.Landorfs, T.Milgrāve,V.Purmale, U.Zeltiņš),
NOLEMJ:
Nepieņemt
sagatavoto lēmuma projektu „Par saistošo noteikumu „Par aizliegumu ģenētiski
modificēto kultūraugu audzēšanai Bauskas novadā” apstiprināšanu

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 02:04

Muļķu valstī

Jautājumus, kas prasa puslīdz profesionālu sapratni, tautas apspriešanai nedrīkst nodot!

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 21:39

Anna

Ceru, šoreiz tautas viedokli , ralaitātē, arī pajautās, nebūs kā ar baseinu, it kā bija tautas apspriešana, bet nevien neko nezin, kur, kad un kapēc???? Un vēl, ceru, ka šiem depuātiem nebūs nospļauties, ko domā tauta, kaut gan, cik tad to jauno ir, pārsvarā tie paši vecie bāleliņi tur pat vien palikuši!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.14 07:24

Vietējās ziņas