Pasaules apceļotāju dzimtajā Bauskā sagaida rudenīgs lietus 1

Bauskā piektdien, 23. oktobrī, pamatīgāka lietusgāze uznāca vien uz nepilnu pusstundu. Tas bija tieši pirms puspieciem pēcpusdienā, kad, šķērsojot Mēmeles tiltu, pilsētā ieripoja 1992. gadā ražotais motocikls «Minsk». Ar to mājās atgriezās dēkainis un pasaules apceļotājs Mārcis Pļaviņš.

Rātslaukumā līdz ar «Bauskas Dzīvi» viņu sagaidīja novada domes deputāte Inita Nagņibeda. «Esmu patiesi lepna un laimīga lietus laikā būt šeit Rātslaukumā. Man šķiet, ar tevi šajā brīdī lepojas daudzi novada iedzīvotāji un viņi pievienosies maniem un novada vadības sveicieniem. Tādi jauni, traki un radošām idejām pārpilni jaunieši ir tieši tas, kas mums nepieciešams,» pozitīvu emociju pārņemta, vēlējumu izteica I. Nagņibeda. Pasaules apceļotāju viņa sveica ar suvenīriem, kurus rotā novada simbolika.

«Esmu laimīgs, jo esmu mājās. Lietus – tas ir tik patīkami! 15 tūkstoš kilometros piedzīvoti ne tādi vien laika apstākļi. Tomēr tik jauki kā stāvēt šeit lietū nebija nekur,» emocijas neslēpj M. Pļaviņš.

Šī gada 25. maija vakarā Mārcis Pļaviņš šķērsoja Latvijas robežu Grenctālē, sākot pārdrošu ceļojumu uz Indiju ar 1992. gadā ražotu 125 kubikcentimetru motociklu «Minsk». Ierodoties Turcijā, plānus nācās mainīt, jo neveiksmīgā kritienā no motocikla viņš salauza labās kājas potīti. Tur Mārcim Pļaviņam pievienojās vēl viens Mārcis – Mārcis Zariņš ar 1972. gadā ražotu motociklu «Jawa».

Lai arī sākotnējais M. Pļaviņa plāns par Indiju pamatīgi mainīts, «Bauskas Dzīvei» ceļotājs atzina, ka tas bijis tikai uz labu. Varbūt tā jāuztver kā zīme, ka Indijai viņš vēl nebija gatavs. Piecu mēnešu braucienā M. Pļaviņa maršruts veda cauri Lietuvai, Polijai, Slovākijai, Ungārijai, Rumānijai, Bulgārijai, Turcijai, Gruzijai, Azerbaidžānai, Kazahstānai un Krievijai. Ar motociklu nobraukti vairāk nekā 9500 kilometru, savukārt 5500 – ar vilcienu.

Visspilgtākie iespaidi gūti Gruzijā, kur šķērsotas vairākas bīstamas kalnu pārejas, izdzīvots gruzīnu dzīvesstils un baudīta šīs kalnu zemes viesmīlība. Neciešams karstums pārvarēts Turcijā, sals – Kazahstānā un Krievijā, piedzīvoti daudzi elpu aizraujoši brīži un arī pa kādam skumjam mirklim. M. Pļaviņš solīja pēc kāda laika Bauskas novada Uzvarā organizēt tikšanos ar vietējiem ļaudīm, lai dalītos ceļojuma iespaidos. Pēc neilgas atelpas viņam paredzēts atsākt darbu Latvijas Televīzijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas