Pašvaldība Mežotnē karantīnā esošiem bulgāriem nodrošinājusi higiēnas līdzekļus un internetu 8

Bauskas novada pašvaldība Mežotnes internātskolā karantīnā esošajiem Bulgārijas valstspiederīgajiem nodrošinājusi higiēnas līdzekļus, internetu un citas lietas, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.

Lielu daļu no nepieciešamajiem individuālajiem higiēnas līdzekļiem un sadzīves priekšmetiem, kā arī ēdināšanu pašvaldība nodrošinājusi par sava budžeta līdzekļiem, kurus cer atgūt no valsts. 

"Esam nodrošinājuši arī internetu un iedevuši viņiem mobilo tālruni ar Latvijas pieslēgumu, lai ir saziņas iespējas. Iegādāti arī termometri, lai viņi var mērīt temperatūru," skaidroja Šomina.

Savukārt dezinfekcijas līdzekļus, individuālos aizsardzības līdzekļus - maskas, cimdus, tērpus -, maiņai domātus gultasveļas komplektus un dvieļus pašvaldība saņēma ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta starpniecību no valsts rezervēm.

Pašvaldības pārstāve arī klāstīja, ka iedzīvotāji ir satraukušies un nav apmierināti ar radušos situāciju, savu neapmierinātību, galvenokārt, paužot pagasta pārvaldes vadītājam. Vietvarai nav konkrētas informācijas par Bulgārijas valstspiederīgo uzturēšanās ilgumu Mežotnes pagastā.

Šomina skaidroja, ka situācija ir mierīga, un pārkāpumi teritorijā nav fiksēti. Arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa aģentūrai LETA apliecināja, ka pārkāpumu nav bijis ne no karantīnā esošajiem, ne no vietējiem. Policija pie bijušās skolas turpina nodrošināt sabiedrisko kārtību un apsardzi.

Vienlaikus pašvaldībā informēja, ka Valsts robežsardzes aviācijas pārvalde noslēdza gaisa telpu ap internātskolu. Tas darīts, lai ierobežotu nesankcionētu informācijas ieguvi ar droniem un citiem gaisa kuģiem, nodrošinātu privātpersonu datu aizsardzības prasības personām, kuras atrodas karantīnā, kā arī, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju.  

Kā ziņots, 6.aprīlī Latvijā no Igaunijas iebraukuši 18 Bulgārijas valstspiederīgie, no kuriem vienam konstatēta saslimšana ar Covid-19, kā rezultātā ceļotāji netika ielaisti Lietuvā tranzītā un tagad atrodas Mežotnes internātvidusskolas telpās, kur viņiem ir noteikta karantīna.

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pirmdienas preses konferencē klāstīja, ka pie noteiktiem drošības pasākumiem karantīnā esošo Bulgārijas pilsoņu transportēšana cauri Lietuvai ir pieļaujama.

"Mēs nesaskatām nekādu risku, ja viņiem tiktu atļauts doties tālāk un ja Lietuva nodrošinātu konvoju, kas viņus pavadītu," sacīja Perevoščikovs.

Epidemiologs arī nesaskata vietējo inficēšanās risku attiecībā uz šiem ceļotājiem, jo Latvijā viņi pārvietojušies, izmantojot privātas automašīnas.

Tikmēr pēdējā diennaktī konstatēti 12 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Aizvadītajā diennaktī veikti 1422 testi, kamēr kopš vīrusa parādīšanās kopumā veiktas jau 25 458 analīzes.

Patlaban 38 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 35 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu slimības gaitu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

njā

Biezie tie Mežotnieši,pat savi droni.Kazi vēl kādam šķūnīti tanks rūsē.

pirms gada, 2020.04.09 18:08

apnicis-19

Cik var mulsināt tautu- Bulgāri ir Garozā nevis Mežotnē.

pirms gada, 2020.04.09 18:16

vikpēdija

Garoza ir ciems Bauskas novada Mežotnes pagastā pie Garozes upes, netālu no autoceļa V1037 (Lāči—Garoza—Dāliņi). Ciematā atrodas arī Mežotnes internātvidusskola.

pirms gada, 2020.04.09 18:19

Apriņķa dakteris

Nu ko lai saka sapotējām visus 18 auniņus,bez sāpēm protams,tagad gaidam kad modīsies.Bet jūs nesatraucaties,vienīgais ko viņi var izdarīt,strēlnieka krustojumā tās aitas cirpt pa vienai

pirms gada, 2020.04.10 08:57

Jautājums

Vai tik tie nav tie paši, kuri apbraukāja mūsu pensionāru mājas, šo to paņēma un braukā pa Baltijas valstīm...

pirms gada, 2020.04.10 13:21

Un kas pēc tam ?

Cik ilgi viņi tur tādā kūrorta režīmā dzīvos ? Mums viņi tagad visu mūžu būs jāuztur ? Vai kāds domā kur viņus likt pēc tam ? Ir kaut kas zināms kad un kā viņi varēs nokļūt līdz Bulgārijai ?

pirms gada, 2020.04.10 20:58

Nolaidība

Kā viņi vispār varēja iebraukt Latvijā no Igaunijas ? Itkā krīze, bet uz robežas pilnīgs bardaks. Mācieties no lietuviešiem kā savas robežas jāsargā šādās situācijās.

pirms gada, 2020.04.10 21:02

Vietējās ziņas