Pašvaldība: Iecavas novadā pašlaik likvidētas rindas uz vietām bērnudārzā 7

Atverot jaunu pirmsskolas izglītības grupu bijušajās Iecavas internātpamatskolas dienesta viesnīcas telpās, Iecavas novadā vieta bērnudārzā pašlaik tiek nodrošināta visiem bērniem, kuriem mācību gada sākumā bija jāsāk mācības, aģentūrai LETA apgalvoja novada pašvaldībā.

Darbu sākusi jauna pirmsskolas izglītības iestādes "Dartija" grupa "Spārītes". Tā iekārtota tagadējās Iecavas pamatskolas bijušā internāta ēkā, blakus grupai "Mārītes", kas ēkā darbojas kopš 2018.gada.

"Dartijas" vadītāja Irīna Freimane skaidroja, ka telpas ir pielāgotas bērnu vajadzībām, ir iegādāts atbilstošs inventārs, iekārtota atsevišķa telpa sporta un mūzikas nodarbībām, ir notikušas divas sapulces ar jauno audzēkņu vecākiem.

"Šīs grupas izveide bija kārtējais izaicinājums, taču tieši izaicinājumi ir tie, kas virza mūs uz priekšu. Prieks, ka ar Iecavas pamatskolu ir izveidojusies laba sadarbība, jo sākums vienmēr ir grūts. It īpaši svešā vietā," atzina Freimane.

Savukārt Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK) pauda gandarījumu, ka var rast šādus pagaidu risinājumus, jo pašlaik statistika rāda, ka novadā bērnu skaits pieaug.

"Ir tikai oktobris, bet pie mums jau ir reģistrēts 81 jaundzimušais. Pagājušajā gadā šāds skaits bija 12 mēnešos," stāstīja Mačeks.

Pašlaik visiem bērniem, kuriem mācību gada sākumā pašvaldība nevarēja nodrošināt vietu kādā no novada pirmsskolas izglītības iestādēm, vieta ir atrasta, apgalvo pašvaldība.

Jau vēstīts, ka bijušajā Iecavas internātpamatskolas dienesta viesnīcā bija paredzēts atvērt vēl vienu bērnudārza grupu. Viena grupa bērniem vecumā no pusotra līdz diviem gadiem minētajā ēkā jau darbojas.

Grupu bija plānots atvērt, lai mazinātu pirmsskolas bērnu rindu un nodrošinātu vietu pirmsskolas izglītības iestādē.

Provizoriskas grupas izveides izmaksas bija aplēstas 16 000 eiro apmērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Apse

Nav vis tik forši, ka divas grupas dzīvo atdalīti no pārējās bērnudārza saimes. Ja nopietni,tad ne bērniem, ne kolēģiem šāda izolēšana kopumā par labu nenāk.

pirms gada, 2019.10.30 00:20

prātnieks

Kādi ziemā siltumu bauda Bahamu salās, pārējie pie radiatoriem, krāsnīm un tie pirmie nekad nesapratīs, ka tie otrie nu nevar tās salas atļauties...
Lauku novadā paveikts labs darbs un bērniem ir iespēja tikt bērnudārzā - tas pat Rīgā daudziem ir tikai balts sapnis...- tie būtu laimīgi kaut atdalīti no citiem - ka tik dārziņā...
Vai to darītu kāds lielnovads, kuram pievienotu Iecavu - šaubos - labāk braukt pētīt apkures problēmas kādas tur Ēģiptēs par to pašu naudiņu...

pirms gada, 2019.10.30 03:43

?

Varbūt vienreiz priecāsimies par to, kas ir?

pirms gada, 2019.10.30 08:53

Apsei

Kādu risinājumu tu piedāvā, izņemot kritiku?

pirms gada, 2019.10.30 08:58

Gudrā pensionāre

Aivars Mačeks ir palicis vēl gudrāks, Viņš progresē.

pirms gada, 2019.10.30 11:53

Koļa

Gudrāks par ko un kādā ziņā?Dzer slepeni?

pirms gada, 2019.10.30 15:58

Vietējās ziņas