Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārvadātājs palielināšot mazo autobusu skaitu 32

Uzņēmums SIA «Sabiedriskais autobuss» (SA) Rīgas–Bauskas maršrutā vēlas laist vairāk mazo autobusu. Tā «Bauskas Dzīvei» paziņoja SA plānošanas daļas darbiniece Gita Gavena.
 
Bauskas maršrutā no 20. maija uz trim mēnešiem kursē papildu eksperimentālie reisi. Autobusi no Bauskas uz Rīgu dodas plkst. 6.15, 10.40 un 15.15. Attiecīgi no galvaspilsētas tie izbrauc plkst. 8.10., 13 un 17.10. SA apkopojis ziņas par pasažieru piepildījumu šajos reisos. Statistika rāda, ka maija pēdējās desmit dienās bijis maz braucēju. Maksimālais pasažieru skaits, piemēram, reisā plkst. 17.10 no Rīgas bijis 12 cilvēku. Savukārt autobusā, kas no Rīgas uz Bausku izbrauc plkst. 8.10, lielākais piepildījums bijis četri braucēji no Iecavas. Vidēji desmit dienās visos šajos reisos nav bijis vairāk kā seši pasažieri.

Laika posmam no 1. līdz 30. jūnijam dati apkopoti tikai par tiem pasažieriem, kas pirkuši biļetes pie autobusu vadītājiem. Arī te vidējie rādītāji nav daudz lielāki. «Uzskatām, ka eksperimentālie reisi varētu palikt, bet tos varētu izpildīt ar mazākas ietilpības autobusu,» tā, apkopojot statistikas datus, secina SA pārstāve Ginta Rublovska.

Bauskas autoostas vecākā kasiere Ināra Kiseļeva skaidro, ka eksperimentālos reisos pasažieru varētu nebūt daudz, jo to laiki nav izvēlēti īsti pareizi. Diezin vai plkst. 10.40 un 15.15 braucēju pulks uz Rīgu varētu būt īpaši liels. Vienlaikus viņa piebilst, ka autoostas kasierēm joprojām jāuzklausa pasažieru pārmetumi par SA autobusu kvalitāti, īpaši pārpildītajiem mazas ietilpības autobusiem tā saucamajās sastrēgumstundās: nedēļas nogalēs un vakaros.
 
Arī «Bauskas Dzīve» turpina saņemt neapmierināto pasažieru elektroniskās vēstules un telefona zvanus. «Murgs, kuru es vairs nevēlos piedzīvot. Turpmāk braukšu tikai ar nelegālajiem pārvadātājiem. Nevēlos vairs ciest pazemojumus, kurus piedzīvoju 3. jūlija vakarā, atgriežoties no Rīgas. Autobuss pārpildīts, kājas nav, kur likt, šoferis sviedros izmircis, sakarsis, noguris. Baidos par pasažieru drošību,» savu sāpi atklāj baušķeniece Sandra.

Jekaterina Kosa no Iecavas raksta: «6. jūlijā ieraugot autobusu Bauska–Rīga, kas izbrauc no Rīgas plkst. 21.50, biju šokā. Dziesmu svētku dalībnieki, vecāki ar bērniem, pensionāri, cilvēki, kuri gribēja tikt mājās, bija iespiesti tik ļoti, ka, atverot autobusa durvis, viņi burtiski vēlās ārā. Līdz Iecavai mēs braucām tā, ka trīs meitenes sēdēja uz priekšējā paneļa, atspiežoties pret autobusa priekšējo stiklu. Manas kājas tika saspiestas tā, ka šoferis nevarēja pārslēgt ātrumus. Priekšējā stiklā kārtējo reizi bija ievietots uzraksts «Vietu nav». Kad vienreiz beigsies šī ņirgāšanās par cilvēkiem?»
 
Daudz komentāru par SA atrodami sociālajos tīklos, piemēram, draugiem.lv un twitter.com. Roberts Cakšs raksta: «Braukāju katru svētdienu uz Rīgu un piektdienās atpakaļ. Piektdienu vakaros joprojām ir mazie autobusi. Esmu redzējis, kā sieviete ar bērnu ratiņiem paliek aiz durvīm, jo autobusā nav vietas ratiem.»

 «Tur, augšā, valdībā, visiem pofig, ka cilvēkiem jābrauc ar tādām grabažām. Man pāris reižu no lietus sakrājies ūdens tecēja uz galvas. Un tādai man visu dienu Rīgā bija jādzīvo. Tā ir ņirgāšanās par cilvēkiem, nekas vairāk.»

 Renārs Fridbergs-Fridenbergs atceras, ka reiz rīta reisā no Iecavas uz Rīgu, stāvot kājās pārpildītā autobusā, redzējis, kā viena sieviete no bezgaisa un pārguruma uz pāris sekundēm zaudējusi samaņu. Arī pašam reiz palikusi slikta dūša no saspiestības. Savukārt Jūlijai Zamarinai bijuši gadījumi, kad garām pabrauc divi, pat trīs autobusi, kuriem vējstiklā novietots uzraksts «Vietu nav».

Šie pasažieru viedokļi ir pretēji SA pārstāves iecerēm vēl vairāk palielināt mazas ietilpības autobusu skaitu Rīgas–Bauskas maršrutā.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

i

maz braucēju? un kas kontrolē šoferus,kuri masveidā jūnijā nedeva biļetes-pat 3-5 cilvēkiem vienā reisā.katru dienu varēja redzēt šo ainu,pat vairākas reizes dienā.un parādās,ka nav braucēju!

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 15:49

pasažiere

Kādas muļķibas, kur tad radīsies pasažieri ja:
1. ir vasasara skolēnu brīvlaiks un atvaļinājumu laiks;
2. piedāvātie papildreisu laiki ir nepraktiski;
3. šoferi nedod autobusā biļeti,tikai pajautā:"Biļeti vajag?", ja nē, tad 1ls un esi Iecavā vai Rīgā.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 15:54

Pasazieris

Lohu firmail lohu autobusi , neattiecas uz soferiem, ko dod ar to brauc.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 16:31

L

Par kādu statistiku var runāt, ja šoferi regulāri nedod biļetes?
Vai tiešām šos reisus neviens nekad nekontrolē??
Jā, pasažieriem jāprasa biļete, bet vai tā vajadzētu būt? Vai tiešam biļete jāizsniedz tikai tad ja to speciāli pieprasa??

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 16:39

Pasažieris

Labprāt aizbrauktu līdz Rīgai, tikai kopš šo reisu ir pārņēmusi esošā firma un lasot negatīvās atsauksmes par pakalpojuma kvalitāti, negribās. Negribās sēdēt šauros sēdeklīšos, negribās stāvēt, kur viens pie otra cieši saspiedušies, negribās lasīt uzrakstu logā "vietu nav", negribās palikt pusceļā, kad autobusam kāda tehniska kļūme vai šoferis paņēmis uz krūts, gribās saņemt biļeti bez prasīšanas utt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 17:01

bv

Nu ko , atgriezīsimies akmens laikmetā. Komforts nav domāts Latvijā.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 17:46

pasažieris

speciāli izvēlējās tādus laikus, kad mazāk cilvēku, lai varētu pēc tam aizstāt lielos autobusus ar mazajām lūžņu čupām. biļešu nedošana vispār ir kaut kas stulbs. turpmāk tikai ar dušmaņiem.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 19:22

Līga

Ir nu gan riebekļi! Braucu piektdien 16.00 ar mazo miskasti. Sēdekļi netīri, šauri, smacīgi, iespaidu pietiek ilgam laikam. Vai tiešām nav nekādas iespējas no saulīša-komara "pakalpojumiem" tikt vaļā???

