Pastiprinātas drošības apstākļos klātienē atsākuši darboties mazie veikali Bauskā 2

Līdz ar ārkārtējās situācijas beigšanos ielās un veikalos atgriežas dzīvība, jo valdība lēmusi, ka drīkst atvērt visus veikalus, kas neatrodas lielajos tirdzniecības centros.

Bauskas veikala «Pastaiga» vadītāja Marika Tovkina priecājas par iespēju atkal uzņemt klientus tirgotavas telpās, taču pašreizējo situāciju viņa vairāk raksturo kā nervus kutinošu. «Pārdevējas ir satrauktas, jo nezina, cik ilgi pastāvēs iespēja strādāt klātienē.»

Marika atzīst, ka domas visu laiku ir ap to, lai klienti ievērotu epidemioloģiskās drošības pasākumus: «Visu laiku ir jāvēro, lai klientam būtu uzvilkta sejas maska un paņemts groziņš.» Atļautais apmeklētāju skaits tirdzniecības vietā Kareivju ielā ir divi cilvēki, bet Rīgas ielas veikala telpās vienlaikus atļauts ienākt pieciem. Tas, kas sarūgtina veikala vadītāju, ir lielais informācijas daudzums, kam ir jābūt pieejamam veikala telpās, kā arī tas, ka klientam, ienākot veikalā, atvēlētais laiks nav visai liels. «Mūsu veikalos nav tas pats, kas piecu minūšu laikā ieiet pārtikas veikalā un nopirkt pienu vai maizi, jo klientam pirms apģērba iegādes tas vienmēr ir jāpielaiko,» stāsta M. Tovkina.

Pie SIA «R.D.A» veikala veidojas garas iedzīvotāju rindas. Veikala vadītāja Iveta Eikena situāciju skaidro kā jauku un patīkamu. «Pirmajās dienās cilvēku pieplūdums tirdzniecības vietās gan Kalna, gan Dārza ielā ir ļoti labs. Ir acīmredzams, ka cilvēki pēc iepirkšanās šeit bija ļoti sailgojušies.»

Epidemioloģiskie noteikumi, kas attiecas uz masku nēsāšanu, groziņu piešķiršanu, dokumentētu iekšējās kontroles sistēmu un citām prasībām, neizpaliek arī šajā veikalā. Tās ievēro, un atļautais apmeklētāju skaits veikalā ir 13 cilvēku. «Pircēji un darbinieki ir ļoti priecīgi, ka atkal var iepirkties,» teic I. Eikena.

Sociāli atbildīgi

SIA «Kvēle» īpašnieks Ģirts Karpovičs kopā ar savu komandu ir pozitīvi noskaņoti par iespēju atkal strādāt. Pēc preču iegādes virtuālajā vidē cilvēki var atkal nākt un iepirkties veikala telpās, tādējādi īpašnieks cer, ka darba process klātienē vairs netiks pārtraukts.

Uzņēmums turpina izturēties sociāli atbildīgi pret saviem klientiem, ievērojot noteiktās prasības drošam iepirkšanās procesam. «Veikalā Plūdoņa ielā Bauskā atļauts ienākt divpadsmit cilvēkiem. Pie durvīm ir divpadsmit groziņi, ar kuriem mēs regulējam plūsmu. Paralēli ir nozīmēts personāls, kas uzrauga situāciju, lai nebūtu drūzmēšanās. Ja cilvēks ienāk un nav groziņa, tad palūdzam uzgaidīt ārā,» skaidro  Ģ. Karpovičs.

Garas rindas, bet disciplinēti

Tirdzniecības centrā «Rimi Bauska» darbu atsācis zemo cenu apģērbu un mājsaimniecības preču zīmola veikals «Pepco». Veikala vadītāja Diāna Brazovska kopā ar saviem kolēģiem ir pozitīvi noskaņota un situāciju veikalā raksturo kā mierīgu un nesteidzīgu. Lai arī veikala atvēršana ir sekmējusi garas rindas, klienti ir paklausīgi un pacietīgi gaida savu kārtu.

«Tirgošanās veikalā norit izcili. No klientu puses netiek paustas negatīvas emocijas. Gan apmeklētāji, gan arī mēs paši esam ļoti priecīgi satikt un apkalpot savus sen neredzētos klientus», stāsta D. Brazovska. Kā citos veikalos, tāpat arī šajā veikalā ievēro visus standartus, kas attiecas uz drošu iepirkšanos. «Atļautais apmeklētāju skaits veikalā ir 18 cilvēki. Plūsmu kontrolē arī pie galvenās «Rimi» ieejas un, protams, veikalā nodrošina kārtību ar groziņiem,» pauž vadītāja D. Brazovska.

Baušķeniece Inese uzskata, ka bērnu apģērbs arī būtu pieskaitāms pie pirmās nepieciešamības precēm. «Bērni ātri aug, un «Pepco» cenas ir ļoti pieņemamas, turklāt pašlaik tirgotava piedāvā arī atlaides. Bauskā jau arī lielas izvēles šajā segmentā nemaz nav,» teic Inese, kura arī bija devusies iepirkties jau trešdien.

Skaitu kontrolē ar numuriņiem

Uzņēmuma SIA «Enzik» īpašniece Aiga Kizne kopā ar kolēģēm ir patiesi priecīga sastapt savus klientus. Veikala «Apavu namiņš» telpās nav saskatāms īpaši liels cilvēku pieplūdums, jo veikalu apmeklē tie cilvēki, kuriem patiešām ir vajadzība. Atļautais apmeklētāju skaits uz 250 kvadrātmetriem veikala telpās ir desmit cilvēku.

Īpašniece A. Kizne uzsver, ka gan darbinieki, gan klienti izturas atbildīgi un spēj ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. «Mums ir lielas un plašas telpas, tādējādi mūsu veikalā nav, kur drūzmēties. Groziņu vietā klientiem tiek izsniegti numuriņi, ar kuru palīdzību tiek kontrolēts cilvēku skaits veikalā.» Gan īpašniece, gan arī kolēģes jūtas pacilātas, vajadzīgas un patiesi priecīgas, atgriežoties veikala telpās, taču viņas būtu vēl priecīgākas, ja tas tā noritētu arī turpmāk.

Piesardzīgas prognozes ekonomiskajai situācijai
Bauskā, Kalna un Plūdoņa ielas krustojumā, durvis vēris pavisam jauns veikals, kurš pirms ārkārtējās situācijas paspēja strādāt tikai četras dienas – dzijas un apģērbu veikals «Fiifa».

Ārkārtas stāvokļa laikā dziju centās tirgot internetā, un tas arī izdevās. Citas izvēles jau nebija – dīkstāves pabalstu saņemt nevarēja, jo veikals tikko bija sācis strādāt. Dzijas un apģērbu veikals «Fiifa» ir uzņēmuma SIA «Fifo» struktūrvienība. SIA «Fifo» valdes locekle Rita Pažemecka nodrošina arī grāmatvedības pakalpojumus, tagad kopā ar meitu Elīnu Pažemecku atvērts arī veikals.

Telpas Kalna un Plūdoņa ielas krustojumā esot bijis labākais, ko var atrast, – lai būtu vietas gan veikalam, gan arī grāmatvedības telpas.
«Izjūtas ir divējādas. Tomēr var just, ka vecpilsētas teritorija pamazām atdzīvojas. Sākumā likās, ka te nebūs klientiem, kur apstāties, bet mašīnu var nolikt gan Plūdoņa ielā, gan arī Rātslaukuma stāvlaukumā. Jau ir pastāvīgie pircēji,» tā E. Pažemecka.

Liela pozitīvisma gan pagaidām nav – pamazām mēģina izprast, kādu sortimentu vairāk pieprasa Bauskas iedzīvotāji un uz kādām cenu kategorijām jāorientējas. Tomēr atzīst, ka pavisam zemas cenas nedz apģērbiem, nedz dzijai nebūs, jo lielākā daļa klāsta ir no dabiskajiem, nevis sintētiskajiem materiāliem. Apzināti tirgo vairāk X+ izmēra apģērbus, orientējoties uz pieaugušu sieviešu pieprasījumu.
Kopumā vērtējot ekonomisko situāciju, R. Pažemeckai ir padrūmas prognozes. «Vasarā visiem uzņēmumiem būs jāmaksā darbiniekiem minimālā alga, bet ne visi to spēs. Tas nozīmē, ka virkne uzņēmumu būs jāslēdz. Uzņēmējiem arī tālāk būs ļoti grūti laiki. Pēc idejas jaunajām nodokļu izmaiņām būtu jācīnās pret ēnu ekonomiku, bet ka tik nesanāk otrādi,» atzīst grāmatvede. Tāpēc viņa pašlaik pozitīvismam iemeslu neredz – lai arī plašākam skaitam tirgotāju ir atļauts darboties, nav teikts, ka tas ļaus ekonomikai uzreiz atgūties.

UZZIŅAI
No trešdienas, 7. aprīļa, var darboties visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, savukārt tirdzniecības centros esošajos veikalos, kuri nedrīkstēja strādāt jau iepriekš, no trešdienas nav ļauta arī distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšana. Attālināti iegādāto preču izsniegšana joprojām nav aizliegta internetveikalu preču izsniegšanas punktos, ja tie atrodas ārpus tirdzniecības centriem.
Tāpat klātienē var tikt organizēta ielu tirdzniecība, kā arī var darboties veikali tādos tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir mazāka par
7000 kvadrātmetriem, kā tas ir, piemēram, «Rimi Bauska». Ielu tirdzniecība aizvadītajā nedēļas nogalē tirdziņā pie «Rimi Bauska» jau tika sarīkota.
Vienlaikus tirdzniecības centros ar platību virs
7000 kvadrātmetriem arī turpmāk ļauts strādāt tikai pārtikas, higiēnas, dzīvnieku barības un optikas preču veikaliem, kā arī aptiekām, grāmatnīcām un pakalpojumu sniegšanas vietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no svētbirzs

