Pasaules publiskās adīšanas dienā aicina pulcēties Bauskā 4

Sestdien, 8. jūnijā, no plkst. 10.30 līdz 13 Bauskas muzeja pagalmā (lietus gadījumā – telpās) tiek aicināti visi adīšanas un tamborēšanas entuziasti un arī tie, kas vēl tikai interesējas par šo prasmju apgūšanu un rokdarbiem, atzīmēt Vispasaules adīšanas dienu.

Organizatore baušķeniece Dace Šulce stāsta, ka šāds pasākums Bauskā notikšot pirmo reizi, uz to iets trīs gadu garumā. Latvijā pašlaik ir plaša rokdarbnieču kustība, entuziastes rīko pasākumus savās pilsētās. Adīšana un tamborēšana ir patīkams brīvā laika pavadīšanas veids, kā arī pašapliecināšanās. Tā esot arī stresa noņemšana. Pie šiem rokdarbiem gan esot vajadzīga pacietība.

Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, kad Dace pati sākusi nodarboties ar rokdarbiem, viņa atbild: «Mani spieda iet mūzikas skolā, bet es to ļoti negribēju, tomēr līdz 7. klasei tur nomācījos, tad gan pateicu, ka viss. Arī dodoties uz mūzikas skolu, iesākts tamborējums bieži vien man bija līdzi somā – ja nu skolotāja aizkavējas! Kad atmetu mūzikai ar roku, man palika daudz brīva laika. Vecmāmiņai bija slimas kājas, un viņa lielākoties dzīvoja mājās, sēdēja pie virtuves loga, kur bija gaišs, un tamborēja un adīja, arī «enzaces» jeb spilvendrānu mežģīnes viņai bija pa spēkam. Vecmamma vairāk noņēmās ar «sīkajiem darbiņiem», savukārt mamma, kas arī bija rokdarbniece, labprātāk pievērsās «lielajiem» rokdarbiem. Tādā vidē augot, es savu pirmo pašadīto džemperi uzvilku 9. klases pasākumā.»

Sestdienas saietā tikšot meklēti arī domubiedri, ar kuriem savstarpēji bagātināties, pārmantot pieredzi, dalīties padomos, piemēram, kas kur pērkams. Interesentiem līdzi jāņem adatas, diegi, dzija, pabeigti un nepabeigti rokdarbi, kā arī vajadzīgs labs garastāvoklis.
Baušķeniece Ilze Januška plānojot doties uz šo sanākšanu Bauskā. Ar rokdarbiem viņa aizraujoties jau ilgus gadus. Sestdien cerot satikt līdzīgi domājošos un jautri pavadīt dienu. Arī Īslīces pagasta iedzīvotāja Dace Bužeriņa iecerējusi apmeklēt šo pasākumu. «Tamborēt un adīt iemācījos agrāk nekā lasīt, sestdien iešu sevi parādīt un citus apskatīties,» sola Dace Bužeriņa. Nesīšot arī savus rokdarbus atrādīt.

Kopš 2005. gada Vispasaules publiskās adīšanas diena («World Wide Knit in Public Day») tiek atzīmēta jūnija otrās nedēļas nogalē. To plašai publikai pieejamās vietās – uz ielas soliņiem, parkos, āra kafejnīcās un līdzīgās vietās – organizē dažādi rokdarbnieču klubi, dziju veikali un adīšanas entuziasti. Pasākuma mērķis ir popularizēt šo radošo vaļasprieku un satikt domubiedrus. Ir jauki apzināties, ka reizē ar mums adatas zibina un jautri čalo adītāju grupiņas daudzviet pasaulē.

Atgādināsim, ka 2010. gadā Bauska pievienojās akcijai «Dzijām savienotas pilsētas». Toreiz dažu stundu laikā Mēmeles tilts Bauskā kļuva krāsains. Vietējo adītāju rokām darinātas slejas pārklāja tilta margas un laternu stabus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Voldis

Tā arī nesapratu-tagad stabus Bauskā apadīs?

pirms gada, 2019.06.05 09:49

Gunča

1) Emocionāli aktivizē pacientus;
2) Aktivizē starppersonu kontaktus;
3) Paaugstina pacientu vajadzību pēc estētiskām vērtībām;
4) Veicina psihoveģetatīvos procesus;

pirms gada, 2019.06.05 10:02

Vietējās ziņas