Pārvadātāju apvienība gatava sākt darbu divu dienu laikā 35

Pārvadātāju apvienība gatava sākt darbu Bauskas–Rīgas maršrutā divu dienu laikā, portālam apliecināja SIA «Aips» valdes loceklis Uldis Kolužs.

Ziņu aģentūra LETA izplatījusi «Autotransporta direkcijas» (ATD) informāciju, ka sūdzību dēļ pasažieru pārvadājumu iepirkuma uzvarētāji 1. februārī pakalpojumu vēl nevarēs sniegt. ATD preses pārstāvis Egons Ālers  skaidroja, ka pasažieru pārvadātāja SIA «Sabiedriskais autobuss» (SA) iesniegusi sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) par iepirkumiem apkalpot pasažierus Ogres, Bauskas un Jūrmalas virzienā. IUB nolēmis šo sūdzību izskatīšanu sākt 21. janvārī.

Pieredze liecina, ka nereti lēmumu IUB pavēsta pat desmit dienu laikā no sūdzības izskatīšanas sākuma. Tādējādi konkursa uzvarētājiem varētu būt problēmas sākt pakalpojuma sniegšanu paredzētajā laikā – 1. februārī.

«Direkcija nekādā veidā nav ieinteresēta novilcināt jauno pārvadātāju darba sākšanu. Ja vien IUB, SA sūdzības izskatījis, atstās mūsu pieņemto lēmumu spēkā, mēs būsim gatavi turpināt dokumentu sagatavošanu līgumu slēgšanai. Taču esam reāli, visas formalitātes dienas laikā nevar nokārtot,» skaidroja E. Ālers.

U. Kolužs «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka tiesības strādāt Bauskas maršrutā ieguvušie uzņēmumi – «Aips», «Nordeka» un «Liepājas autobusu parks» –tehniski ir gatavi doties reisā vienas divu dienu laikā. Ja vien būs pozitīvs lēmums, jau 1. februārī šie pārvadātāji var sākt darbu. Šonedēļ «Aips» šoferi dodas uz ārzemēm, lai atgādātu uz Bausku jaunus autobusus.

«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka konkursā par tiesībām strādāt Bauskas–Rīgas maršrutā uzvarējusi triju pārvadātāju apvienība. Līdz ar baušķeniekiem Rīgas maršrutā pārvadājumus nodrošinās a/s «Nordeka», kuras autobusi veiks vairumu reisu. Tāpat te strādās arī a/s «Liepājas autobusu parks». Jauno līgumu, kas varētu stāties spēkā no šī gada 1. februāra, plānots noslēgt līdz 2020. gada 31. decembrim. Līguma cena pārvadātājiem Bauskas virzienā ir 9,36 miljoni eiro.

Līdzko ATD pērnā gada nogalē izsludināja iepirkumu konkursa rezultātus, SA nekavējoties iesniedza sūdzību, tos apstrīdot. IUB noteica 21. janvāri kā sūdzību izskatīšanas sākšanas dienu.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

Es nesaprotu

KAS ŠITAI VALSTIJ VAINAS ? Visādi debīliķi. Viens uz otra visu noveļ, un beigās *** neviens neko nezin , ēzeļu bars.

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 12:29

Nepatīkams pārsteigums

Debilais "Sabiedriskais autobuss". Nebeidz bojāt mums dzīvi pat pēc līguma beigām!!! Nevar likties mierā salašņas.

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 13:24

aaa

Tev visi debili,diez kāds pats esi?

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 14:50

Līdzjūtejs

Sapprotiet tas atd vienkarši čakarē mums visiem prātu.

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 14:30

nezinitis

laikam jau KNAB sērga taisīt teātri un tiesāties gadiem par nodokļu maksātāju naudu ir lipīga.var neko nedarīt bet naudiņa nāk.lai ar šiem autobusiem pabraukā mūsu deputāti ,tad gan šis jautājums risinātos bez problēmām un ātri.

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 15:04

naudiņa

Nu jau viņiem ir labi autobusi,pamazām nomainīti,bet nezin jau cik labi būs Kolužam,ar 3 jauniem autobusiem to caurumu neaizbāzīsi,ka tik mums nesanāk tā,ka no vilka bēgam un uz lāci uzskrienam

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 16:11

veiksmes stāsta valstī

aiz deguna vadātāju apvienība darbojas jau no pagājušā gadsimta kāda tur gada 4.maija

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 16:30

jancis

Koluzs un vinja tuvaakie uzvariis naudinju..jo vissiem vajadzees maksaat gan par garaazhu gan par autoostu gan remontiem...takaa viss tiks Koluzham un Klavinjam... 9 miljoni laba nauda lai paceltos dziivee!!!
un ka tik Nordeka nav uzmetussi kko ATD,ka ar abaam rokaam par AIPU UN NORDEKU,
sabiedriskajam ir lieli autobussi loti eerti pashlaik! Un cena zemaakaa... kapeec tad nevar turpinaat darbu ???
Jus nesaprotiet,ka tagat cilveeki ir par SA! Un neviens negrib atgriezties pie AIPA Koluzha- Lukasenko noteikumiem ,nevar ar dzivniekiem,nevar ar bulcinju, un t.t......aips soferis ir iedomaajies no sevis ministru! Tauta
Ar abaam rokaam par SA !!!
Paskatoties uz vissu AIPA Parku shermuli uzskrien :( Un SA tieshaam ir zoliidi vissaas jomaas saliidzinot ar aipa lauku shkiibiem dazhaadaas kraasaas kroplj-bussiem dazaados izmeeros!

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 21:32

tauta

jā tiešām SA ir zolīds visās jomās,nu jau kādu laiku nav braucošam autobusam ritens nolūzis,nav arī sen kāds pieķerts dzērumā pie stūres-8marta svinētājs...gandrīz 2gadus mūs mocija ar mazajiem čigān busiem...,tas tak bija nieks,galvenais tak skaisti nokrāsots-oranži balts!pietiek piedzīvojumus ar oranžajām grabažām,brauksim uz Rigu ar jaunajām nordekas setram!

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 22:08

vai tu esi duraks?

citēju...Un cena zemaakaa... kapeec tad nevar turpinaat darbu ??? ..., kam zemāka cena? braucējam par biļeti jāmaksā viena un tā pati cena ar nodokļu izzadzēju SA vai ar dārgāko Nordekas apvienību, tad kāpēc atļaut ZAGT nodokļu naudu???

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 23:25

pensionāre

Varbūt Tu Janci parej tāpat savā nodabā pret spoguli, nebojā garastāvokli citiem!!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 10:56

Pasažieris

Parādi man kur ir tie "lieli autobussi loti eerti" ?! Esmu redzējis tikai 1 ērtu autobusu, pārējie ir sabiedriskā transporta autobusi pilsētas apstākļiem un nav piemēroti starppilsētu pārvadājumiem ?
Zemākas cenas ? Tāpēc, ka šoferi mēģina apkrāpt pasažierus ? Vēl vakar 14. janvārī autobusā 5.40 no rīta šoferis man mēģināja "iesmērēt" biļeti nepilnam maršrutam.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 11:26

Sifils

A kapeec rakstu nomainijaat pret pozitiivo ??? Bija tacu rakstiits kkas cits dienas pirmajaa pussee..!? Dabuja kaads pa pakalju un paarakstija :):):) KOLUZS ir nopircis Auzaanu no A liidz Z !!!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 22:00

Karina

Nu tad gaidīsim jaunos pārvadātājus ar jaunām problmām, par kurām Auzāna kungs drīz pats rakstīs.. SA beidzot ir nostabilizējies, likvidējis nepilnības, iegādājies jaunus autobusus, nodrošinājis reisus, kas katram pakalpojuma ņēmējam nodrošina sēdvietu, cenas pieejamas, šoferi audzināti un izpalīdzīgi. Vai saskatāt plusus?? Kad palielinās cenas un samazinās reisu skaitus, varsiet bimbāt un tupēt savā Bauskā!!! Nekad neesmu izmantojusi dušmaņu pakalpojumus, tagad taču lūdzu Dievu, lai to skaits tikai pieaug.

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 23:59

vija

lasu komentārus un domāju, cilvēks laikam ir ļoti nelaimīgs, lai pirms saldas dusas pusnaktī vēl izlādētos anonīmi un noliktu par vainīgiem Auzānu , Kolužu utt. Cilvēki ir nelaimīgi, tāpēc ka neprot krāt prieku. Krāj mantu, slavu, pat glaimus, aprunas, skaudību. Daži pat ļaunumu. Skumji ! Uldim ar kolektīvu jaunā gadā mierīgu ziemu, cerīgu pavasari, labu vasaru un bagātīgu rudeni. Un paldies, ka ir darbs mūsu vīriem.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 07:53

abba

pilnīgi piekrītu

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 09:41

abba

vēlreiz piekrītu Karinai,lai būtu skaidrs,kam

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 09:42

klm

Vienu dienu braucu uz Rigu ar lielo autobusu un jutu,ka baigi pus auksto gaisu,izradas durvis nevar aiztaisit lidz galam un paliek sprauga!Pateiksu godigi,nosalu lidz Rigai aizbraucot!Vot tadi ir tas SA lielie,labie autobusi!

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 15:09

Karina

Vijai- Nekā personīga ne pret Kolužu, ne pret Auzānu. Runa iet par to, lai saskatāt plusus šī pārvadātāja darbā. Ieslēdzam atmiņu un atceramies "zelta" laikus "Aips" darbības laikā. Ka tik nav bail ziemā palikt Rīgas autoostā, ja autobusā nepietiks vietas, ja tas salūzīs? Te nebūs, kā bija SA, kuram nebija problēmu sarūpēt citu autobusu..

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 10:09

Atsauca atmiņā

SIA Sabiedriskais Autobuss noteikti nebūs piemērs tam, kā ir sniedzami kvalitatīvi transporta pakalpojumi. https://www.youtube.com/watch?v=ugdHp-Hl2sw
https://www.youtube.com/watch?v=HdZz6MdsQO4

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 10:34

pasažiere

Aipam vismaz savi autobusi. SA sava nekā nav. Sāksies tūrisma sezona, SA atkal paliks bez lielajiem auto. Tie jau tikai nomāti. Un Aipa busus nekad neviens nav palīdzējis iegrūst, lai tas sāktu braukt. Par citu jau nerunājot. Vis kaut ko ir nācies ceļā piedzīvot. Un SA strādā negodīgi, jo stipra aizmugure no viena otra darboņa ATD. Ne velti Valsts kontrole drīz ķersies SA klāt.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 10:35

Jap

Karīn, un kā ar tiem ceļmalās palikušajiem cilvēkiem ,kas ar ratiņiem netiek tajos mazajos autobusos?Un .kā jūtas cilvēks ,kuram augums garāks ,bet autobusā jāstāv kājās?Karstajās vasaras dienās cilvēki paši palika autoostās ,lai gaidītu lielos autobusos ,kuros vismaz paelpot varēja.Vai tas ir pasažieru pelnītais sapnis par kuru viņš vēl maksā savu naudu? Lai Aipam veicas ,jo pārsvarā viņam ir lielie autobusi,pat vietējos maršrutos braucam ar komfortu.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 10:44

Dore

UUUja , kur ta nebija problēmu. Bija Aips- slikti, SA- slikti, tagad atkal AIPS -slikti. Tas tak normāli mūsu sabiedrībā::)) Par ko cepties , vienmēr slikti, tikai pašu pakaļas tā pieaugušas........

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 14:16

zane

Biju latvija kaa iegaja eiropaa arpraac : Autubusi vecie kaukadi ieprieks bija labaki ....
pusdienu gaidijam autubusu lai ar ratiem tiktu mate ieksa ....

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 12:03

zanei

vajadzētu kādu gadiņu vēl skolā pamācīties, lai uzrakstītu citiem saprotamu savu domu

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 14:24

skolotāja Zanei

vispirms iemācies pareizi rakstīt un runāt

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 14:28

Uldis

Kas mums te Bauskā notiek? Kāpēc ēdam viens otru? Vai tiešām nesaprotam, ka šeit ir jāstrādā vietējiem, kas ar mums dzīvo vienā vidē, ielā, mājā..... Kuram gan no atnācējiem, kas šeit nedzīvo un nevienam acīs neskatās, interesē šejienes problēmas!? Paies laiks un viss būs redzams, kam bija taisnība! Kopš kura laika SA autobusi tiek uzskatīti par piemērotiem un labiem? Tie taču neatbilst nekādiem šī maršruta standartiem! Protams, ja kādam patīk bardaks, tad to šī kompānija prot sagādāt. Vai jau aizmirsies 2013.gada sākums. Gada laikā norauti vairāk kā 25 reisi un aizkavēti vairāk kā 40, tas varbūt nav nekas... Par biļešu izsniegšu negribu pat izteikties. AIPS neko tādu nepieļaus. Pirmdien jau jaunie autobusi arī būs mājās, tā ka gatavojamies braukt.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 16:32

Ilze no Bauskas

malači. Aips rullē. Gribam tikai vietējos, tātad Aipu

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 19:43

klm

Viss jau butu labi,bet kapec cilvekiem bija visu sito laiku japacies sis bardaks?Esmu mazliet vilies musu novada deputatos,kuri nevareja vai nevelejas neko izdarit,lai to banditu kantori aizvaktu prom no Bauskas!Un kaa vispar vinji vareja stradat,ka par vinjiem bija tik daudz sudzibu!!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 15:16

Dzelme

Arī vietējiem ir pie vienas vietas pakalpojumu ņēmēju labsajūta un komforts.. Visu izsaka tie 9 milj. ;) Par to mēs vēl pārliecināsimies... Par 9 milj. Euro pat savu sievu vai vīru pārdosiet :D

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 20:08

Uldis

Diemžēl Jūs neko neziniet par tiem 9 dotāciju miljoniem, tāpēc tik aplami spriežat. Tā ir valss atbalsta nauda 6 gadiem, kas sastāda apmēram 0,30 EUR uz 1km, lai nevajadzētu paaugstināt biļešu cenas. Pārvadātājam no tā nekāda peļņa nebūs. Pārvadātājam tiek regulēta peļņas daļa, virs kuras nauda ir jāatgriež valsti. Peļņas daļa 2014.gadā ir aptuveni 4% no ieņēmumiem. AIPS par 2014.gadu tātad saņems apmēram 10000 EUR, ka sastāda apmēram 8% no viena jauna autobusa cenas. To pat nevar saukt par peļņu. Un Jūs sakiet ka tie 9 miljoni (kas gan jauki skan) ir milzīga summa... Tas nav nekas. Domājiet, ka pārvadātāji negrib iegādāties jaunus un komfortablus autobusus? Domājiet, ka esam mazohisti un speciāli spīdzinam pasažierus ar veciem autobusiem... Tā tas nav. Nevajag runāt to ko neziniet! Ja ir vēlme ko zināt, vajag pajautāt un tikai tad bārstīt tās gudrības.... un apliet ar riebeklībām....

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 23:46

Uldim

Ieinteresējāt, parēķināsim kopā: 9.36milj./6 gadiem/365 dienām/32 reisi dienā sastāda dotāciju vienam maršrutam 133,56 euro - manuprāt, uz 1 kilometru sanāk apmēram 1 euro, nevis 0,30.
Protams, nezinu, kādus faktorus Jūs ņemat vērā savos aprēķinos, varbūt paskaidrojiet savu variantu.
Bez tam, Rīgas reisi noteikti atmaksājas tāpēc vien, ka, lielākoties, tie ir gana pilni.
Es gan atbalstu AIPU, ņemot vērā to, ka AIPS nodrošina arī nerentablos lauku maršrutus, cerams, ka pēc Rīgas maršrutu apkalpošanas naudiņas pietiks un nebūs jāslēdz kāds nerentablais maršruts, lauku cilvēkiem uz Bausku ir jātiek regulāri un paldies AIPAM par šo iespēju.

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 11:31

Uldis

Ko mētājies ar skaitļiem, ja nezini!? Tie 9 miljoni ir uz visu Centrs Loti, kas dalās trīs daļās Centrs 1C, Centrs 1B, Centrs 1A. Šo darba apjomu apkalpos kopā 7 pārvadātāji un kopējie pārvadājuma apjomi 6 gados ir apmēram 30 miljoni kilometru! Kā jau teicu, nevajag mētāties ar skaitļiem, ja nezini!

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 17:28

Pasažiere

Nu mani neapmierina tas, ka piektdienās Ķekavas pieturā , uz Bausku autobusi nepietur, izlikts trafarets, ka " VIETU NAV". Kā lai es piektdienās tieku mājās? Vai tiešām nevar palaist SA lielos autobusus tieši piektdienās?

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 10:58

Vietējās ziņas