Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasts aicina saimniekus pieskatīt suņus

Lai varētu operatīvi piegādāt pasta sūtījumus un preses izdevumus, uzņēmuma «Latvijas Pasts» speciālisti aicina iedzīvotājus rūpēties par pastkastītēm un pieskatīt mājdzīvniekus, portālu informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Kā noskaidroja «Bauskas Dzīve», no mūspuses četriem novadiem visgrūtāk pastniekiem klājas Bauskas un Rundāles pusē. Nepieskatīti četrkājainie draugi pastnieku darbu kavē Īslīces, Gailīšu, Vecsaules, Codes un Mežotnes pagasta vairākās vietās. «Latvijas Pasta» darbiniekiem grūti un gandrīz neiespējami ievietot sūtījumu pastkastītē arī vairākās Rundāles novada apdzīvotās vietās.

A. Tērauda stāsta, ka klienti savu suni bieži vien nepamatoti uzskata par draudzīgu. Uz darbinieku aicinājumu piesiet mājas sargu, viņi atbild, ka četrkājainais draugs līdz šim nevienu nav sakodis, tādēļ neesot pamata domāt, ka tas ir agresīvs. Tomēr šāds uzskats var būt maldīgs. Jūlijā četros gadījumos pastniekiem pēc suņu uzbrukuma bija nepieciešama ilgstoša ārstēšanās.

Saskaņā ar Pasta likumu, kas balstīts Pasaules pasta konvencijas nosacījumos, pastnieka pienākums ir nogādāt sūtījumu līdz pastkastītei, bet ierakstītus sūtījumus – saņēmējam tieši rokās. Šī iemesla dēļ pastniekam ir jādodas īpašuma teritorijā, iepriekš novērtējot, vai viņš netiek apdraudēts.

 Ir bijuši gadījumi, kad pastnieks, redzēdams suni pieķēdētu, devies līdz adresātu durvīm, tomēr suns, pamanīdams pastnieku, ticis pāri barjerām un uzbrucis. Nereti suņi izskrien no mājas brīdī, kad saimnieks ver durvis.

«Latvijas Pasts» saimniekus aicina mājdzīvniekus pieskatīt rūpīgāk, jo suņa uzbrukums apdraud pastnieku veselību un dzīvību, kavē korespondences piegādi, saimnieku par to var sodīt. Par uzbrukumiem tiek informēta policija un Pārtikas un veterinārais dienests, kuru darbinieki noformē administratīvo protokolu un piemēro sodu. Dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu gadījumā fiziskai personai draud sods no 5 līdz 250 latiem, juridiskajai – no 10 līdz 5000 latiem.

Pastnieka darbu kavē arī nesakārtota adrešu numerācija. A. Tērauda atklāj, ka tas ir novērojams jaunu ēku vai apvienotu ielu gadījumā, kad tiek piešķirta jauna numerācija un netiek informēts ne «Latvijas Pasts», ne izsūtītāji. Lauku reģionos darbu sarežģī, ja uz pastkastītēm nav norādīts mājas nosaukums.

Tāpat sūtījuma piegādi traucē bojāta, nepareiza izvietojuma vai lieluma pastkastītes. Biežāki bojātu pastkastīšu gadījumi ir pilsētās, kad to īpašnieks nevēlas uzņemties atbildību, uzskatot, ka tas ir namu apsaimniekotāja pienākums. Ja pastkastīte ir bojāta, pasta darbinieks ir tiesīgs sūtījumu nepiegādāt, jo pie tā var piekļūt trešā persona. Tā vietā pastnieks sūtījumus nogādā atpakaļ pasta nodaļā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas