Pašvaldībā nav saņemti iebildumi pret šautuves izveidi Vecumnieku novadā 2

Līdz šim pašvaldībā nav saņemti iedzīvotāju iebildumi pret šautuves izveidi Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, aģentūrai LETA pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš (LRA).

Šonedēļ pašvaldībā notikusi publiskās apspriešanas sapulce par ieceri būvēt trešās kategorijas atklāto šautuvi "Mežvilki", taču atsaucība tajā bijusi maza. Arī kopumā iedzīvotāju aktivitāte apspriešanā ir zema.

Kalniņš stāstīja, ka ap vietu mežā, kur plānota šautuve, ir vien pāris māju, taču palielā attālumā. No tuvējiem iedzīvotājiem gan saņemts ierosinājums reglamentēt šautuves darba laiku, piemēram, nosakot aizliegumu to darīt vakaros un brīvdienās.

"Kur tad vēl šaut, ja ne mežā. Kaut kur tik un tā jāšauj," komentēja Kalniņš, kura vadītā dome neplāno aizliegt šautuves darbību.

Jau vēstīts, ka līdz 26.jūnijam Vecumnieku novadā notiek publiskā apspriešana par ieceri būvēt trešās kategorijas atklāto šautuvi "Mežvilki" Kurmenes pagastā.

Objekts iecerēts īpašumā "Mežvilki", kas pieder SIA "Ardareni". Uzņēmums arī ir būvniecības ierosinātājs. Šautuvē paredzēts rīkot treniņšaušanu, medību klubu šaušanas iemaņu uzlabošanas kursus un mācību šaušanu. Šaušana pa kustīgu vai statisku mērķi notiks no 100 metru attāluma.

Būvprojekta izstrādātājs ir SIA "Villatek". Projekts paredz šautuves laukumu ar aizsargvaļņiem, šaušanas nojumi un šaušanas stendu ar kustīgu mērķi. Sānu aizsargvaļņi ieplānoti trīs metrus augsti, bet šautuves galā būs piecus metrus augsts aizsargvalnis, kas kalpos par šāviņa uztvērējvalni.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

RE

Pretenzijas nav tagad, bet ka sāks šaut, tad tikai sāksies ! Cilvēki ir ļoti kūtri, jau ar esošajām šautuvēm ir problēma !

pirms gada, 2019.06.17 09:38

Reforma_ļoti saturīgi...

"Kur tad vēl šaut, ja ne mežā. Kaut kur tik un tā jāšauj," komentēja Kalniņš,

pirms gada, 2019.06.18 20:50

Vietējās ziņas