Pasažieru pārvadājumos ievieš piesardzības pasākumus

Nedaudz negaidītas izmaiņas skārušas pasažieru pārvadājumu jomu – no pirmdienas, 30. marta, atjaunots autobusu reiss no Bauskas uz Bārbeli, kuru 25. martā slēdza. Tiesa, visu autobusu pasažieriem jārēķinās ar piesardzības pasākumiem.

Bauskas autoostas vadītājs Jānis Kļaviņš informēja, ka pirmdien atsākta autobusu satiksme maršrutā uz Vecumnieku novada Bārbeli, kas Bauskas autoostu atstāja pulksten 5.50 no rīta un no Bārbeles atpakaļ brauca pulksten 6.35. «Mēs esam informēti par Satiksmes ministrijas rīkojumu, kas nosaka piesardzības pasākumus autobusos, un sākam to īstenot praksē,» norādīja J. Kļaviņš. Pēc noteikumiem autoostā un autobusos ir jāinformē pasažieri par piesardzības pasākumiem audiālā vai vizuālā formātā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 27. martā izdeva rīkojumu pasažieru pārvadātājiem, pārvadājumu organizētājiem un pasažieriem. Rīkojums noteica piesardzības pasākumus ar mērķi samazināt pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā, ierobežojot fiziska kontakta iespējas, vienlaikus nodrošinot iespēju iedzīvotājiem nokļūt darbā. Ministra rīkojums stājās spēkā ar piektdienu, 27. martu. Tā informē Baiba Ābelniece, satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos.

Nosacījumi paredz pārdot ne vairāk kā 50 procentus biļešu no autobusa sēdvietu skaita, kā arī jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic pastiprināta transportlīdzekļu salonu dezinficēšana. Mikroautobusos nav atļauts izmantot stāvvietas. Autobusa vadītājam ir tiesības atteikt iekāpšanu, ja pasažieru skaits autobusā var pārsniegt 50 procentus no autobusa sēdvietu skaita. Pasažieri ir jāizsēdina pamīšus – vienīgais izņēmums ir vienas ģimenes pārstāvji.

Pasažieriem iesaka izmantot sabiedrisko transportu tikai svarīgos gadījumos, kad alternatīvu nav. «Ja sabiedrisko transportu izmanto, pasažieriem jāievēro divu metru distance – gan gaidot stāvvietā, gan iekāpjot un izvēloties sēdvietu, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem,» skaidro T. Linkaits. Pasažierus aicina izmantot attālinātās biļešu iegādes iespējas, kā arī neveikt īsas distances braucienus, tā vietā izvēloties citus pārvietošanās veidus – pastaigu, braucienu ar velosipēdu un tamlīdzīgi.

Rīkojuma izpildi pārvadājumos pilsētu maršrutos kontrolē attiecīgo pilsētu pašvaldības, reģionālās nozīmes maršrutos VSIA «Autotransporta direkcija». Maršrutu reisu plānotājiem jānodrošina iespēja rīkot papildu reisus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas