Pašvaldībām jānodrošina sēžu ieraksti

Līdz šim vien dažas pašvaldības domes sēdes ierakstīja un vēlāk audioformātā publicēja pašvaldību mājaslapās.Taču no 1. jūlija vietvarām jāpilda pieņemtā likuma norma un jānodrošina sēžu audioieraksti. Otrdien, 14. jūlijā, pirmo reizi  ieraksts tika veikts Iecavas novada domes sēdei.

Iecavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva skaidro, ka, ņemot vērā Fizisko personu datu aizsardzības likumu, pirms ieraksta ievietošanas interneta vidē tas jāapstrādā, lai sēdes laikā minētās personas netiktu identificētas, līdz ar to ierakstā tiks klusinātas vietas, kur deputāti diskutējot piemin fiziskas personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi, finanšu vai cita veida informāciju, pēc kuras šī persona ir identificējama.

Audio ieraksti tiks ievietoti portāla www.iecava.lv sadaļā Pašvaldība > Domes sēdes > Audio ieraksti.

Domes sēžu ierakstīšanu un publicēšanu mājaslapā likumdevējs noteicis ne tādēļ, lai vēlētāji varētu tikai klausīties un vērtēt izvēlēto varas pārstāvju aktierdotības. Būtiska ir iespēja ikvienam saprast, kā deputāti pieņem lēmumus, nevis tos jau gatavus apskatīt oficiālā protokolā.

Biedrības «Sabiedrība par atklātību – Delna» direktors Gundars Jankovs domā, ka tikai pašsaprotami būtu katras pašvaldības domes sēdi translēt tiešraidē videoformātā. Audioieraksts arhīvā būs vismaz solis atklātības virzienā, intervijā Latvijas Radio atklāja Jankovs.

Bauskas novada dome likumu bija gatava pildīt jau pērnvasar, Latvijas radio norādīja novada mērs Raitis Ābelnieks. 4000 eiro vērtu līgumu ar uzņēmēju par aparatūras iegādi pašvaldība noslēdza dienu pirms Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstules, ka jaunā norma par gadu tiks pārcelta.

R. Ābelnieks atklāja , ka audioierakstu publicēšana ir papildu darbs, taču tas ļauj iedzīvotājiem vairāk uzzināt par to, kas notiek domes sēdēs. Iedzīvotāji ierakstus klausās, par sēdēm bijušas arī atsauksmes, savukārt deputāti tagad runā apdomīgāk.

Ceturtdien, 16. jūlijā, Rundāles novada dome nodrošināja sēdes ierakstu, portālam apstiprināja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa. « Tehniku pašvaldība nopirka jau pagājušajā gadā. Līdz šim esam ierakstījuši atsevišķas sēdes, lai saprastu, kā viss funkcionē. Turpmāk sēžu ieraksti tiks ievietoti pašvaldības mājas lapā www.rundale.lv /Pašvaldība/Domes lēmumi,» skaidro K. Kociņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas