Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldībām jāgatavojas Eiropas līdzfinansējuma apguvei

Pašvaldībām jāgatavojas konkursiem dažādu Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu apguvei. Par to tika diskutēts Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes kārtējā sēdē 15. aprīlī Bauskā.

ZPR tūrisma attīstības speciāliste Anna Builo-Hoļme iepazīstināja ar iespējām pašvaldībām iesaistīties Eiropas teritoriālās sadarbības un Eiropas kaimiņattiecību programmās no 2014. līdz 2020. gadam. Darbošanās tajās ļauj iegūt līdzfinansējumu daudziem pārrobežu projektiem. 

Vairākas pārrobežu sadarbības programmas paredzētas mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspējas uzlabošanai, atbalsts vietējo un reģionālo institūciju labai pārvaldībai, vietējās kultūras un vēsturiskā mantojuma saglabāšanas veicināšanai, kā arī daudzas citas.

Sadarbības partneri meklējami ne tikai zemgaliešiem ierastajā Lietuvā, bet arī Krievijā un Baltkrievijā. Ir programmas, kurās būs iespēja sadarboties ar Norvēģiju, Šveici un Baltijas jūras reģiona valstīm. Šogad pašvaldībām vajadzētu meklēt sadarbības partnerus, rast kopīgi īstenojamas idejas. Nākamgad varētu sākties projektu pieteikumu pieņemšana.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis portālam skaidroja, ka novadā noteikti vajadzētu izvērst pārrobežu sadarbību ar Lietuvu. Interesantas idejas varētu īstenot sadarbībā ar partneriem Norvēģijā. Līdz šim novadam nav bijuši kopēji projekti ar Baltkrieviju un Krieviju. Ja ES fondi piedāvā līdzfinansējumu sadarbībai, varētu atrast kopīgi paveicamu darbus arī ar šo valstu pašvaldībām.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks atzina, ka sadarbība ar Lietuvu noteikti tiks turpināta. Ir daudz jau īstenotu projektu, taču jārada arī jaunas idejas. Atturīgs bija viņa vērtējums sadarbībai ar Krieviju, pamatojot to ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju.

Cerīgi R. Ābelnieks vērtēja ZPR izpilddirektora Valda Veipa ziņojumu par Lauku atbalsta dienesta programmu 2014. – 2020. gadam ceļu infrastruktūras sakārtošanai. Pavisam droši zināms, ka sešu gadu laikā Zemgales reģiona pašvaldību ceļu sakārtošanai tiks atvēlēti 10,7 miljoni eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas