Pārtrauc izdot «Iecavas Ziņas» kā masu informācijas līdzekli; nākamgad vienreiz mēnesī iznāks pašvaldības informatīvais izdevums

Saskaņā ar Iecavas novada domes lēmumu, Iecavas novada pašvaldības izdevuma «Iecavas Ziņas» darbība tiks pārtraukta no 2020. gada 21. decembra, «Bauskas Dzīvi» informē Iecavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Egle.

Jau vēstīts, ka 2020. gada 18. novembrī stājās spēkā grozījumi likumā «Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem», saskaņā ar kuriem likuma 8. panta pirmā daļa ir papildināta un ir šādā redakcijā: «Tiesības dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus ir juridiskajām un fiziskajām personām, kā arī personālsabiedrībām, izņemot pašvaldības un to iestādes.»

Pārejas noteikumos norādīts, ka pašvaldības un to iestādes līdz 2020. gada 31. decembrim iesniedz pieteikumu Uzņēmumu reģistram par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra. Tas izdarāms arī Iecavas novada pašvaldībai. Ja minētajā termiņā nav saņemts masu informācijas līdzekļa īpašnieka paziņojums par izslēgšanu no reģistra, Uzņēmumu reģistra valsts notārs veic grozījumus reģistrā un šādus masu informācijas līdzekļus no reģistra izslēdz līdz 2021. gada 31. decembrim.

Ņemot vērā likuma normas, 1. decembrī ārkārtas domes sēdē deputāti lēma pārtraukt Iecavas novada pašvaldības laikraksta «Iecavas Ziņas» darbību, sākot ar 2020. gada 21. decembri, un no 2021. gada 1. janvāra izdot informatīvo izdevumu «Iecavas Ziņas». Informatīvais izdevums nāks klajā vienu reizi mēnesī.

Tā kā ir pārtraukta «Iecavas Ziņu» abonēšana 2021. gadam, pašvaldība aicina  abonentus vērsties Iecavas novada pašvaldībā, lai saņemtu atpakaļ par abonementu samaksāto naudu.

Kā «Bauskas Dzīvi» informēja L. Egle, nākamā gada sākuma tikšot izskatīta sabiedrisko attiecību un informatīvā izdevuma struktūra.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas