Pārstāj darboties Umpārtes bibliotēka Vecumnieku novadā 1

Ar 31.decembri tiek likvidēta Umpārtes bibliotēka, lēmusi Vecumnieku novada dome.
Bibliotēka atrodas ēkā, kurā Vecumnieku novada dome, vienojoties ar biedrību "Kalna svētību kopiena" par īpašumu tālāku izmantošanu, pārņēma nekustamos īpašumus un nodeva biedrībai bezatlīdzības lietošanā 2017.gada janvārī. Nododot īpašumus, dome vienojās ar biedrību par Umpārtes bibliotēkas turpmākās darbības kopīgu nodrošināšanu.

Taču šovasar saņemts biedrības "Kalna svētību kopiena" paziņojums par noslēgtā līguma vienpusēju izbeigšanu. Vecumnieku novada dome pieņēma lēmumu par līguma izbeigšanu ar biedrību "Kalna svētību kopiena" un īpašumu nodošanu bez atlīdzības valsts īpašumā, līdz ar to, bibliotēkas darbība līdzšinējās telpās turpmāk nav iespējama. Citu telpu, kuras varētu tikt izmantotas bibliotēkas izvietošanai Umpārtē, pašvaldības rīcībā nav, skaidroja domē.

Vecumnieku pagasta teritorijā darbojas vēl trīs bibliotēkas, tās atrodas aptuveni desmit kilometru attālumā no likvidējamās iestādes - Vecumniekos, Vallē un Stelpē.

Umpārtes bibliotēkas krājuma nodošanu citām ieinteresētajām bibliotēkām organizē Bauskas reģiona galvenā bibliotēka, saskaņojot to ar pašvaldību.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas