Pasniedz prēmijas Latvijas Nacionālā teātra aktieriem 20

Suminājumi, jasmīnu stādīšana, mielasts atjaunotajā «Zvanītāju Buku» klētiņā. Tā savu pirmo darbdienu Vallē jaunajā, 97. sezonā aizvadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieri.

Ikgadējais teātra meistara Alfreda Amtmaņa-Briedīša jubilejas pasākums «Zvanītāju Bukās» šogad bija īpašs. Vairāki simti sanākušo svinēja A. Amtmaņa-Briedīša 130 gadu jubileju, kā arī muzeja 30. dzimšanas dienu.

Sanākušie uzsvēra, ka šis muzejs nepieciešams kā glīti sakopta, pozitīvām enerģijām pildīta kultūras saliņa. 5. augusta pasākums ir reize, kad lauku ļaudis vaigā skata Rīgas aktierus – tādus vienkāršus, cilvēcīgus, bez grima un bez lomās iestudētām kustībām. Šogad «Zvanītāju Bukās» bija sabraucis īpaši liels aktieru pulks.

Savu teātra mīlestību Vecumnieku novada ļaudis apliecina, ik pēc diviem gadiem pasniedzot aktierim pašvaldības sarūpētu prēmiju. Šogad šo Alfreda Amtmaņa-Briedīša vārdā nosaukto naudas balvu – 250 eiro – saņēma Nacionālā teātra aktieris Uldis Anže un režisore Indra Roga.

Vairāk lasiet piektdienas, 7. augusta, laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Anna

Pasākums bija ļoti gaidīts un galvenokārt,lai tiktos ar Nacionālā teātra aktieriem.Tas diemžēl izpalika.Pasākums,salīdzinot ar citiem gadiem , bija haotisks,nepārdomāts.Varbūt vietējie saprata muzeja vadītājas teikto savādāk,bet radās iespaids,ka jubileja nav vis Briedītim un muzejam,bet gan viņai pašai.Uz sveikšanu tika aicinātas "manas draudzenes"un pārmetumi tiem,kuri nav apsveikuši.Īpaši lielais aktieru pulciņš,kurus gribējās redzēt un tiem pasniegt ziedus,bija kur nu kurais, neredzami,neatrodami pūlī.Izpalika teātra himnas dziedājums.Ar to pasākumu vajadzētu sākt.Prieku sagādāja apvienoto deju kolektīvu sveiciens.Sieviešu ansambļi savukārt "vilka"pasākumu garumā,liekas gribēja nodziedāt visas dziesmas ko prot.Izrādās ka pasākuma beigu daļā,par ko nebija nekādas informācijas,ir stādīti kociņi,notikusi klēts atklāšana.Šie 5.augusta pasākumi Vallē vienmēr bijuši ļoti skaisti tikai daudzu gadu garumā trūkst solu,veciem cilvēkiem jāstāv kājās.

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 13:56

Aija Zaļaiskalne

Pilnībā pievienojos. Cerams, ka muzeja vadītāja to ņems vērā un turpmākie svētki tiks organizēti ar lielāku cieņu pret aktieriem un atbildību pret skatītājiem.

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 21:55

līdzīgindomājošā

Pilnīgi piekrītu Annas komentāram. Muzeja vadītājas seklie, tikai viņai vien saprotamie jociņi, savas personas izcelšana, haotisms utt.nerada vēlēšanos muzeju apmeklēt. Kā var pārmest neatnākušajiem, ja nekas nav darīts, lai cilvēki gribētu nākt. Tiešām izskatījās pēc privātās ballītes, liekot neveikli justies par ielaušanos tajā.

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 14:50

pasākuma ammeklētājs

pilnībā piekrītu slavināt sevi māk

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 15:01

Pozitīvā

Galīgi nepiekrītu šiem seklajiem un negatīvajiem cilvēkiem. Nebija spiests pasākumu apmeklēt, ja tik ļoti nepatika. Es domāju ka tas bija izdevies -super un liela daļa domā tāpat kā es. Paldies:)

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 16:55

Negatīvā

Nē, liela daļa nedomā viss kā Jūs! Tas iespējams patika tikai pašai "jubilārei", viņas draudzenēm ar kliņģeriem un tiem, kas uzstājās.. aktieri tusējās labāk pa putekļaino ceļu, nekā stundām skatījās mūsu pašdarbniekus.. tas viss bija stipri nožēlojami.. un ja Jums pozitīvā tā nešķiet, tad acīm redzot Jūs piederat pie kādas no iepriekš minētajām grupām..

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 18:20

Austras koks

Atdodiet mums atpakaļ Austriņu! Ikdienā kā nu bija Austras laikā, tā bija, bet 5.augustu viņa prata noorganizēt un novadīt interesenti un ar cieņu gan pret viesiem, gan māksliniekiem. Jautājums- kas šajos svētkos ir galvenais? Noskatoties pasākumu nebija nekādu šaubu- galvenā ir muzeja vadītāja, nevis aktieri, viesi utt. Un pasākums 5.augustā ir tikai viņai par godu un tikai viņas dēļ.

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 20:53

skatītāja

diemžēl vīlos šajā pasākumā. Piekrītu Annas komentāram.
+++ Izrādās ka pasākuma beigu daļā,par ko nebija nekādas informācijas,ir stādīti kociņi,notikusi klēts atklāšana.
vadītājai inteliģences trūkst tik ļoti, ka viņu klausoties man bija neērti un kauns....

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 21:29

Panna

Diemžēl tikai fotogrāfijās viss izskatās labi. Dzīvē bija savādāk. Žēl, ka aktieri palika praktiski nepamanīti, jo nācām taču viņu dēļ. Sēdēja viņi karstajā saulē kur nu kurais, staigāja pa teritoriju un nevienam par viņiem nebija daļas. Kā var tā likt ciemiņiem tā justies, it kā viņi te nebūtu nekas? Toties pirmā lieluma Zvaigzne mēģināja spīdēt kā nu prot. Un neprot!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 08:13

skatītājs

Pasākums tiešām bija haotisks un nepārdomāts, man arī pietrūka ikgadējās Nacionālā teātra himnas....

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 08:14

Inese

Ja esi godīgs komentētājs, paraksties ar īsto vārdu .Vienmēr būs skatītāji kuriem patiks ,būs arī kam pasākums nepatiks.

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 10:10

Inese 2

Ja esi godīga, paraksties ar uzvārdu. Zini cik Inešu ir Latvijā?

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 11:51

Inese Zalaka

lūk, mans uzvārds!

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 12:13

Egils

Jauks sarīkojums bija. Izbaudījām no sākuma līdz beigām, visa ģimene. Arī bērnam patika. Pēc tam vēl ilgi pārrunājām. Tikai žēl tos raudātājus. Laikam ir briesmīgi dzīvot, ja "jācepās" par to, kā nebija, palaižot garām to, kas bija!

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 10:41

Gina Viegliņa- Valliete

Pasākumā biju, visu redzēju un dzirdēju. Man patika. Muzeja vadītāja darīja visu, ko varēja- gan aicināja apsveikt apbalvotos, gan izmantoja savu šarmu. Haosu neredzēju, taču dzirdēju lieliskās dziedātājas ( ansambli). Katrs sēdēja, kur gribēja. Man patika sēdēt uz celma koka paēnā, jo esmu "labākajos gados).
Izskatās, ka nezināmā Anna meklē kašķi. Par nākšanu uz muzeju- mīļie, tas jau no jums atkarīgs, kur jūs ejiet vai skrieniet. Paldies muzeja vadītājai, pašmāju aktieriem, NT aktieriem, dziedātājiem un citiem muzeja atbalstītājiem!

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 13:36

Inese 2

Bet protams, Inese Zalaka ir to personu grupā, kas palīdzēja šo pasākumu padarīt "neaizmirstamu" caur teātra pulciņa uzstāšanos

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 14:43

tā, kurai patika

Protams, ka internetā visi ir lieli un vareni.
Diez, dzīvē kāds varētu to visu muzeja vadītājai pateikt acīs? Neizskatās - internetā anonīmi visu rakstīt - to sauc par gļēvumu. ;))

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 17:54

pasākuma apmeklētāja

Kā nevienu gadu galīgi nebaudāms pasākums!Žēl aktieru,sava laika,žēl gan.Manā skatījumā Austras kundzes laikā viss bija savādāk,jo viņa savu laiku,sirdi atdeva muzejam,Garām skrienot,nesanāks.

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 21:38

es arī tur biju

Anna un citas ,,annas,,, cik žēl, ka jūs redziet tikai to ko gribiet redzēt. Man tīri cilvēcīgi ir jūsu žēl, cik daudz no dzīves jūs zaudējiet

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 22:14

Vietējās ziņas