Pašvaldība neplāno atstādināt no amata Vecumnieku novada bāriņtiesas priekšsēdētāju 8

Pašvaldība neplāno atstādināt no amata Vecumnieku novada bāriņtiesas priekšsēdētāju Initu Sproģi, aģentūrai LETA apstiprināja Vecumnieku novada pašvaldības priekšsēdētājs Rihards Melgailis.Vecumnieku novada bāriņtiesas priekšsēdētājas atstādināšanu no amata janvāra sākumā pieprasīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), atsaucoties uz informāciju par priekšsēdētājas ilgstošu bezdarbību kāda nepilngadīgā lietā, kā dēļ regulāri tikusi apdraudēta gan viņa, gan citu bērnu veselība, drošība un dzīvība. Savukārt pašvaldības deputāti solīja domes sēdē vērtēt Sproģes atbilstību bāriņtiesas priekšsēdētājas amatam tikai pie nosacījuma, ja VBTAI sniegs sīkākus paskaidrojumus, kāpēc viņa būtu jāatlaiž. Kā aģentūrai LETA paskaidroja Melgailis, VBTAI Vecumnieku domē patiešām snieguši atbildes pašvaldībai, bet vienlaicīgi atsaukuši prasību atcelt no amata bāriņtiesas priekšsēdētāju, jo minētā bērna lieta vairs nav Vecumnieku novada kompetencē. Jau ziņots, ka zēna ģimene jau ilgāku laiku atpakaļ mainījusi dzīvesvietu uz Bausku, bet tagad arī deklarējušies citā novadā. Pēc Melgaiļa stāstītā, VBTAI ierosinājuši pēc pašvaldības vērtējuma, iespējams ierosināt Sproģei disciplinārlietu par pieļautajām kļūdām, veicot amata pienākumus. "Domes sēdē 26.janvārī darba kārtībā iekļauts punkts, ka deputāti tiks iepazīstināti ar novada bāriņtiesas darbu pagājušajā gadā, tomēr vismaz pašlaik nesaskatu pārkāpumus, par kuriem bāriņtiesas priekšsēdētājai būtu jāierosina disciplinārlieta," atzīst Melgailis. Jau ziņots, ka pati bāriņtiesas priekšsēdētāja aicinājumu viņu atbrīvot no Vecumnieku novada Bāriņtiesas priekšsēdētājas amata uzskata par personīgu un netaisnu apvainojumu. Viņa sašutusi skaidro, ka novada bāriņtiesā ļoti daudz strādāts un darīts šī gadījuma risināšanā, par kuru tagad izskanējis aicinājums viņu atbrīvot no amata. Kā skaidro Sproģe, runa ir par kādu desmitgadīgu zēnu un šis jautājums tiek risināts jau vairākus gadus. Māte vairākkārt vērsusies pie mediju pārstāvjiem, sūdzoties, ka viņas dēlam tiek darīts pāri, tāpat ar iesniegumiem un sūdzībām dažādās iestādēs. Bauskas iedzīvotāju viedokļi portālu komentāros vēsta, ka no zēna uzvedības lēkmēm cietuši gan viņa vienaudži, gan pedagogi - no psiholoģiskas terorizēšanas līdz uzbrukumam ar šķērēm. Pēc bāriņtiesas priekšsēdētājas stāstītā, visvieglāk šajā jautājumā ir uzrakstīt sūdzību par kādu amatpersonu, šajā gadījumā - viņu, bet tas nekādi nepalīdzēšot atrisināt jautājumu, jo zēns galu galā turpinās dzīvot mūsu valstī un situācija jāatšķetina labvēlīgi gan sabiedrībai, gan iesaistītajam bērnam.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

OIOI

Rasma,tu vecumniekiem mūžam nevarēsi atmaksāt ar labu, ko viņi tev darīja un palīdzēja un vēl jāsaņem šādi "komplimenti".Apbrīnoju Vecumnieku bāriņtiesas prju par izturību, jūs jau jāapbalvo par šo bezcerīgo procesu.
VBTAI sen jau jāreformē, cik dzirdu arī no citām pašvaldībām, tēlo tikai priekšnieces un pieņem sodus. Gribētu piedzīvot šis ģimenes stāvokli, kad zēnam būs 18 gadi.viss būs tāpat kā šodien, jo tēvs puišeli negrib un nemaz nemāk apieties ar viņu.Redzēju Bauskā viņu 9 gadus atpakaļ kopā ar ģimeni- gailis pa priekšu un klukste no muguras ar puišeli.Viss kas ne tikai tēvs. Vecumnieki, turās.

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 16:27

arī ķerts

Pat es saprotu, ka ar vardarbīgiem lēmumiem nevar palīdzēt šai ģimenei , bet ar to ir jāstrādā speciālistiem ne tikai bĀRiņtiesai.Arī tad, kad mātei bija atņemtas aprūpes tiesības, nekas jau nemainījās, jo bērns dzīvoja pie viņas un arī dzīvos turpmāk.Tēvs kaut kur blandās pa pasauli, kas lai bērnu audzina? Domāju, ka ļoti maldās tie cilvēki, kuri uzskata, ka vienīgais risinājums ir atņemt aprūpes tiesības, jo bērns dzīvos pie mātes un cietīs viņš, jo māte nevarēs juridiski viņu pāstāvēt. Mums jau ir grūti šo sistēmu saprast, bet zinu, ka Vecumn ieki šīs ģimenes problēmās ir ieguldījuši ļoti lielus resursus, bet ar to vien nepietiek, šī problēma ilgs līdz bērna PILNGADĪB AI UN NETIKS ATRISINĀTA. mAN PATĪK, KA VISI VĒLAS ASINIS UN KA TIKAI SODĪT KĀDU.aR SODIEM NEKAS NELĪDZĒS, vEIKSMI vECUMNIEKU BĀRIŅTIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJAI. eS PAR UN AR JUMS.

SŠTĒJAI

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 16:18

Kārlis

Vispirms jaizformē bērnut tiesību aizsardzības inspekcija - pilnīgi bezjēdzīgs kantoris ar lērumu nekam navajadzīgu darbinieku un nesaprotamu funkciju - reali no tā visa pilnīgi nekadas jēgas. Zivis un sabiedrība pūst no galvas - viena nekritiska māte garīgi sakropļojusi savu bērnu un kopīgi ar mazgadīgo kverpli tiranizē skolu un klasi, bet neviens neko nespēj panakt. Kaut ko svepst par bērna tiesībām -m it kā citiem tiesību nebūtu! Un tai Vecumnieku mamzelei - pa pakaļu un lai iet sniegu šķūrēt!

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 20:06

----

un vispirms visus jus vajag nosutit psihene ,kopa at to Initu es to saku ka cilveks kurs skatas no mala un redz so situaciju skaidrak.

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 18:43

kika

Sproģe rīkojās neprātīgi, atjaunojot mātei aprūpes tiesības.....tādā veidā ''zem tanka''paliekot visus speciālistus Latvijā, kas veselu gadu tērēja resursus šis situācijas risināšanā.Atbildību gan vajadzētu uzņemties par to!

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 17:25

sls

Nu gan brīnumi!Viena ķerta mātīte terorizē visu reģionu un nav kas viņu noliek pie vietas.

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 17:19

Mamma

Vai tiešām Rasma, a ko viņa Vecumniekos, viņa taču bija Ceraukstē, izturību nākošajai bāriņtiesai.

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 16:02

Vietējās ziņas