Pašvaldību budžetu izpilde sešos mēnešos pārsteigumus nav sagādājusi 3

Valsts budžets jau sāk izjust «Covid-19» radītās ekonomiskās sekas – kopbudžeta nodokļu ieņēmumi no plānotā atpaliek par 9,3 procentiem. Taču pašvaldības pašlaik nodokļu samazinājums nav skāris un arī tendencei tiem samazināties uzmanību pašlaik nepievērš.

Jūlijā novadu domju sēdēs parasti notiek budžeta ieņēmumu un izdevumu pārskats. Pašreizējie dati liecina, ka ieņēmumi ir pat lielāki vai atbilstoši gaidītajam. Tiesa, Finanšu ministrija situāciju ar iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) skaidro šādi: « ... pārsniedza plānu saistībā ar augsto plāna pārpildi janvārī – februārī, ko veidoja augošais darba ienākumu līmenis 2020. gada sākumā, kad vēl «Covid-19» situācija nebija attīstījusies, tāpat arī norēķini gada sākumā par dividenžu maksājumiem.» Tagad pamazām ar IIN notiek tas pats, kas ar citiem nodokļiem – ieņēmumi samazinās un novadu domēm tomēr uz gada beigām būtu jārēķinās, ka ieņēmumi būs mazāki, nekā plānots.

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē, kas notika 23. jūlijā, par budžeta ieņēmumiem informēja pašvaldības ekonomikas un finanšu nodaļas vadītājas vietniece Sarmīte Oļehnoviča. Saņemtie ieņēmumi jau ir 56,7 procenti no plānotā. Lielākā daļa no šīs summas gan ir mērķdotācijas, pamatā pedagogu atalgojumam, kas jau atvēlētas astoņiem mēnešiem. Nodokļu ieņēmumi ir 47,8 procenti un tieši IIN – 47,1 procents no plānotā, bet iepriekš pirmajā pusgadā esot bijis plānots iegūt 46,6 procentus  no kopējās IIN summas.

Arī nekustamā īpašuma nodoklis pusgadā ir iekasēts 52,2 procentu apmērā. Dabas resursu nodoklis pašlaik iekasēts maz – 29,3 procenti, bet novada budžetā tā ir salīdzinoši ļoti maza summa. Izdevumu izpilde – arī 47,7 procentu apjomā.

Deputātus un domes vadību saņemtā informācija par budžeta izpildi apmierināja.

Iecavas novadā pašvaldības iestāžu budžeta izpildes datus par pirmo pusgadu skatīja finanšu komitejas sēdē 14. jūlijā. ««Covid-19» pandēmija uz budžeta ienākumiem nav radījusi vērā ņemamas sekas. Nodokļu ieņēmumu apjoms ir līdzīgs kā iepriekšējos gados. Pašvaldība būs spējīga pildīt finansiālās saistības. Pagaidām situācija ir stabila un bažām nav iemesla,» informē Lelde Podniece-Jostmane, Iecavas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Līdzīgs viedoklis ir Rundāles novada pašvaldībai. «Rundāles novada pašvaldības darbu «Covid-19»  ietekmējis minimāli. Budžets pildās saskaņā ar plānoto. Pirmajos sešos mēnešos par trīs procentiem mazāk iekasēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas, paredzams, neatstās būtisku ietekmi uz tālāko budžeta izpildi. Plānotie projekti rit, kā iecerēts. Eiropas projektu realizācijai lūdzam aizdevumus Valsts kasē. Ir naudas ekonomija nenotikušo kultūras pasākumu dēļ – izpilde pirmajā pusgadā bija tikai 27 procenti. Nenovērojam, ka «Covid-19» būtu negatīvi ietekmējis komunālo maksājumu iekasēšanu,» skaidro Rundāles novada domes finanšu un investīciju nodaļas vadītāja Marija Abramčika.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kruger

Saņemiet savu kredītu 48 stundu laikā.
E-pasts: giselekruger7@gmail.com Whatp: +436703093815

Ar cieņu,

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.03 16:45

ālants

Tad viss kārtībā. Naudas pietiks algu izmaksām, bet varbūt arī piemaksām par vietu aizpildīšanu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.03 20:48

Njā

Man fascinē dažreiz, ka tiek pasniegti rezultāti.
"Tagad pamazām ar IIN notiek tas pats, kas ar citiem nodokļiem – ieņēmumi samazinās un novadu domēm tomēr uz gada beigām būtu jārēķinās, ka ieņēmumi būs mazāki, nekā plānots." - BET LOĢISKI, jo jūlijā, kad tika apkopoti dati par 6 mēnešu (it kā) faktiskajiem datiem, tad vēl jau tikai budžetā krita iemaksas par MAIJU!
3. ceturksnī vēl iekritīs jūnijs, kas būs nedaudz nedaudz zem, bet tālāk jau viss atkal normalizējas.
Gada griezumā noteikti kaut kāds kritums jāsagaida, bet tas galīgi nebūs nozīmīgs, piemēram, tai pašai Bauskas pašvaldībai.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.04 08:26

Vietējās ziņas