Pašvaldības apspriežas, kur glabāt līdzekļus 6

Rundāles novada pašvaldības darbu nav ietekmējusi ne «Latvijas Krājbankas» darbības apturēšana, ne ažiotāža ap «Swedbank». Budžeta līdzekļi tiek glabāti vairākās bankās, pēc gadumijas plānots noteiktu daļu naudas pārskaitīt uz Valsts kasi, informējis novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.«Bauskas Dzīve» jau rakstījusi, ka Rundāles novada dome uz citu kredītiestādi pārskaitīja dažus tūkstošus latu no «Swedbank». Tie bija bankas klientu nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi domei, kurus arī līdz šim pašvaldība regulāri pārskaitījusi uz pamatkontu.Vairākas pašvaldības sākušas apspriest iespēju veidot pašvaldību banku, tādu ideju izvirzījis Ventspils mērs Aivars Lembergs, jo kopā pašvaldību kontos ir lieli līdzekļi. Atšķirībā no citām fiziskām un juridiskām personām, kas bija noguldījušas naudu «Latvijas Krājbankā», pašvaldībām netiek garantēta iespēja saņemt valsts garantēto atlīdzību līdz 70 000 latu, un šāda attieksme ir diskriminējoša.  Turklāt līdz šim no Finanšu ministrijas nebija prasība glabāt naudu Valsts kasē vai kādā noteiktā komercbankā, informē LETA.Jāuzlabo sapratne par finanšu sistēmas organizāciju, bet vajadzību pēc pašvaldību bankas neredz Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns. Pašvaldības līdzekļus varētu glabāt va/s «Latvijas Hipotēku un zemes banka», ja to saglabātu kā valsts banku ar atbilstīgu uzraudzību, tāds ir Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāja Osvalda Lucāna viedoklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

arrolapauck

purchase adobe acrobat professional adobe reader slow http://afurrpb.hostingsociety.com/acrobat-8-pro.html acrobat 8

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 07:20

***

Jāteic , jau noriebies!!! Bāz , kurā INFO gribi , šis temats neuzņem apgriezienus !!! Nožēlojamie žurnaļugas- kā maizi ēd , tā dziesmu dziedi. Turieties , turieties pie saviem iztikšanas minimumiem ! Savulaik es arī tāpat domāju, līdz sagribējās ēst.

pirms 9 gadiem, 2011.12.25 03:11

Es

Vajag saglabāt Hipotēku banku kā valsts banku un tajā arī glabāt pašvaldību naudu. Vispār nekas nav jāgudro un no jauna jāmunsturē. Tikai kāds jau laikam negrib stipru valsts banku Latvijā...

pirms 9 gadiem, 2011.12.22 19:41

Velosipēds jau izgudrots

Amerikas latviešu laikrakstā LAIKS Nr.47 un laikrakstā BRĪVĀ LATVIJA lasāma intervija ar uzņēmēju Kārli Āboliņu , kurš bija viens no vadošajiem konsultantiem Eiropas Savienības (ES)projektā '' Uzlabot mazo un vidējo uzņēmumu financēšanu Sīrijas Arābu Republikā (SAR)''.Citēju Āboliņa k-ga sacīto : ...Mans uzdevums bija noorganizēt SAR garantiju banku - tādā pašā veidā , kā tas tika izdarīts manā vadībā Šanhajā,Ķīnas Tautas Republikā (ĶTR)....Ieteikums Latvijas politiķiem: bez kavēšanās ieviest Latvijā pašvaldībām piederošas bankas, kas depozītus garantā ar saviem īpašumiem.Kad grasījās pārdot Krājbanku, es lūdzu toreizējo bankas prezidentu Krājbanku nepārdot , bet gan pārveidot par pašvaldībām piederošu banku.Pašvaldībām piederošas bankas darbojas tikai pašvaldības apgabalā.Kontus pamatā atver tikai pašvaldības apgabalā dzīvojošiem.Pašvaldību bankas k o p u m ā garantē katras bankas drošību, tā ka neviena pašvaldības banka nebankrotē.Tieši tāpēc nodokļus un nodevas drīkst maksāt tikai attiecīgā pašvaldības bankā.No toreizējā Krājbankas prezidenta pat atbildi nesaņēmu DETALIZĒTAM IZKLĀSTAM ,kā pareizi būtu Latvijas iedzīvotāju labā pārorganizēt Krājbanku.

pirms 9 gadiem, 2011.12.22 13:52

Jau ir

Rundālē jau ir sava krājaizdevu sabiedrība.

pirms 9 gadiem, 2011.12.22 12:15

Vietējās ziņas