Pašizolācijā trenēties turpina basketbolists iecavnieks Linards Jaunzems 1

Pēc basketbola sezonas pārtraukuma pašlaik pašizolācijā trenēties turpina profesionālais basketbolists no Iecavas novada Linards Jaunzems. Viņš sezonu pabeidza Pafbet Igaunijas – Latvijas basketbola līgas Igaunijas pilsētas Pērnavas komandā «Pärnu Sadam».

Atšķirībā no Latvijas, kur jau nosaukti Latvijas virslīgas šī gada čempioni, Igaunijā vēl lēmums nav pieņemts. Ja vērtē pēc tā, kā pieņēma lēmumu Latvijā, tad L. Jaunzems šogad varētu saņemt Igaunijas čempionāta bronzas medaļu, bet pats sportists atzīst, ka komanda cerēja uz sudrabu.

Sezonu L. Jaunzems iesāka basketbola klubā «Ventspils». «Pāreju tiešām negribēju – man Ventspilī patika, bet apstākļi piespieda to darīt. Jāsaka, ka pāreja iznāca par labu. Ātri adoptējos – iepatikās pilsēta, vide un komanda. Bija citādāks treniņu process, spēles domāšana. Treneris man uzticējās, laida daudz spēlēt,» stāsta iecavnieks. Viņš gan atzīst, ka pērnaviešiem bija arī savi mīnusi – pietrūka sportistiem nepieciešamais fizioterapeits un masāžas. Tajā ziņā no lielajiem klubiem atpaliek.

 L. Jaunzemam ierodoties Pērnavā, komandas rezultāti būtiski uzlabojās. «Igaunijas čempionāta izslēgšanas spēlēs mērķis bija tikt finālā, un visdrīzāk mēs to arī izdarītu. Tuvākie konkurenti bija «AVIS UTILITAS Rapla», un pēdējā spēle parādīja, ka mēs viņus varam uzvarēt. Komandas biedriem  bija pārliecība par savu darbu. Bijām uz viļņa – žēl, ka sezona tā beidzās. Plānā noteikti bija sudraba medaļa,» stāsta basketbolists.

Pats atzīst, ka atpūsties paspējis nedēļas laikā, un tagad pats vēlas trenēties – prasās fiziskā slodze. Pašlaik mitinās Siguldā. «Sporta zāles nav pieejamas, viss ir slēgts. Pats darbojos ārā, eju arī uz basketbola laukumu. It kā nav pietiekami silts, bet ļoti gribas bumbu pamētāt,» stāsta L. Jaunzems.

Par nākamās sezonas plāniem neko nevarot zināt. Vienīgi ir skaidrs, ka Pērnavas vienība noteikti viņu atkal gribētu redzēs komandas sastāvā, bet par to vēl būs jārunā. Pašlaik viss sporta process ir kā uz pauzes, un visgrūtāk klājas tieši profesionālajiem klubiem, kam tagad jāmēģina tikt galā ar algām un finansējumu. «Labi, ja vasaras vidū sāksies interese par spēlētājiem. Gribētos turpat palikt. Visi tur jutāmies kā kopīga komanda,» saka L. Jaunzems.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ūldiii

Tā,kā trenējas Jaunzems tā šobrīd trenējas lielākā daļa pasaules! Vai tiešam mums bija vērtīgi uzzināt,ka Linards iziet ārā bumbu pamētāt??

pirms gada, 2020.04.01 14:38

Vietējās ziņas