Pasaules čempionātā baušķeniekam bronza 8

Bulgārijas ciematā Kranevo līdz 31. augustam notiek pasaules čempionāts jauniešiem 64 lauciņu dambretē. Aizvadītas sacensības ātrspēlē un ātrajā dambretē, turpinās klasiskās dambretes turnīrs. Ātrspēlē bronzas medaļu U17 grupā izcīnīja baušķenieka trenera Jāņa Štāla audzēknis un dēls Reinis Štāls.
 
Čempionātu līdz šim var vērtēt par diezgan neveiksmīgu Latvijas izlasei – nevis prasmju trūkuma dēļ, bet tiešām veiksmes trūkuma dēļ – daudz ceturto vietu. Tā ātrajā dambretē ceturtā vieta U11 grupā arī baušķeniekam, trenera Māra Berga audzēknim Robertam Maikūnam. Bauskas novadu pārstāv arī Zane Lea Zunda, kas startē U11 vecuma grupā, bet viņai pagaidām augstu panākumu nav. Latvijas izlase pēc pirmajiem diviem turnīriem kopā ir izcīnījusi septiņas bronzas un vienu sudraba godalgu. Tā liecina mājaslapas idf64.org informācija.

Iespējams, sava loma panākumos ir arī Bauskas dambretistu gatavībai sadarboties ar Lietuvas partneriem, piedaloties turnīros gan Lietuvā, gan organizējot turnīrus Bauskā, kur startē Lietuvas sportisti. Bauskas novada jaunajiem dambretistiem aizvadīto divu gadu laikā ir bijusi iespēja spēlēt ar daudziem pasaules čempionāta dalībniekiem no Lietuvas, kas cīnās par medaļām arī pasaules čempionātā – Šauļu pilsētas dambretes pārstāvjiem Viļju Aleksandraviču, Roku Baneviču, Arnu Sakalausku, Ēriku Sabaļausku, Matu Sketersku, Arturu Sabaļausku, Mariju Alekserjunaiti, Jori Sketerskaiti, Vakari Sabaļauskaiti. Ar visiem uzskaitītajiem sportistiem mūsu novada jaunajiem dambretistiem bijusi iespēja izmēģināt spēkus turnīros, tā gūstot pieredzi ar pasaules čempionāta līmeņa dalībniekiem.

Līdz 31. augustam turpināsies klasiskās dambretes pasaules čempionāts.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Inga

Apsveicu Reini, liels prieks par mūsu dambretistiem!

pirms gada, 2019.08.27 11:32

....

Malacis tēvs un malacis dēls!!!! Lai jums veicās !!!!!!!!

pirms gada, 2019.08.27 15:32

Tiešām

7 bronzas un 1 sudraba medaļa Latvijas izlasei ir neveiksmīgs turnīrs? Kaut ko nesapratu!

pirms gada, 2019.08.27 22:30

Tiešām

Tālāk gan tiek rakstīts, ja "sava loma PANĀKUMOS..." Tad ir panākumi vai neveiksmes?

pirms gada, 2019.08.27 22:32

Ko kasās?

Kādam patīk lēkāt pa grāvjiem? Tur tikai tiek rakstīts, ka pietrūka veiksmes ceturtās vietas pārvērst medaļās.

pirms gada, 2019.08.27 23:03

....

Var tikai lepoties, ka ir vēl tādi cilvēki ka Reinis un viņa tēvs! Latvijas valstī ir gudri un zolīdi jaunieši kas nes Latvijas vārdu pasaulē. Citādi var padomāt , ka mums tikai plikas "zvaigznes" un tamlidzīgi idioti, par kuriem prese raksta katru dienu.

pirms gada, 2019.08.28 11:31

Vietējās ziņas