Pašvaldības dāvinājumā saņem individuālos aizsardzības līdzekļus

Šonedēļ sākusies individuālo aizsardzības līdzekļu piegāde mūspuses pašvaldībām, ko uzņēmums «BaltCap» pēc savas iniciatīvas kopā ar sadarbības partneriem dāvina kopumā 70 vietvarām Latvijā.

Iecavas novada pašvaldība 20. aprīlī saņēma 100 respiratorus, 400 cimdus, 1500 bahilu, 500 galvassegu un 20 brilles, informēja Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane. Dāvinājums – 300 sejas aizsargmaskas, 1500 bahilas, 500 galvassegas, 50 brilles, 200 trīs slāņu sejas maskas – nonācis arī līdz Bauskas novada vietvarai, apliecināja pašvaldības veselības veicināšanas koordinētāja Marta Augucēviča. Rundāles novadā piegāde varētu notikt tuvāko dienu laikā, saņemts apliecinājums, ka pašvaldības rīcībā būs 200 sejas aizsargmaskas, 400 cimdu, 1000 bahilas, 250 galvassegas un 50 brilles.

Vietvaras pauž prieku par saņemtajām veltēm un apliecina, ka aizsarglīdzekļi noteikti nonāks pie tiem, kam šajā mirklī visvairāk tie nepieciešami. Tā ir pašvaldības policija, bāriņtiesa un sociālais dienests.

Rundāles novada sociāla dienesta vadītāja Kristīne Brūvele atzina, ka sociālajiem darbiniekiem  ikdienā nav iespējams izvairīties no kontaktiem ar citiem cilvēkiem. Joprojām jādodas arī pie cilvēkiem dzīvesvietās, un šeit nav iespējams izzināt, vai persona  nav bijusi saskarē ar kādu inficētu  indivīdu.

Maskas un sejas vairogi lieti noderēs arī Bauskas novada sociālajam dienestam, apstiprina iestādes vadītāja Dina Romanovska. Viņa pastāstīja, ka jau pagājušajā nedēļā saņemti individuālie aizsarglīdzekļi, kas iegādāti vienotājā iepirkumā, kur izdevumi segti no valsts budžeta. Pašlaik sociālajā dienestā tiek pieņemti iesniegumi atbalstam skolēnu ēdināšanai. Tos iespējams nogādāt arī fiziski uz vietas, tālab dienesta darbinieks ir visvairāk pakļauts saskarei ar klientiem un riskam tikt inficētam. Lai būtu droši darba apstākļi, darbinieks lieto cimdus, sejas aizsargvairogu, regulāri tiek dezinficētas virsmas. Ar iegādātajiem un dāvinājumā saņemtajiem aizsarglīdzekļiem vajadzētu pietikt vairākām nedēļām. D. Romanovska atklāja, ka ir pasūtīti arī speciālie aizsargtērpi, tos lietos gadījumos, ja būs nepieciešams doties uz personu dzīvesvietām.

Lai sniegtu nepieciešamo atbalstu ārkārtējās situācijas laikā, uzņēmums «BaltCap» pēc savas iniciatīvas kopā ar sadarbības partneriem sagādājusi 70 pašvaldībām aizsarglīdzekļus kopumā 125 000 eiro vērtībā. Lielākā daļa aizsarglīdzekļu operatīvi ir iegādāti un nogādāti vietvarām.

Kopumā pašvaldības saņems 20 000 respiratoru, 30 000 sejas masku, 90 000 cimdu, 120 000 bahilu, 25 000 galvassegu un 3000 briļļu. «BaltCap» aizsarglīdzekļus iegādājās Eiropas valstīs, garantējot preču kvalitāti. Šī ir pirmā aizsarglīdzekļu piegāde, kādu pašvaldības reāli saņem, kopš Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, informē Latvijas Pašvaldību savienība.

«BaltCap» partneri, kas ziedojuši aizsarglīdzekļu iegādei, – «Anaerobic Holding», «Agro Iecava», «RZS Energo», «AD Biogāzes stacija» un «Energia Verde» ziedo 60 000 eiro, «Graanul Invest» kompānijas «Latgran», «Graanul Invest» un «Graanul Pellets» – 45 000 eiro, «Fortum» – 10 000 eiro, «AJ Power» – 3000 eiro, «Enertek 1» (Jēkabpils un Krustpils) – 3000 eiro, «Latgales dārzeņi» (Mežvidi) – 750 eiro. «BaltCap» kompānija «Labochema» nodrošināja visu nepieciešamo preču iegādi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas