Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasaules koru olimpiādi šovakar atklāj ar koncertu

Rīgā šodien, 9. jūlijā, sākas Pasaules koru olimpiāde. Atklāšanas ceremonijā arēnā «Rīga» piedalīsies Bauskas novada jauktais koris «Mežotne» diriģentes Mārītes Jonkus vadībā.

Dziedātāji otrdienas, 8. jūlija, vakaru pavadīja mēģinājumā un mājās atgriezās īsi pirms pusnakts. Šodien ģenerālmēģinājums un vakarā koncerts, stāsta kora «Mežotne» prezidente Inga Briede.

«Dziedāt kopā ar simfonisko orķestri vienmēr ir pacilājoši. Atraktīva ir solistu Intara Busuļa, Renāra Kaupera, Kristīnes Zadovskas, Krišjāņa Norveļa sadarbība ar kori. Koncertā piedalās arī folkloras grupas, tautas deju kolektīvi, bet mēģinājumā šķita, ka to uzstāšanās organiski neiekļaujas programmā, izskatījās mazliet samocīti,» atzīst Inga Briede.

Kora «Mežotne» dziedātājs Raitis Ignatjevs stāsta, ka atklāšanas ceremonijas mēģinājums ritējis straujā tempā. Tas bija iespējams, jo dalībnieki ir labi sagatavojušies. «Mēģinājumā diriģents vaicāja, cik koristu iepriekš ir dziedājuši Imanta Kalniņa oratorijas «Rīta cēliens» daļu «Vārti veras», un rokas pacēla visi. Koncertā piedalās Latvijas koru izlase, no amatierkolektīviem uzaicināti tie, kuri pērngad dziedāja Vispārējo dziesmu un deju svētku vokāli simfoniskās mūzikas koncertā. Manuprāt, atklāšanas ceremonija būs ne tikai skaists baudījums klausītājiem, kuru vidū būs koristi no daudzām pasaules valstīm. Šāda līmeņa muzicēšana sagādā pacilātību, prieku dziedātājiem,» saka Raitis Ignatjevs.

Svētdien, 13. jūlijā, Bauskas novada un Iecavas kori piedalīsies Pasaules koru olimpiādes lielkoncertā Mežaparkā. Diena būs ļoti gara, jo uz mēģinājumu dziedātāji izbrauks sešos no rīta, bet uzstāšanās paredzēta pašā vakarā. Dziedājumam koncerta pirmajā daļā jāsaliedē liela daļa Pasaules kora olimpiādes ārzemju dalībnieku no pieciem kontinentiem. Ārzemju kolektīviem, kuri apguvuši lielkoncerta repertuāru, kopdziedāšanas pieredzes nav, tāpēc mēģinājumā gaidāms nopietns darbs, lai skanējums būtu nevainojams.

Ar lielkoncertu Pasaules kora olimpiāde nebeidzas. Turpināsies koru konkursi un meistarklases, kas sākas šonedēļ. Piektdien, 11. jūlijā, plkst. 14 Rīgas Sv. Pētera baznīcā čempionu kategorijā sakrālās mūzikas konkursā gaidāma Vecumnieku jauniešu kora «Via Stella» uzstāšanās, stāsta diriģente Liena Batņa. Šajā konkursa sadaļā no Latvijas piedalās Rīgas Mateja draudzes kamerkoris. Pārējie dalībnieki ir no ASV, Itālijas, Ekvadoras, Horvātijas, Taivānas, Singapūras, Dienvidāfrikas.

Jauktais koris «Mežotne» žūrijas priekšā stāsies atklātajā konkursā tautas mūzikas sadaļā 16. jūlija vakarā Stradiņa universitātes aulā plkst. 19. Šajā vakarā vienā grupā ar kori «Mežotne» konkursā piedalīsies jauktais koris «Mozaīka» no Ķekavas, vīru koris «Imanta» no Valmieras, kori no Ukrainas, Ķīnas, Singapūras, Rumānijas, Somijas, Anglijas. Koru konkursi vienlaikus notiek vairākās vietās – bez jau minētajām arī Latvijas Universitātes aulā, Kongresu namā, Sv. Jāņa baznīcā, Lielajā ģildē, kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Konkursus, kā arī draudzības koncertus Esplanādē, Vērmanes dārzā var klausīties bez maksas. Vairāk informācijas Pasaules koru olimpiādes mājaslapā singriga.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas