Pasniedz apbalvojumus mūsu ugunsdzēsējiem

Trešdien, 13. novembrī, Jelgavā norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes svinīgais pasākums, kas veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Pasākuma laikā VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš un Zemgales reģiona brigādes komandieris pulkvedis Dainis Bērziņš VUGD amatpersonām un sadarbības partneriem pasniedza VUGD godarakstus, VUGD pateicības un Zemgales reģiona brigādes pateicības. Svinīgos apstākļos zvērestu nodeva amatpersonas, kas šogad sākušas dienestu.

Šodien, 13. novembrī, svinīgajā pasākumā VUGD Jelgavas daļā par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi un sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu VUGD pateicība izteikta Bauskas daļas vada komandierim virsleitnantam Edgaram Šermukam; Vecumnieku posteņa ugunsdzēsējam-glābējam (autovadītājam) virsseržantam Viktoram Drozdovam; Vecumnieku posteņa vada komandiera vietniekam seržantam Gintam Kalniņam; Bauskas daļas ugunsdzēsējam-glābējam kaprālim Ingaram Ķiselim. Savukārt VUGD Zemgales reģiona brigādes pateicība izteikta Bauskas daļas Vecumnieku posteņa ugunsdzēsējam-glābējam kaprālim Kristapam Lisovskim; Bauskas daļas Vecumnieku posteņa ugunsdzēsējam-glābējam (autovadītājam) kaprālim Guntim Grantiņam; Bauskas daļas Vecumnieku posteņa ugunsdzēsējam-glābējam (autovadītājam) kaprālim Timuram Dukātam.

Savukārt svinīgajā pasākumā 15. novembrī Rīgā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, Zemgales reģiona brigādes amatpersonām tiks pasniegti Iekšlietu ministrijas apbalvojumi, kā arī VUDG apbalvojumi «Par drosmi» un «Par priekšzīmīgu dienestu».

Par drosmīgu, varonīgu un augsti profesionālu rīcību, glābjot cilvēku šī gada 21. februārī Iecavā, ar VUGD medaļu «Par drosmi» tiks apbalvots Iecavas posteņa vada komandiera vietnieks virsniekvietnieks Arnolds Usāns. Kā precizē V. Gribuste, 21. februārī plkst. 4.11 VUGD saņēma informāciju, ka Iecavas novadā dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Viens no pirmajiem notikuma vietā ieradās Iecavas posteņa vada komandiera vietnieks Arnolds Usāns, kurš dzīvo netālu un kuram tajā naktī bija brīvdiena. Pamanot ugunsgrēka izcelšanos, viņš steidzās uz degošo māju, jo zināja, ka tā ir apdzīvota. Neskatoties uz lielo karstumu un sadūmojumu, kā arī riskējot ar savu veselību, viņš atrada cietušo un pārvietoja ārpus bīstamās zonas un liesmām. Kad ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, viņš cietušo nodeva  mediķiem. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji- glābēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā platībā. Spēcīgā vēja ietekmē pastāvēja liesmu izplatīšanās draudi arī uz netālu esošo ēku. Kopējā degšanas platība bija 100 m2. Plkst. 5.46 ugunsdzēsējiem-glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet dzēšanas darbi vēl turpinājās. Notikuma vietā strādāja Iecavas, Bauskas, Vecumnieku un Baldones ugunsdzēsēji-glābēji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas