Pasaules čempionāta posmā blakusvāģiem Stelpē dalību pieteikušas 36 ekipāžas 2

Vecumnieku novada Stelpes sporta un atpūtas parkā «Pīlādžu mototrase» jau 7. jūnijā varēs atbalstīt latviešu sportistus, kas retu reizi startē mūsu valsts trasēs.

Te startēs blakusvāģu kantētājs Elvijs Mucenieks no Bauskas novada Gailīšu pagasta Mūsas ciema, slavenais Kaspars Stupelis un kvadraciklu braucējs Edgars Meņģelis, kurš pašlaik ir Eiropas čempionāta līderis.

Stelpes uzņēmējam Ērikam Pīlādzim izdevies uz Vecumnieku novadu atvest Pasaules čempionātu blakusvāģiem un Eiropas čempionātu kvadracikliem. Tas ļaus mūsu novadu iedzīvotājiem un līdzjutējiem no visas Latvijas Stelpē vērot augstākās klases motokrosa sacīkstes. Kopš Mūsas trasē vairs nenotiek Eiropas čempionāts autokrosā, šīs ir lielākās motosporta sacīkstes mūsu novados.

Gatavojoties sacīkstēm, šonedēļ darbi trasē rit pilnā sparā. Ē. Pīlādzis uzskaita jau paveikto – pabeigta lietusūdeņu novadīšanas sistēma trasē – pat lielā lietū tā nenoplūdīs. Salikti karogu masti apkārt trasei, lielajā dīķī ierīkota strūklaka. Sakārtota autostāvvieta un kempinga laukums – platība esot lielāka nekā Ķeguma «Zelta zirga» trasē.

Plānots ievilkt optisko internetu un sakārtot apgaismojumu, lai trase būtu izgaismota arī tumsā. Trase gandrīz jau gatava sacīkstēm, bet dažviet vēl rit pilnveidošana. Paplašinātas skatītāju vietas, ļaujot uzņemt lielāku apmeklētāju skaitu nekā līdz šim. Kopumā labiekārtošana prasījusi desmitiem tūkstošu eiro ieguldījumu. Konkrētu summu uzņēmējs pagaidām nevar nosaukt.

Svētdien, kad notiks izšķirīgie braucieni, slēgs trasei tuvāko ceļu, ļaujot uz tā stāvēt skatītājiem. Ē. Pīlādzis stāsta, ka norobežojumus veidos sešus metrus no trases, kas radīs skatītājiem klātbūtnes efektu – braucēji būšot tepat blakus. «Skatītājiem būs vēl nebijusi tiešas līdzdalības izjūta,» sola Ē. Pīlādzis.

Pasaules čempionāta posmā blakusvāģiem Stelpē dalību pieteikušas 36 ekipāžas, kuru vidū ir četri Latvijas sportisti, visi ir kantētāji – K. Stupelis, E. Mucenieks, Haralds Kurpnieks un Ilvars Skultāns. Kopš sacīkstēs vairs nepiedalās Māris Rupeiks un brāļi Daideri, starptautiskās sacensībās pilnas Latvijas ekipāžas vairs nestartē.

Eiropas čempionāta posmam kvadraciklu klasē dalību apstiprinājuši 25 sportisti, starp kuriem ir astoņi Latvijas braucēji. Pārējās blakusvāģu klasēs pie starta stāsies 49 ekipāžas.

E. Mucenieka un beļģa Jana Hendriksa ekipāža Latvijā cīnīsies par labākām vietām pasaules čempionāta kopvērtējumā. 24. maijā Oldebrokā pasaules čempionāta 6. posmā blakusvāģiem E. Mucenieks un J. Hendrikss abos braucienos finišēja trešajā vietā, bet kopvērtējumā bija otrie, kas ekipāžai ļāva nostiprināties trešajā vietā kopvērtējumā.

«Izredzes ir grūti raksturot. Šis ir tehniskais sports, un paredzēt neko nevar. Vai mājas sienas šoreiz palīdzēs, to drīz redzēsim. Pagājušajā gadā Ķegumā palīdzēja. Mērķis ir Stelpē iekļūt starp trim labākajiem braucējiem, arī sezonas kopvērtējumā,» saka E. Mucenieks. Viņš teic – cilvēki aicināti atbalstīt savējos blakusvāģu augstākās klases sacīkstēs.

Stelpē neredzēsim Bena Adriansena ekipāžu – sportists ir guvis traumu, un, iespējams, sezona pagājušā gada čempionam ir beigusies. Favorīte ir nīderlandieša Etjēna Baksa un K. Stupeļa ekipāža. Francijas braucējs Valentīns Žiro vēl aizvien ir līderu skaitā, bet pēdējā posmā piekāpās konkurentiem, un Stelpē francūzim nāksies pierādīt, ka viņš ir spējīgs cīnīties par čempiona titulu. Trasē varēs redzēt daudzkārtējo pasaules čempionu Danielu Vilemsenu no Nīderlandes.

Pēc spraigas kvalifikācijas sacensību dienas 6. jūnija vakarā Stelpē norisināsies «Pīlādžu mototrases» nakts balle, kurā sola uguņošanu.

UZZIŅAI

Vasaras sacensības «Pīlādžu mototrasē»

6. un 7. jūnijs – Pasaules čempionāts blakusvāģiem, Eiropas čempionāts kvadracikliem, BMA Austrumeiropas čempionāts blakusvāģiem veterāniem, senioriem un blakusvāģiem ar gaisa dzesēšanu.

27. un 28. jūnijs – Eiropas čempionāts EMX 65 un EMX 85, BMA Austrumeiropas čempionāts MX dāmām, MX50 un MX2 junioriem, MX veterāniem un senioriem, Vecumnieku novada kausa izcīņa MX amatieriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

trakais

Tā jau viss forši, tik tas trases īpašnieks tāds... nu... taads..

pirms 5 gadiem, 2015.05.31 12:10

opa

forš pasākums.Jābrauc atbalstīt savējais..

pirms 5 gadiem, 2015.05.31 20:27

Vietējās ziņas