Год белого, металлического Быка начался довольно сложно и затруднительно. Начало 2021. года является довольно грустным. К сожалению, пандемия коронавируса продолжается. Хотя чрезвычайную ситуацию на территории Латвийской Республики уже отменили, но коронавирус некуда не делся, поэтому будем соблюдать все меры эпидемиологической безопасности. Чрезвычайную ситуацию в Латвии отменили 7. апреля 2021. года (источник информации: mfa.gov.lv/ru/konsulskaya-informaciya/ob-ob-yavlenii-chrezvychajnoj-situatsii-v-latvii). Коронавирус (Covid-19) по-прежнему является серьёзной угрозой нашему обществу. Для того чтобы преодолеть этот кризис, будем вакцинироваться от SARS-CoV-2 вируса. Спасем себя и свою страну! Спасем свою родину - Латвию! Используем этот шанс, который дали нам Латвийские Боги, ради спасения нашего родного государства! На вакцинацию можно записаться на сайте госуслуг manavakcina.lv либо позвонив на безоплатный номер телефона 8989. Да благословят нас Латвийские Боги! Да защитят нас Латвийские Боги от зла!
С уважением, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #vakcinācija #imunitāte #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētbirzs

pirms 24 dienām, 2021.04.16 15:39

Skolnieciņš no svētbirzs

Kovid-19 (covid-19) krīze ir nogurdinājusi ļaužu prātus. Mūsu sabiedrība ir nogurusi no ilgstošās kovid-19 (covid-19) krīzes. Daži no mums ir zaudējuši ticību mūsu valdībai. Daži no mums ir nikni gan uz sevi, gan uz valdību, gan uz apkārtējo sabiedrību. Par spīti iekšējiem pārdzīvojumiem, saglabāsim mieru. Neviens no mums nav ideāls, taču mēs savā ikdienā cenšamies sasniegt savu ideālu. Šad tad gadās pieļaut kļūdas. Mēs visi esam cilvēki, kļūdīties ir cilvēcīgi. Tāpēc savāksim visu savu drosmi dūrē un piedosim mūsu valdībai tās kļūdas, nepilnības un neveiksmes. Piedosim visiem 13. Saeimas deputātiem! Piedosim 13. Saeimas Prezidijam: Inārai Mūrniecei, Marijai Golubevai, Andrejam Klementjevam, Dagmārai Beitnerei-Le Gallai, Inesei Lībiņai-Egnerei! Piedosim Ministru kabinetam: Arturam Krišjāņim Kariņam, Artim Pabrikam, Jānim Bordānam, Edgaram Rinkēvičam, Jānim Vitenbergam, Jānim Reinam, Sandim Ģirģenam, Ilgai Šuplinskai, Naurim Puntulim, Ramonai Petravičai, Tālim Linkaitam, Danielam Pavļutam, Kasparam Gerhardam, Artūram Tomam Plešam! Piedosim Valsts prezidentam Egilam Levitam! Piedosim Valsts prezidenta kancelejas vadībai: Andrim Teikmanim, Irēnai Kucinai un Lailai Jurcēnai! Piedosim Valsts prezidenta padomniekiem: Solveigai Silkalņai, Jānim Plepam, Jānim Kažociņam, Aivai Rozenbergai, Alisei Pīkai, Ievai Ilvesai, Sarmītei Ēlertei, Rolandam Lappuķem, Ievai Siliņai, Jurģim Klotiņam! Piedošana padarīs mūsu dzīvi vieglāku, tā atvērs mūsu sirdis sentēvu Dieviem. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Dzīvosim ar cerību un mīlestību sirdīs. Būsim iecietīgi un saprotoši pret līdzcilvēkiem. Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim tumši zilu svecīti skaistā, māla svečturītī uz galda. Lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu, lai Pērkons pasargā mūsu valsti no naidniekiem! Lūgsim Pērkoņtēvu – mūsu sentēvu Dievu – ar visu savu sirdi un dvēseli! Aizlūgsim Pērkonu par mūsu valdību! Lai Pērkons mūs svētī! Lai godāts, visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!
Ar lepnumu pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
P.S. Drošu un uzticamu informāciju par Kovid-19 (Covid-19) pandēmijas norisi Latvijas Republikā var atrast šeit: covid19.gov.lv. Oficiālu informāciju par Kovid-19 (Covid-19) pandēmijas dēļ valstī noteiktajiem drošības pasākumiem un atsevišķiem ierobežojumiem var atrast šeit: mk.gov.lv/lv/covid-19.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #valdība #MinistruKabinets #13.Saeima #ValstsPrezidents #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētbirzs

pirms 24 dienām, 2021.04.16 15:40

Vietējās ziņas