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 19:40

Ance

Braucu uz Rīgu 5.jūlijā plkst 6.15 no Bauskas. Bija lielais autobuss, nekādas ekstras, bet vietas visiem pietika, jo braucēju nebija daudz. Bet interesantākais visa brauciena laikā bija tas, ka šoferis iedeva biļetes tikai trim cilvēkiem. Bija tādi, kas iedeva šoferim precīzu naudu un gāja apsēsties, bija tādi, kam šoferis kaut ko izdeva atpakaļ. Neviens neprotestēja-šoferīt, kāpēc man nedodat biļeti! Kas vainīgs-šoferis, vai paši braucēji, kas šādu rīcību atbalsta? To izspriediet paši. Reiss 6.15 ir eksperimentālais un ir līdz 20.augustam. Kas būs pēc tam? Vai nu mazais "miskatnieks" vai arī eksperiments būs beidzies, jo nebija braucēju.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 19:54

baušķiniekiem

Nu ko var vaidēt, ka nedod biļetes, vai tad mēs kāds no foruma iesim šoferim to biļeti prasīt, ja tev pašai mutes un drosmes nav? Kurš tad vēl nesen pārgudri teica- lai tak šoferītim tiek, ne jau tiem zagļiem, kurš te skandināja- vai tad jums žēl! Te nu ir rezultāts, tikai nesaprotu- man vienmēr dod biļeti, nav man tā jālūdz, bet jums laikam jau uz pieres rakstīts- man biļeti nevajag, man kauns to prasīt, labāk pažēlošos forumā un tad varbūt kāds paprasīs manā vietā. Esiet taču normāli cilvēki, nevis ņuņņas, katrs taču pats savas laimes kalējs.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 21:29

Sers

Nevis Komara, bet Košmara firma. Pretīgi. Cita vārda nav.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 20:52

w

Nečinkstiet, paši biļetes neņemat. Šoferi skaidri un gaiši pasaka'- nebaidies uz šī maršruta kontrole nekad nebūs, ja būs to pateiks.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 21:31

pasažiere

18. jūnijā braucu autobusā , kurš atstāj Bausku 8.30. Ceļa posmā no Dāliņiem lidz Iecavai netika izsniegtas biļetes 4 pasažieriem.

pirms 7 gadiem, 2013.07.10 22:17

xxxx

kur viniem palikas iveko zalie busi, nevis shitas grabazas?

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 04:29

annele

firma iepriekšējo reizi nesamaksāja par pēd 2 mēnešiem par nomu un tā firma ar Komaru darījumos neielaižas.Tāpēc.

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 10:27

Inga

2 .jūlijā autobuss, kuram no Bauskas vajadzēja izbraukt 9.00, pieturā piestāja 9.23.
Braucu ar autobusu, kas no Bauskas izbrauc 9.40. Sēžu uz "riteņa", sēdvietas pilnas, daži cilvēki stāv kājās, ap Ķekavu zem manis ik pa brīdim atskan dīvaini klaudzieni, sajūta neomulīga. Kāpjot ārā informēju šoferi, ka ar riteni kaut kas nav kārtībā. Atbilde-Jā, tā notiek pie autobusa pārslodzes. Bet autobuss šoreiz nebija pārpildīts!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 08:32

pozitīvā

Vakar vispār smuki izsēdināja mežiņā, jo dzesēšanas šķidrums esot beidzies...

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 10:22

v

var lūdzu konkrēti kur un cikos tas bija???

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 12:04

pozitīvā

Autobuss salūza pirms pagrieziena uz Dienvidu tiltu. Maršrutā Rīga - Bauska plkst.18.10

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 16:12

bet

Vai tad transportu līdz Bauskai SA nenodrošināja, kā tad nokļuvāt Bauskā?

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 18:11

annele

Bija jau arī reize,agri no rīta.kad visi pasažieri stāvēja kājās,jo šoferis bija izmazgājis sēdekļus,un tie bija slapji,un nebija nevienam iespējas apsēsties.

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 10:25

annele

Es tā īsti nesaprotu,pārsvarā visos komentāros vaino šoferus, bet vai nevienam neienāk prātā kāpēc tie šoferi nedod bieži tās biļetes, vai atkal sakne nav meklējama pašā firmā,kur šoferiem krietni daudz apcirpa algas.Ne jau tā statistika ir no tām nepārdotām biļetēm,bet no tā ka tie izmēģinājuma reisi ir nepareizos laikos,tāpēc nevainosim tik daudz tos šoferus,kuriem ir ģimenes,viņi ir sava veida ķīlnieki starp pasažieriem un firmu,viņiem jau pirmajiem jāuzklausa tās sūdzības un lamas.Viņiem nav sava piestiprināta autobusa,katru maiņu brauc ar citu autobusu,tad nu ir tā kā ir.

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 10:37

tikai nestāstiet

Mīļā, bet statistika par pasažieru daudzumu reisā ir pārdotās biļetes, bet ne tavas žēlabas par pārpildītu autobusu. Un kāda man daļa par to , cik liela šofera alga, tāpat kā viņam nav nekāda daļa par manējo, u.t.t., atmetīsim taču vienreiz to aizbildināšanos ar šofera algu ( varētu būt , ka tu esi kāda šo šoferu sieva, tādēļ tā šoferu problēma tev tik mīļa). Tāpēc, ka man maza alga, par velti taču tas pats šoferis mani neved, nu tad dalām uz pusēm- 1 Ls šoferim un 1 Ls man, tad būs abpusēji izdevīgi, bet kāpēc tad abi lati šoferim........Nu beidziet taču stulbumu demonstrēt! Ne jau man jācīnās un ne jau man jāmaksā šoferim alga, es maksāju par braucienu- autobuss, benzīns, šofera alga + vēl citi pakalpojumi un nodevas, tas viss ir biļetes cenā. Varbūt tad biļešu vietā lai šoferis apstaigā braucējus ar cepuri rokā un tad sēžas un brauc........

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 16:03

iksa

Nesaprotu, kāda, piem., jēga no papildreisa 15:15, ja pamatreisi Bauska - Rīga ir gan 15:00, gan 15:20; gan 15:40?

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 11:16

Pasaziere

5.jūlijā braucu uz Rīgu vizītē pie ārsta ar autobusu 9:50. Bauskā visas vietas aizņemtas, Iecavā - ap 20 cilvēku, mazais autobuss. Ārā nenormāls karstums, autobusā siltumnīcas efekts. Man kā grūtniecei ceļš bija mokošs, dzirdēju, ka kādam palika slikti. Kurš atbildēs par manu un citu pasažieru veselību? Kad pēc brauciena izmocīta zvanīju uz SA, atbildēja, ka viņi darot visu, ko varot. Jautāju, vai šādā karstumā palaižot mazo autobusu 50 cilvēkiem bija viss, ko jūs varējāt izdarīt? Atbilde - rakstiet rakstiski. To, protams, izdarīju, bet neticu, ka tas ko mainīs. Žēl to cilvēku, kuriem uz Rīgu jādodas regulāri. Lai jums stipri nervi un liela izturība!

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 16:07

pozitīvā

Esmu zvanījusi uz "Sabiedrisko autobusu", Autotransporta direkciju, Satiksmes ministriju, Tiesībsarga biroju. Par to, ka pasažieri ģibst aiz karstuma un tiešiem saules stariem, neviens neko nevarot izdarīt. Pārkāpums vienīgi varot būt šofera tiesības uz normālu vidi saskaņā ar Darba likumdošanu, bet pasažieru tiesības uz cilvēka cienīgu pārvadājumu, ja tas ilgt mazāk par 3 stundām, neviens likums neregulē.

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 16:20

Pasaziere

Ak, šausmas! Mēs esam niecības šī uzņēmuma uztverē. Prieks, ka privātie ir.

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 17:03

Vietējās ziņas